Michał Turyński i Rafał Dudek wystąpią na Glory 44 w Chicago – już 25 sierpnia

Michał Turyński z Fightera Wrocław wystąpi na gali Glory 44 w Chicago. Drugim Polakiem, którego występ już potwierdziła organizacja, jest Rafał Dudek. Zawodnik Fight House z Nowego Sącza przegrał w swoim debiucie na Glory 43 ze świetnym Itayem Gershonem. Więcej o tej walce przeczytacie tu.

Michał Turyński weźmie udział w main evencie pierwszej części karty walk, która będzie transmitowana za pośrednictwem UFC Fight Pass. Polski ciężki zmierzy się z Catalinem Morosanu, który miał już okazję zadebiutować na Glory w Chicago. Morosanu to idol rumuńskiej publiczności, która licznie pojawiła się w Sears Center podczas gali z numerem 38. Wtedy Morosanu pokonał Maurice’a Greene. W maju tego roku, na gali rodzimej organizacji SK, Mrosanu pokonał innego Polaka – Łukasza Krupadziorowa.

Michał Turyński w 2017 roku stoczył dotąd tylko jedną walkę i był to pojedynek o pas mistrzowski organizacji DSF Kickboxing Challenge. Wrocławski zawodnik przegrał tą walkę z Petrem Romankeviczem z Białorusi, pokazując w ringu bardzo mało na przestrzeni wszystkich pięciu rund. W ubiegłym roku Turyńśki wygrał dwie walki, w tym pojedynek z Dzevadem Poturakiem o pas Mistrza Świata WAKO Pro Low Kick wagi ciężkiej. Turyńśki od wielu lat dominuje na polskiej scenie amatorskiego K-1, w którym nieliczne porażki odnosił tylko z rąk Tomasza Sarary i ostatnio Tomasza Klimiuka.

Walka Turyński vs Morosanu będzie miała wymiar nie tylko sportowy. Po tym co pokazali na Glory 38 w Sears Centre rumuńscy kibice jest bardziej niż pewne, że będzie to najlepiej dopingowany pojedynek na gali Glory 44.

Rafał Dudek nie poznał jeszcze nazwiska rywala. Nie wiadomo też, czy wystąpi na pierwszej czy drugiej części karty walk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*