Michał Szmajda vs Piotr Jasiński na Makowski Fighting Championship 8

Źródło: materiały prasowe; autor: Marek Grzelka

Znamy kolejne zestawienie z kart walk Makowski Fighting Championship 8. Na zasadach K-1 w wadze do 72 kg zmierzą się Piotr Jasiński i Michał Szmajda.

21- letni Piotr Jasiński trenuje od sześciu lat z roczną przerwą. – Moją przygodę z Muay Thai zaczynałem w Warrior Łódź u Roberta Karpińskiego. Obecnie trenuję w Corio-Team Łódź. Trenerem jest Darek Wiśniewski, osoba z wielkim stażem i sercem do tego, co robi. Potrafi stworzyć dobrą ekipę z niesamowitą atmosferą, do której dołączyłem wraz z znajomymi – sparingpartnerami na początku sezonu 2014 – mówi o swojej sportowej drodze.
Dokonania? – W ciągu wspomnianych wcześniej sześciu lat wszystkie walki stoczyłem amatorsko w IFMA. W tej właśnie federacji zdobyłem takie tytuły jak: dwukrotnie Puchar Polski 2012 i 2013, Wicemistrzostwo Polski 2013 – wylicza zawodnik.

Zapytany o gale MFC odpowiada, że dla osób interesujących się sztukami walki MFC to jedne z najlepszych gal w Polsce, dopracowane do perfekcji pod każdym względem. – Widziałem wcześniejsze gale i jestem pod wielkim wrażeniem profesjonalizmu. Zaproszenie mnie, osoby zaczynającej przygodę z zawodowstwem, jest to wielki zaszczyt i możliwość pokazania się z jak najlepszej strony – komplementuje gale Tomka Makowskiego.

Co wie o swoim rywalu? – O walce z Michałem dowiedziałem się w połowie lipca i od tamtego momentu ciężko pracujemy z Corio-Team, aby przygotować mnie na starcie z doświadczonym przeciwnikiem. Wiem, że nie będzie to łatwa walka, więc już teraz daję z siebie 110%. Oczekuję tego samego od mojego przeciwnika, abyśmy w ringu zrobili dobre show – odpowiada P. Jasiński. 27 czerwca w swoim zawodowym debiucie podczas gali WBT w Gdańsku Jasiński wygrał przez TKO w trzeciej rundzie z Karolem Kruzelem.

32-letni Michał Szmajda to zawodnik z ogromnym doświadczeniem ringowym, stały gość ringów MFC. Przygodę ze sportami walki zaczynał od zielonogórskiej Gwardii, przez Gwardię Wrocław, od ok. 10 lat trenuje pod okiem Tomka Makowskiego. „Maku” żartując opowiada, że Szmajdę znalazł na dyskotece, wziął pod pachę i tak już zostało.

Michał na koncie ma trzy tytuły Międzynarodowego Mistrza Polski WKN, ma też na koncie amatorskie Mistrzostwo Polski muay thai. Przygotowania? – W niedzielę jedziemy z Tomkiem i Bartkiem Wawryszynem na obóz do Zakopanego, gdzie będziemy trenować z Arrachionem Olsztyn – mówi M. Szmjada. Ostatni start Michała miał miejsce w grudniu, później miał zaplanowane dwie walki – we Francji i w Czechach, obie się jednak ostatecznie „wysypały”.

Zapowiada się ciekawy pojedynek, młody żądny krwi Jasiński zmierzy się ze starym wilkiem Szmajdą. Zawodnik z Łodzi w walkach korzysta ze swoich warunków, mierzy 186cm wzrostu i tym samym ma spory zasięg. Michał jednak ma doświadczenie w walce z wyższymi zawodnikami, co nie raz prezentował na ringu. Zestawienie z pewnością atrakcyjne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*