MFC 15: Porażki Szmajdy i Przypisa, Czerwińska z mistrzowskim pasem PZKB [wyniki gali]

fot. Marek Grzelka

15 grudnia w Nowej Soli odbyła się piętnasta edycja Makowski Fighting Championship. Gala była transmitowana na żywo na kanale Fightbox, a kibice zgromadzeni w Nowej Soli mogli obejrzeć dwie walki o pasy mistrzowskie.

Emilia Czerwińska, która ma w swojej kolekcji tytuł mistrzowski MFC, tym razem stanęła do walki o Międzynarodowe Zawodowe Mistrzostwo Polski PZKB. Jej rywalką była reprezentująca Czechy Kamilia Eliasova. Polka nie miała większych problemów z wypunktowaniem rywali i zaliczyła kolejne cenne zwycięstwo do rekordu.

W walce wieczoru powracający po kontuzji Sławomir Przypis walczył o pas mistrzowski MFC w wadze do 83 kg. Rywal Przypisa, Egipcjanin reprezentujący Austrię, Karim Mabrouk pokazał się z bardzo dobrej strony i wygrał większość rund tego mistrzowskiego pojedynku. Polak do samego końca szukał zakończenia walki przed czasem, ale Mabrouk nie oddał prowadzenia aż do ostatniego gongu. Ostatecznie to Karim Mabrouk został mistrzem federacji MFC w wadze do 83 kg.

Fantastycznie w Nowej Soli zaprezentował się też klubowy kolega Michała Gęsiarza z Golden Glory Berlin Hamid Rezaiee. Zawodnik z Berlina rozbił w pierwszej rundzie Michała Szmajdę, który nie był w stanie kontynuować walki po jednym z kopnięć kolanem. Walka nie była obroną pasa mistrzowskiego, w którego posiadaniu jest Szmajda.

Maciej Zembik, który na 15 edycji wystąpił wyjątkowo w walce na zasadach K-1, zdominował Huberta Dylewskiego i posłał na deski po ciosach na korpus w drugiej rundzie. Dylewski wziął walkę w zastępstwie za innego zawodnika z niespełna tygodniowym wyprzedzeniem.

Fotorelacja z wydarzenia autorstwa Marka Grzelki.

Wyniki gali:

  • -83 kg walka o pas mistrzowski MFC: Karim Mabrouk (EGY) pok. Sławomira Przypisa (POL)-
  • -73.5 kg: Hamid Rezaiee (DEU) pok. Michał Szmajda (POL) TKO 1 runda
  • -60 kg walka o pas Międzynarodowego Zawodowego Mistrza Polski PZKB: Emilia Czerwińska (POL) pok. Kamilia Eliasova (CZE)
  • -65 kg: Maciej Zembik (POL) pok. Hubert Dylewski (POL) TKO 2 runda
  • -71 kg: Kacper Muszyński (POL) pok. Vahit Ipek (AUT)
  • +95 kg: Marcin Bodnar (POL) pok. Ivan Bartek (SVK)
  • -84 kg: Kacper Frątczak (POL) pok. Pavel Sach (CZE)
  • -63.5 kg: Przemysław Kacieja (POL) pok. Dominik Antl (SVK)