MFC 14: Michał Szmajda w walce o pas mistrzowski w kategorii do 72,5 kg

Gala Makowski Fighting Championship 14 odbędzie się 22 września 2018 w zielonogórskiej hali CRS. Jedną z walk wieczoru będzie pojedynek, który miał odbyć się w ubiegłym roku, ale został odwołany z uwagi na kontuzję polskiego zawodnika. Michał Szmajda zmierzy się z Fabianem Hundtem w pojedynku o pas mistrzowski MFC w wadze do 72,5 kg.

Fabian Hundt to bardzo młody zawodnik, zaledwie 21-letni, ale walczył już między innymi na galach MX Muay Xtreme w Bangkoku, na Patong Boxing Stadium, Topking World Series oraz na gali na stadionie Lumpinee. Przed planowaną na grudzień 2017 walką powiedział Markowi Grzelce:

-Trenuję od czterech lat w klubie 8 Weapons w Lipsku. W tym czasie przez rok mieszkałem, trenowałem i walczyłem w Tajlandii. Słyszałem, że MFC jest jedną z największych polskich gal i jestem dumny, że będę miał okazję reprezentować na tej gali mój klub i mój kraj.

Michał Szmajda w ostatniej swojej walce na MFC udanie zrewanżował się Vladowi Konskemu posyłając go na deski w bardzo efektowny sposób. Wcześniej wygrywał też na galach w Niemczech i w Tajlandii. Szmajda w ostatnich dwóch latach przegrał tylko dwukrotnie, na galach w Niemczech i na Słowacji.

Gala MFC 14 odbędzie się 22 września i będzie transmitowana na żywo na kanale Fightbox. Bilety na galę są dostępne tu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*