Mateusz Rajewski przegrywa po rundzie dodatkowej z Igorem Osininem – wyniki gali Fightbox KOK HERO’S Series 2017

Litewska organizacja King of Kings po raz kolejny zawitała do Wilna, gdzie zorganizowała wydarzenie, które na żywo oglądało prawie 8000 osób. Szczelnie wypełniona kibicami Siemens Arena była miejscem zmagań zawodników MMA i K-1, wśród których tradycyjnie mogliśmy zobaczyć polskie akcenty.

W jednej z walk transmitowanych na żywo na kanale Fightbox wystąpił Mateusz Rajewski z Płocka. Polak mierzył się z lokalną gwiazdą z klubu Sparta Gym – Igorem Osininem. Rajewski dobrze zaczął pojedynek, jednak wraz z upływem minut oddawał inicjatywę bardziej agresywnemu Osininowi. Sędziowie po dziewięciu minutach orzekli remis i w konsekwencji czwartą rundę, w której Igor Osinin był już wyraźniej lepszy od Mateusza Rajewskiego i ostatecznie zwyciężył jednogłośnie na punkty.

Drugim polskim akcentem na gali King of Kings był występ Denisa Makovskiego, który w ostatniej chwili wziął walkę w zastępstwie za innego zawodnika. Trenujący w Garudzie Makovski uległ na punkty młodszemu i dysponującemu lepszymi warunkami fizycznymi Martynasowi Jasiunasowi.

Gala rozpoczęła się trzema walkami, które nie dotrwały do ostatniego gongu. W pierwszym pojedynku lokalny zawodnik Arvydas Gerve posłał swojego uzbeckiego rywala na deski fantastycznym kolanem. Z kolei Chico Kwasi z Mike’s Gym niemiłosiernie obijał i okopywał tułów swojego rywala Mantasa Stankisa i w konsekwencji doprowadził do trzech liczeń i przerwania walki.

W ringu zaprezentował się także pochodzący z Kłajpedy Martynas Danius, który pokonał Mingaugasa Packeviciusa, z którym pierwotnie miał się zmierzyć podczas letniej edycji gali KOK w swoim rodzinnym mieście. Danius zawalczył bardzo agresywnie i udało mu się zakończyć walkę przed czasem już w drugiej rundzie posyłając rywala na deski hakiem na korpus.

Z pojedynków na zasadach MMA warto wspomnieć młodego Ukraińca Jurija Protsenko, który zremisował z Tomasem Pakutinskasem. Ukaiński zawodnik wziął walkę z potężnym Litwinem na tydzień przed galą, zastępując kontuzjowanego Satoshiego Ishiego. 

Fightbox KOK HERO’S Series:

 • -65 kg: Arvydas Gerve pok. Ulugbeka Zhukurova KO
 • -77 kg: Chico Kwasi pok. Mantasa Stankisa TKO
 • -65 kg: Martynas Danius pok. Mindugasa Packeviciusa TKO
 • -65 kg: Igor Osinin pok. Mateusza Rajewskigo DECYZJA po rundzie dodatkowej
 • MMA -68 kg: Ignas Barysas pok. Konstantinosa Skordoulisa PODDANIE 2R
 • MMA +95 kg: Tomas Pakutinskas vs Jurii Protsenko REMIS po rundzie dodatkowej

KOK World Grand Prix:

 • #1 półfinał turnieju -71 kg: Henrikas Viksraitis pok. Shonzinyo Abene
 • #2 półfinał turnieju -71 kg: Mindaugas Narauskas pok. Jordy Lareta KO 1R
 • -75 kg: Martynas Jasiunas pok. Denisa Makovskiego
 • +95 kg: Julius Mocka pok. Patricka Schmida decyzja po dodatkowej rundzie
 • Finał turnieju -71 kg: Henrikas Viksraitis pok. Mindaugasa Narauskasa
 • Sergeij Maslobojev pok. Vardakas Petrosa TKO 2R

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*