MFC 14: Maciej Zembik vs Lukas Mandiniec w walce o pas mistrzowski kategorii do 63,5 kg – już 22 września

Maciej “Zembol” Zembik z Żarskiego Klubu Sportów Walki już 22 września 2018 roku stanie przed szansą zdobycia pasa mistrzowskiego federacji MFC Muay Thai w kategorii do 63,5 kg.

Sklasyfikowany na drugim miejscu w naszym rankingu zawodowego kickboxingu Maciej Zembik w 2018 roku walczył jak na razie jeden raz. W kwietniu na gali ISFN uległ Igorowi Liubiczenko z Ukrainy. W 2017 roku wygrał trzy z czterech stoczonych pojedynków, w tym dwa na galach MFC, gdzie pokonał Pavla Magureanu oraz Tomasa Cincika. Rywalem Zembika podczas walki na MFC 14 będzie Lukas Mandiniec, z którym Polak zmierzył się już w 2016 roku na MFC 10.

Lukas Mandiniec od 2016 roku bardzo mocno rozwinął swoją zawodową karierę. Walczył między innymi na Muay Thai Evening 9 gdzie w walce wieczoru zmierzył się z Petrchrungruangiem Yodpitee, a wcześniej przez KO w 1 rundzie pokonał Petrea Albrechta. Na Muay Thai Evening 8 Mandiniec także triumfował pokonując Renata Beketa. Wszystkie walki Mandiniec toczył w Muay Thai i w takiej też formule zmierzy się z Maciejem Zembikiem podczas 14 gali MFC.

Dotychczas pasy mistrzowskie MFC zawisły na biodrach Emilii Czerwińskiej, Łukasza Pławeckiego oraz Pawła Jędrzejczyka. Czerwińska i Jędrzejczyk będą bronić swoich trofeów podczas tej samej gali. MFC 14 będzie transmitowana na żywo na kanale Fightbox HD.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*