Mirkowski i Skoczek na karcie walk gali KOK Eagles Series 2015 w Kiszyniowie

Gala King of Kings, która odbędzie się 26 września w Mołdawii, przyniesie fanom sportów walki aż 14 walk, w których zobaczymy łącznie trzech zawodników z Polski.

Jak zwykle gala będzie podzielona na dwie części: KOK Eagles Series i King of Kings World GP. Pierwsza część, transmitowana na żywo przez stację Fightbox, czyli KOK Eagles Series to kilka superfightów oraz turniej w wadze do 65 kg. W turnieju wystąpi Dariusz Skoczek z warszawskiego klubu GMTG. Obok Polaka w rywalizacji wezmą udział Igor Osinin z Litwy, Stanislav Renita z Mołdawii oraz Włoch Alessandro Serra.

11109580_806821649408494_4796900612450144251_o

Dariusz Skoczek, podopieczny Dmitrija Kartela z Garudy, w pierwszej walce turnieju zmierzy się z faworytem lokalnej publiczności – Stanisłavem Renitą. Renita to 23 letni zawodnik z Kiszyniowa. W swoich ostatnich dwóch walkach zanotował rekord 1-1. Walkę z Dennisem Wosikiem z Amrani Palace przerwał z powodu kontuzji kolana(w grudniu 2014 roku), a z Dimitrim Angelinim zwyciężył na punkty. Druga walka miała miejsce na gali KOK w kwietniu tego roku. Dariusz Skoczek swoją ostatnią walkę stoczył 18 kwietnia w Wasilkowie, gdzie na V Gali MMA i K-1 EXCLUSIVE NIGHT przegrał z Cezarym Zugajem Juniorem.

6

Kolejnym zawodnikiem z Polski, którego zobaczymy na gali w Kiszyniowie będzie Dawid Mirkowski. Choć w amatorskiej rywalizacji Dawid jest jeszcze juniorem to ma za sobą już pierwsze pojedynki pro-am właśnie na galach KOK. W kwietniu tego roku, na gali KOK w litewskiej Olicie, pokonał na punkty Dariusa Greiciunasa. Dawid jest także aktualnym Vice Mistrzem Europy Muaythai IFMA i Mistrzem Świata federacji WAK-1F. Z ostatnich amatorskich sukcesów Mirkowskiego warto wspomnieć Mistrzostwo Polski K-1 oraz tytuł najlepszego juniora zawodów. W narożniku Mirkowskiego także zobaczymy Dmitrija Kartela.

Rywalem Dawida będzie Alexandr Prepelita z Mołdawii. Pięć lat starszy od Polaka zawodnik walczył podczas kwietniowej gali w Kiszyniowie i zanotował tam rewelacyjne KO na swoim holenderskim przeciwniku Elyasie Zenasni. Nagranie walki znajdziecie niżej. Mołdawski zawodnik jest sporo niższy od Mirkowskiego – ma “tylko” 180 cm wzrostu. Tylko, ponieważ Mirkowski mierzy ponad 190 centymetrów. Prepelita jest posiadaczem tytułu Mistrza Mołdawii K-1. Walka odbędzie się w wadze do 71 kg.

Poza wspomnianą dwójką na gali zobaczymy także Michała Turyńskiego, który wystąpi w turnieju wagi ciężkiej King of Kings. Więcej o występie Michała i pary ćwierćfinałowe turnieju znajdziecie tu (lub po kliknięciu w zdjęcie niżej).

11880519_1458195451153180_7281518992676839546_n

Innymi świetnie zapowiadającymi się walkami, które będziemy mogli obejrzeć 26 września na gali w Kiszyniowie są pojedynki Pavla Zhuravleva z Freddym Kemayo, czy powrót na ring po rocznej absencji Christiana Dorela.

Pełną kartę walk gali King of Kings World GP i KOK Heroes Series w Kiszyniowie znajdziecie poniżej. Organizacja zaprasza fanów sportów walki do Mołdawii trzy razy w roku. Ostatnia gala, zamykająca rok dla Donatasa Simanaitisa i Damira Dorina, odbędzie się w grudniu i na tej gali najprawdopodobniej też zobaczymy zawodników z Polski. Obie części gali będą transmitowane na żywo. Pierwsza przez stację Fightbox, a druga w programie Fight Club w Eurosporcie.

Na portalu Madfight24.com znajdziecie obszerną relację z wydarzenia, a także wiele innych materiałów, takich jak zdjęcia czy nagrania walk.

Karta walk:

 • Apavaloae Denis (Mołdawia) vs Roman Sarja (Niemcy)
 • Cristian Dorel (Mołdawia) vs Ilmiras Churmatulinas (Litwa)
 • Dragos Zubco (Mołdawia) vs Alexandru Burduja (Mołdawia)
 • Maxim Bolotov (Mołdawia) vs Dmitry Bezus (Ukraina)
 • Pavel Zhuravlev (Ukraina) vs Freddy Kemayo (Francja)

Turniej -65 kg:

 • Igor Osinin (Litwa) vs Alessandro Serra (Włochy)
 • Dariusz Skoczek (Polska) vs Stanislav Renita (Mołdawia)

Turniej wagi ciężkiej (ćwierćfinały):

 • Stepan Kyrlig (Mołdawia) vs Emilio Barone (Włochy)
 • Daniel Sam (Wielka Brytania) vs Colin George (Holandia)
 • Vladimir Tok (Niemcy) vs Michał Turyński (Polska)
 • Sebastian Ciobanu (Rumunia) vs Julius Mocka (Litwa)

Alexandr Prepelita vs Elyas Zenasni:

[mom_video type=”youtube” id=”69qIQ4mLEWk”]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*