MFC 14: Łukasz Pławecki vs Lirim Ahmeti w walce o pasy mistrzowskie MFC, WKA oraz ISKA – już 22 września

Organizacja MFC, po ogłoszeniu zastępstwa za Pawła Jędrzejczyka w postaci Łukasza Pławeckiego, dziś podała do wiadomości z kim zmierzy się zawodnik z Nowego Sącza. Rywalem mistrza MFC będzie Lirim Ahmeti z Albanii.

Trenujący w austriackim Fox Gym Lirim Ahmeti to zawodnik o bardzo zbliżonym doświadczeniu do Pławeckiego. Albańczyk stoczył 38 zawodowych pojedynków wygrywając 25 z nich i jeden remisując. W swojej ostatniej walce na gali W5 pokonał Marko Adamovica. Wcześniej występował między innymi na galach Tatneft oraz Mixx FIght Gala. Ahmeti ma 180 cm wzrostu i 29 lat.

Łukasz Pławecki z Nowego Sącza tytuł mistrzowski MFC zdobył pokonując Denisa Teleshmana podczas gali MFC 13 w grudniu ubiegłego roku. W swoim ostatnim pojedynku wypunktował Wojciecha Wierzbickiego i zdobył pas mistrzowski organizacji FEN w wadze do 77 kg. Zawodowy bilans Pławeckiego to 21 zwycięstw, jeden remis i 14 porażek.

Stawką pojedynku Pławecki vs Ahmeti będą aż trzy pasy mistrzowskie: MFC, WKA oraz ISKA. Gala MFC 14 odbędzie się 22 września w Zielonej Górze. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na kanale Fightbox.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*