Niedawno do wiadomości publicznej została podana informacja o kontuzji Pawła Jędrzejczyka, który na gali MFC 14 miał zmierzyć się z Fernando Groenheartem. Walka została przełożona na inny termin, a to oznacza, że na najbliższej gali Makowski Fighting Championship nie zobaczymy ani Jędrzeczyka ani Groengearta.

Promotor wydarzenia czyli Tomasz Makowski zadbał jednak o godne zastępstwo w miejsce kontuzjowanego Pawła Jędrzejczyka. Do walki o trzy pasy mistrzowskie w co-main evencie gali MFC 14 stanie Łukasz Pławecki z klubu HALNY Nowy Sącz. Niedawno koronowany mistrz federacji FEN w wadze do 77 kg, walczył na galach MFC kilkukrotnie. Poza startem na pierwszej historycznej gali w 2009 roku mogliśmy go oglądać już na antenie Fightbox HD w grudniu 2016 kiedy zdobywał pas mistrzowski WKN. W grudniu 2017 roku, także na ringu MFC, pokonał Denisa Teleshmana z Mołdawii zdobywając pas mistrzowski MFC w wadze lekkiej.

W międzyczasie zawodnik z Nowego Sącza zmienił kategorię wagową i przeszedł do -77 kg co naturalnie uniemożliwia mu obronę pasa MFC w wadze do 70 kg. Na gali MFC 14 stanie przed szansą zdobycia pasa mistrzowskiego w swojej nowej kategorii wagowej, a także pasów ISKA i WKA. Nie zostało podane jeszcze nazwisko rywala Pławeckiego.

Na gali MFC 14 odbędą się aż cztery walki o pasy mistrzowskie. Gala odbędzie się w Zielonej Górze 22 września i będzie transmitowana na żywo na kanale Fightbox.