Mecz Polska vs Ukraina na gali DSF Kickboxing Challenge 10 w Nowym Sączu. Wystąpią Parcheta, Bratkowicz, Rajewski, Mazurkiewicz i Lodzik

Na gali DSF Kickboxing Challenge odbędzie się międzypaństwowy mecz Polska vs Ukraina, w ramach którego zaplanowano pięć walk na zasadach K-1. Walki odbędą się w kategoriach -71, -65, -75 i -86 kg.

Jako pierwszy w meczu wystąpi Marcin Mazurkiewicz, który reprezentuje lokalny klub Fight House Nowy Sącz. Podopieczny Rafała Dudka zmierzy się z Iwanem Timkowem. Walka odbędzie się w wadze -75 kg. Zawodnik z Wrocławia, Maksymilian Bratkowicz, zmierzy się z Jurim Zubczukiem. Ukraiński zawodnik ma już doświadczenie z zawodnikami z Polski. Na ubiegłorocznych Mistrzostwach Europy w walce o brązowy medal przegrał z Arkiem Kaszubą.

Mateusz Rajewski, niedawny pretendent do pasa mistrzowskiego organizacji skrzyżuje rękawice z Iliją Tkaczukiem. Aktualny mistrz DSF KC, który pas zdobył w pojedynku z Rajewskim, Jan Lodzik zmierzy się z Oleksandrem Ukrainetsem i będzie to druga walka meczu w kategorii – 65 kg. Ukraiński zawodnik to między innymi zdobywca Pucharu Świata WAKO z 2017 roku.

W ostatniej walce meczu międzypaństwowego wystąpi najbardziej doświadczony z zawodników reprezentujących Polskę – Marcin Parcheta. Szczeciński Nak Muay zmierzy się z Arturem Zakirko i będzie to walka w kategorii -71 kg. Ukraiński zawodnik, trenujący w Dombasie, to MŚ Muay Thai Pro-am z 2014 roku i wicemistrz świata K-1 z 2013 roku.

  • K-1 (75 kg) Marcin Mazurkiewicz vs Iwan Timkow
  • K-1 (86 kg) Maksymilian Bratkowicz vs Jurij Zubczuk
  • K-1 (65 kg) Mateusz Rajewski vs Ilija Tkaczuk
  • K-1 (65 kg) Jan Lodzik vs Oleksander Ukrainets
  • K-1 (71 kg) Marcin Parcheta vs Artur Zakirko

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*