MFC 14: Bezprecedensowo wysoka stawka walki Jędrzejczyk Groenheart – trzy pasy mistrzowskie na szali

Paweł Jędrzejczyk, który wystąpi na gali MFC 14, poinformował w swoich mediach społecznościowych, że stawką jego najbliższej walki będzie nie jeden, a trzy pasy mistrzowskie.

Poza pasem mistrzowskim MFC, który Jędrzejczyk zdobył w 2017 roku, na szale zostaną położone także pasy mistrzowskie WKA oraz ISKA. Popularny “Wergi” na gali MFC 14 zmierzy się z Fernando Groenheartem. Więcej o walce przeczytacie tu.

Jędrzejczyk w 2017 roku stoczył dwie walki. W lutym przegrał na gali Glory 38 z Danielem Moralesem, a we wrześniu zdobył pas mistrzowski MFC pokonując reprezentującego Surinam Guilllermo Bloklanda. Jędrzejczyk w ostatnich latach łączył starty w K-1 ze startami w Muay Thai. W tej drugiej formule mogliśmy go oglądać między innymi na Max Muay Thai oraz Lumpinee w Tajlandii. Dwukrotnie walczył też na galach Glory w Chicago, gdzie musiał uznać wyższość wspomnianego Daniela Moralesa oraz Richarda Abrahama. Aktualny rekord zawodnika z Wrocławia to 22-8-1.

Fernando Groenhart trenuje w Mike’s Gym pod okiem Mikea Passaniera wspólnie ze swoim starszym bratem Murtelem. Dla Holendra będzie to pierwsza waga po zmianie kategorii wagowej na wyższą, bo wcześniej mogliśmy oglądać go w wadze lekkiej. Na gali Kunlun Fight 64 walczył w tym samym turnieju co Łukasz Pławecki, wyrywając półfinał, a w finale ulegając Fengowi Xinli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*