MFC 14: Pasy mistrzowskie w rękach Polaków, Szmajda, Pławecki, Czerwińska i Zembik wygrywają

Gala MFC 14 odbyła się w Zielonej Górze 22 września. Kibice zgromadzeni na hali oraz przed telewizorami mogli obejrzeć 8 walk karty głównej, w tym cztery walki o pasy mistrzowskie.

W walce wieczoru zwyciężył podopieczny Tomka Makowskiego Michał Szmajda. Polak zgarnął trzy pasy mistrzowskie, na drodze do których stał mu Niemiec Fabian Hundt. Więcej o tej walce przeczytanie tu.

Łukasz Pławecki na dystansie 5 rund okazał się lepszy od rumuńskiego zawodnika Anghela Cardosa, któremu w jednej z akcji złamał szczękę. Mimo to Rumun dotrwał do końca pojedynku i sędziowie punktowali jednogłośnie 50:45 na Polaka.

W kolejnych dwóch walkach mistrzowskich oglądaliśmy Emilię Czerwińską i Macieja Zembika. Czerwińska pokonała mocną Ninę Scheucher werdyktem 2:0 (dwa do remisu) i jednocześnie obroniła pas mistrzowski MFC w wadze do 62 kg.

W kategorii do 63,5 kg i w formula Muay Thai do walki o pas przystąpił Maciej Zembik. Zawodnik ŻKSW stanął naprzeciw Lukasa Mandinca, którego bardzo mocno porozbijał i ostatecznie sędzia zadecydował o przerwaniu pojedynku nie dopuszczając Słowaka do kontynuowania walki.

W pozostałych walkach świetnie zaprezentowali się młodzi zawodnicy, tacy jak Przemysław Kacieja, Kacper Frątczak czy Kacper Muszyński. Frątczak, który wywodzi się z full contactu, jakby na przekór porozbijał swojego rywala niskimi kopnięciami, a Muszyński bardzo pewnie wypunktował doświadczonego Tomasa Drabika. W jedynej walce w wadze ciężkiej na gali Marcin Bodnar okazał się lepszy od Machala Janacka.

Wyniki gali:

  • -72.5 kg, 5 x 3 min: Michał Szmajda pok. Fabiana Hundta jednogłośną decyzją sędziów
  • -77 kg, 5 x 3 min: Łukasz Pławecki pok. Anghela Cardosa jednogłośną decyzją sędziów
  • -62 kg, 3 x 3 min: Emilia Czerwińska pok. Ninę Scheucher 2:0
  • -63.5 kg, 5 x 3 min: Maciej Zembik pok. Lukasa Mandinca TKO
  • -71 kg: Kacper Muszyński pok. Tomasa Drabika jednogłośną decyzją sędziów
  • +91 kg: Marcin Bodnar pok. Machala Janacka jednogłośną decyzją sędziów
  • -84 kg: Kacper Frątczak pok. Mateja Stehnaca RSC (poddanie narożnika przed 3 rundą)
  • -63.5 kg: Przemysław Kacieja pok. Damiana Lindera jednogłośną decyzją sędziów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*