Mateusz Kopiec vs Ilyas Rustamov w ćwierćfinale turnieju King of Kings World GP 27 lutego w Rydze

Organizacja King of Kings zaczyna rok 2016 od gali w Rydze, która odbędzie się 27 lutego. Pełny kalendarz gal na 2016 roku znajdziecie pod tym linkiem. Na łotewskiej gali zostaną rozegrane ćwierćfinałowe walki ośmioosobowego turnieju w wadze do -71 kg. Triumfator rywalizacji (której finały odbędą się w kwietniu w Mołdawii) zyska tytuł mistrza organizacji w wadze -71 kg.

Jedynym Polakiem w stawce ośmiu zawodników będzie Mateusz Kopiec z Warszawy. Trenujący w GMTG Kopiec wielokrotnie brał udział w galach organizacji KOK. W 2010 roku triumfował w turnieju KOK WGP, a w 2014 roku doszedł do finału, w którym niesłusznie uległ mocnemu Chrisowi Baya po 5 rundach walki na najwyższym światowym poziomie.

Ćwierćfinałowym przeciwnikiem Kopca będzie bardzo dobry bokser Ilyas Rustamov z Estonii. Trenujący w klubie First Fighting Club, pod okiem Maxa Vorovskiego, Rustamov wygrał swoje dwie ostatnie walki na galach KOK. W maju 2015 roku pokonał Pavla Mazuroka, a w październiku pokonał Vaidasa Valanciusa.

W turnieju wystąpi też Jordan Pikeur, który w ostatnim czasie zabłysnął w turnieju K-1 MAX, gdzie doszedł do finału wygrywając wszystkie walki przed czasem. W finałowej potyczce sam uległ przed czasem Maratowi Grigorianowi. Popularny “Shaggy” jest wychowankiem Mike’a Passaniera z Mikes Gym. Przed Holendrem niełatwe zadanie bo zmierzy się z bardzo mocnym Christianem Dorelem z Mołdawii.

Kolejną parą ćwierćfinałową będzie Vyacheslav Tevinsh, który w maju uległ już Mateuszowi Kopcowi podczas gali w Rydze, oraz Litwin Jan Naus. Ukraiński zawodnik Dmitri Olynyk ciągle czeka na nazwisko rywala.

Gala będzie transmitowana na żywo przez stację Fightbox oraz Eurosport.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*