MFC 14: Jędrzejczyk vs Groenhart w pierwszej obronie pasa mistrzowskiego – już 22 września

0
1097

Paweł Jędrzejczyk, aktualny mistrz federacji MFC w wadze do 80 kg, już 22 września stanie do pierwszej obrony trofeum, które wywalczył we wrześniu ubiegłego roku. W Zielonej Górze “Wergi” zmierzy się z Fernando Groenhartem.

Jędrzejczyk w 2017 roku stoczył dwie walki. W lutym przegrał na gali Glory 38 z Danielem Moralesem, a we wrześniu zdobył pas mistrzowski MFC pokonując reprezentującego Surinam Guilllermo Bloklanda. Jędrzejczyk w ostatnich latach łączył starty w K-1 ze startami w Muay Thai. W tej drugiej formule mogliśmy go oglądać między innymi na Max Muay Thai oraz Lumpinee w Tajlandii. Dwukrotnie walczył też na galach Glory w Chicago, gdzie musiał uznać wyższość wspomnianego Daniela Moralesa oraz Richarda Abrahama. Aktualny rekord zawodnika z Wrocławia to 22-8-1.

Fernando Groenhart trenuje w Mike’s Gym pod okiem Mikea Passaniera wspólnie ze swoim starszym bratem Murtelem. Dla Holendra będzie to pierwsza waga po zmianie kategorii wagowej na wyższą, bo wcześniej mogliśmy oglądać go w wadze lekkiej. Na gali Kunlun Fight 64 walczył w tym samym turnieju co Łukasz Pławecki, wyrywając półfinał, a w finale ulegając Fengowi Xinli.

Gala MFC 14 odbędzie się 22 września w Zielonej Górze. Na tej samej gali w walce o pas zobaczymy też Michała Szmajdę oraz Emilię Czerwińską, która stanie do obrony trofeum.