Mistrzostwa Polski K-1 2015 – lista zgłoszonych zawodników

Mistrzostwa Polski K-1 2015 zostaną rozegrane w Legnicy, a organizatorem imprezy jest klub Olimp Legnica ze Zbigniewem Prychem na czele. Obsada seniorskiej części zawodów jest wyjątkowo liczna, bo zgłosiło się aż 160 zawodników i zawodniczek. Łącznie z juniorami ta liczba wzrasta do 288 osób.

W wadze ciężkiej mamy powrót Michała Turyńskiego, który zaleczył już kontuzję dłoni i powoli wraca na amatorskie ringi by obronić tytuł z 2014 roku. Dodatkowo wśród nazwisk zgłoszonych zawodników widnieje Kryspin Kalski z Trójmiasta, który jest ostatnio bardzo aktywny na zawodowych ringach, jednak nieczęsto widujemy go na imprezach pod patronatem PZKB. Dodatkowo na MP może odbyć się przedwcześnie finał turnieju wagi ciężkiej DSF, ponieważ w ringu zobaczymy zarówno Michała Bławdziewicza jak i Tomasza Klimiuka.

W kategorii -86 kg Dawid Kasperski będzie miał szansę przedłużyć swoją supremację o kolejny rok, ale przed nim niełatwe zadanie, ponieważ zgłosiło się aż 14 zawodników, z których każdy na pewno będzie dążył by przerwać passę zawodnika Punchera.

Jak zwykle arcyciekawie zapowiada się rywalizacja w kategoriach -81 kg i -75 kg. W tej pierwszej mamy takie nazwiska jak Kamil Ruta (ubiegłoroczny mistrz), Kacper Frątczak, Przemysław Ziemnicki, Patryk Zdrojewski, czy reprezentant Smoka Toruń –Łukasz Rambalski. Na pewno nie dojdzie do rewanżu Ruta – Paczuski, ponieważ ten drugi zrezygnował ze startu z powodu kontuzji i konieczności przygotowania się do zawodowej gali DSF we Włocławku, na której stoczy walkę wieczoru.

W wadze -75 kg zaskakujący jest brak Pawła Biszczaka, który trenuje na co dzień pod okiem Zbigniewa Prycha właśnie w Legnicy. O tegoroczny tytuł najlepszego zawodnika w K-1 powalczą między innymi Kamil Jenel, Daniel Kolasiński czy Bartosz Dołbień.

W kategorii niżej, czyli -71 kg mamy takie nazwiska jak Maciej Garbaczewski czy Maciej Grzegorzewski, czyli bardzo możliwe, że dojdzie do trylogii pomiędzy tymi zawodnikami po walkach na PP Low Kick oraz gali DSF. Na razie prowadzi Garbaczewski 2:0. Roger Garbaczewski także zameldował się w kategorii -71 kg. Poza wspomnianymi zawodnikami na liście widnieją jeszcze między innymi Marcin Kret czy solidny Piotr Szloser.

Pod nieobecność Macieja Domińczaka i Janka Lodzika w kategorii -63,5 kg po cichu liczę na finał pomiędzy lokalnym zawodnikiem Eliaszem Jankowskim, a młodym i zdolnym Aleksandrem Kalickim z Warszawy. Eliasz wielokrotnie triumfował w turniejach rangi ogólnopolskiej, a Kalicki ostatnio pokazał się z bardzo dobrej strony w finale z Domińczakiem oraz na Mistrzostwach Świata Muaythai w Tajlandii.

W -60 kg zgłosił się Michał Królik, który wraca po odbyciu kary zawieszenia za doping. Miejmy nadzieję, że w swojej naturalnej wadze zaprezentuje się z lepszej strony niż na ostatniej gali DSF, gdzie walczył kategorię wyżej. Poza nim do rywalizacji zgłosił się Krzysztof Olszewski z Palestry. To mógłby być bardzo ciekawy finał.

W rywalizacji kobiet najciekawiej zapowiadają się walki w -65 kg i -56 kg. W tej pierwszej znów mogą spotkać się Kamila Bałanda i Róża Gumienna. Pamiętamy taką walkę z MP Low Kick w Bełchatowie i chcemy powtórki.

W – 56 kg faworytkami do tytułu są Iwona Nieroda i Małgorzata Dymus i to one zapewne spotkają się w finale.

Przedstawiamy pełna listę zgłoszonych zawodników (seniorów):


Kategoria wagowa: +91kg

Zgłoszonych zawodników: 11

  • Michał Mazurkiewicz   (Fighter Wrocław)
  • Michał Turyński   (Fighter Wrocław)
  • Kryspin Kalski   (KKK Rebelia Kartuzy)
  • Karol Grzesiuk   (KKK Rebelia Kartuzy)
  • Jakub Kozera   (Gwardia Zielona Góra)
  • Michał Liberacki   (Hunter Gym Bydgoszcz)
  • Tomasz Klimiuk   (Human Białystok)
  • Paweł Krzyżanowski   (SMOK Toruń)
  • Paweł Drelich   (Scorpion Krępice)
  • Michał Bławdziewicz   (Palestra Warszawa)
  • Dominik Konieczny   (Legion Głogów)

Kategoria wagowa: -91kg

Zgłoszonych zawodników: 10

  • Kamil Kadzidłowski   (Fighter Wrocław)
  • Paweł Michalak   (Husaria Drutex Słupsk)
  • Piotr Zduniak   (KO GYM Świebodzice)
  • Mateusz Pluta   (UKS Puncher Wrocław)
  • Daniel Płonka   (KLUB SPORTOWY FIGHT CLUB Rzeszów)
  • Patryk Szychowski   (AKS NIWKA Sosnowiec)
  • Jarosław Zawodni   (KO GYM Świebodzice)
  • Adam Abood Al Hassani   (Nowotarski Klub Sportów Walki -Hoły Team Nowy Targ)
  • Patryk Kamiński   (GKS Champion Gdańsk)
  • Mateusz Hiki   (Legion Głogów)

Kategoria wagowa: -86kg

Zgłoszonych zawodników: 14

  • Robert Paniączyk   (KS Czerwony SMOK Poznań)
  • Szymon Skrabucha   (Rzeszowski Klub Sportów Walki Rzeszów)
  • Dawid Kasperski   (UKS Puncher Wrocław)
  • Grzegorz Lenart   (Ognisko TKKF Olimp Legnica)
  • Piotr Blum   (KS Gym Fight Wrocław)
  • Maksymilian Bratkowicz   (KS Gym Fight Wrocław)
  • Zbigniew Stawicki   (Hunter Gym Bydgoszcz)
  • Wojciech Chwalibóg   (AKS NIWKA Sosnowiec)
  • Rafał Aleksandrowicz   (Sportowy Klub Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej)
  • Grzegorz Starosciak   (Stowarzyszenie Sportów Walki Nokaut Gorzów Wlkp.)
  • Michał Piechowski   (SMOK Toruń)
  • Mateusz Kubiszyn   (Klub Sportów Walki Sokół Jarosław)
  • Daniel Lechowicz   (Scorpion Krępice)
  • Arkadiusz Dembiński   (Piotrowska Szkoła Sztuk Walki TOM CENTER)

Kategoria wagowa: -81kg

Zgłoszonych zawodników: 21

  • Mateusz Kolat   (KKK Rebelia Kartuzy)
  • Borys Brodowski   (Klub Duet Gdańsk)
  • Łukasz Szala   (Klub Sportowy Pretorium Poznań)
  • Jędrzej Durski   (Klub Sportowy Pretorium Poznań)
  • Mateusz Rycerski   (Victoria Szydłowiec)
  • Daniel Gorgas   (Piotrowska Szkoła Sztuk Walki TOM CENTER)
  • Adrian Pacak   (Rzeszowski Klub Sportów Walki Rzeszów)
  • Bartłomiej Wycech   (KS Gym Fight Wrocław)
  • Paweł Gierzyński   (Palestra Warszawa)
  • Dawid Kaczyński   (Human Białystok)
  • Łukasz Rambalski   (SMOK Toruń)
  • Szczepan Stawiarski   (Klub Sportowy DRAGON Starachowice)
  • Rafał Konopko   (AZS Politechnika Warszawska)
  • Damian Krok   (AZS Politechnika Warszawska)
  • Patryk Zdrojewski   (Palestra Warszawa)
  • Kacper Frątczak   (Akademia Sportów Walki KNOCKOUT Zielona Góra)
  • Przemysław Ziemnicki   (KT Legia Warszawa)
  • Adrian Kupiec   (Legion Głogów)
  • Kamil Ruta   (MKS Wicher Kobyłka)
  • Filip Karbownik   (Piotrowska Szkoła Sztuk Walki TOM CENTER)
  • Radosław Paczuski   (Radość Boxing Team Warszawa)

Kategoria wagowa: -75kg

Zgłoszonych zawodników: 12

  • Piotr Tutkowski   (Husaria Drutex Słupsk)
  • Mateusz Kasza   (SILESIAN CAGE CLUB Katowice)
  • Kamil Jenel   (Paco Team Katowice)
  • Daniel Kolasiński   (Palestra Warszawa)
  • Adam Molędys   (Palestra Warszawa)
  • Michał Kowalskin   (Hunter Gym Bydgoszcz)
  • Piotr Smoczyński   (Sportowy Klub Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej)
  • Bartosz Michał Głuchy   (KS Wielkopolanin Poznań)
  • Krzysztof Hornik   (Nowotarski Klub Sportów Walki -Hoły Team Nowy Targ)
  • Bartek Domalik   (Nowotarski Klub Sportów Walki -Hoły Team Nowy Targ)
  • Mateusz Kowalski   (GKS Champion Gdańsk)
  • Bartosz Dołbień   (Palestra Warszawa)

Kategoria wagowa: -71kg

Zgłoszonych zawodników: 19

  • Marcin Kret   (UKS Puncher Wrocław)
  • Maciej Grzegorzewski   (Human Białystok)
  • Maciej Garbaczewski   (TKKF Siedlce)
  • Mateusz Piasecki   (UKS Puncher Wrocław)
  • Mikołaj Chamarczuk   (MLKS Spider Złotów)
  • Maciej Drajer   (MLKS Spider Złotów)
  • Roger Garbaczewski   (TKKF Siedlce)
  • Adrian Justyński   (UKS Puncher Wrocław)
  • Łukasz Kaczmarczyk   (KS Gym Fight Wrocław)
  • Marcin Borecki   (Stowarzyszenie Sportu i Rekreacji Wola Warszawa)
  • Rafał Budzyński   (Sportowy Klub Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej)
  • Marcin Skrzek   (Klub Sportowy Cross Fight Radom)
  • Mateusz Kosturek   (KS OYAMA Rzeszów)
  • Filip Bienias   (Nowotarski Klub Sportów Walki -Hoły Team Nowy Targ)
  • Patryk Radoń   (Gladiators Kick boxing Bełchatów)
  • Piotr Szloser   (Palestra Warszawa)
  • Maciej Łakomski   (Legion Głogów)
  • Przemyslaw Pawlak   (HALNY Nowy Sącz)
  • Grzegorz Mardyła   (Power House Skawina)

Kategoria wagowa: -67kg

Zgłoszonych zawodników: 18

  • Adam Piastowski   (KS FUX Zabrze)
  • Bartosz Woźniak   (Fighter Wrocław)
  • Paweł Józefowicz   (Fighter Wrocław)
  • Adrian Krauzowicz   (UKS Puncher Wrocław)
  • Mateusz Jagielski   (Paco Team Katowice)
  • Artur Gabryelski   (KO GYM Świebodzice)
  • Artur Baradyn   (Human Białystok)
  • Karol Żurowski   (Klub Sportowy Cross Fight Radom)
  • Michał Polak   (KS Gwiazda Bydgoszcz)
  • Krzysztof Górski   (Ognisko TKKF Olimp Legnica)
  • Mateusz Dąbrowski   (Ognisko TKKF Olimp Legnica)
  • Łukasz Gawlik   (Piotrowska Szkoła Sztuk Walki TOM CENTER)
  • Jarosław Daschke   (GKS Champion Gdańsk)
  • Michał Benben   (Gladiators Kick boxing Bełchatów)
  • Robert Szymański   (Center Team Odolanów)
  • Jacek Rzepecki   (Towarzystwo Sportowe Our Team Poznań)
  • Mateusz Michalik   (HALNY Nowy Sącz)
  • Mariusz Just   (Piotrowska Szkoła Sztuk Walki TOM CENTER)

Kategoria wagowa: -63.5kg

Zgłoszonych zawodników: 11

  • Maciej Miller   (Palestra Warszawa)
  • Leszek Kulik   (Klub Sportowy Cross Fight Radom)
  • Eliasz Jankowski   (Ognisko TKKF Olimp Legnica)
  • Rafał Cyrankowski   (Ognisko TKKF Olimp Legnica)
  • Michał Krupa   (Fight Gym Lublin)
  • Aleksander Kalicki   (AZS Politechnika Warszawska)
  • Kamil Szłapka   (Towarzystwo Sportowe Our Team Poznań)
  • Patryk Fyda   (HALNY Nowy Sącz)
  • Bartosz Hassa   (FIGHTER NOWA SÓL)
  • Jakub Jasion   (Piotrowska Szkoła Sztuk Walki TOM CENTER)
  • Dawid Kukła   (Legion Głogów)

Kategoria wagowa: -60kg

Zgłoszonych zawodników: 8

  • Krystian Bernatowicz   (Fighter Wrocław)
  • Norbert Piotrowski   (Puma Gym Fight Club)
  • Michał Królik   (Paco Team Katowice)
  • Hubert Ulikowski   (Ostrowiecki Klub Sportów Walki Ostrowiec Świętokrzyski)
  • Krzysztof Olszewski   (Palestra Warszawa)
  • Kamil PoniedziaŁek   (FIGHTER NOWA SÓL)
  • Krzysztof Kozakiewicz   (Piotrowska Szkoła Sztuk Walki TOM CENTER)
  • Patryk Sagan   (Legion Głogów)

Kategoria wagowa: -57kg

Zgłoszonych zawodników: 6

  • Michał Marszał   (Golden Dragon Bydgoszcz)
  • Dominik Żelasko   (Guerrier Team Ostrów Wlkp)
  • Paweł Stępniewski   (Palestra Warszawa)
  • Kamil Kasowski   (Nowotarski Klub Sportów Walki -Hoły Team Nowy Targ)
  • Piotr Kulikowski   (Akademia Sportów Walki KNOCKOUT Zielona Góra)
  • Sebastian Słoń   (Sportowy Klub Kickboxing Kielce)

Kategoria wagowa: -54kg

Zgłoszonych zawodników: 1

  • Arkadiusz Osienienko   (KO GYM Świebodzice)

Kategoria wagowa: +70kg

Zgłoszonych zawodników: 2

  • Paulina Bieć   (KS Gym Fight Wrocław)
  • Dominika Gęborek   (Power House Skawina)

Kategoria wagowa: -70kg

Zgłoszonych zawodników: 4

  • Adriana Muszyńska   (KGHM METRACO ARMIA Polkowice)
  • Kamila Berek   (GKS Champion Gdańsk)
  • Martyna Mossur   (Akademia Sportów Walki KNOCKOUT Zielona Góra)
  • Martyna Dzięciołowska   (MKS Wicher Kobyłka)

Kategoria wagowa: -65kg

Zgłoszonych zawodników: 4

  • Weronika Rogala   (Stowarzyszenie Sportu i Rekreacji Wola Warszawa)
  • Róża Gumienna   (Fighter Wrocław)
  • Kamila Bałanda   (GKS Champion Gdańsk)
  • Małgorzata Wyszyńska   (KT Legia Warszawa)

Kategoria wagowa: -60kg

Zgłoszonych zawodników: 6

  • Katarzyna Kiwer   (SILESIAN CAGE CLUB Katowice)
  • Marta Waliczek   (Beskid Dragon Bielsko-Biała)
  • Natalia Kukieła   (Hunter Gym Bydgoszcz)
  • Aleksandra Piasecka   (Golden Dragon Bydgoszcz)
  • Debora Kubeczak   (Stowarzyszenie Kick Boxingu Pitbull Milicz)
  • Angelika Suchocka   (UKS Maximus Ełk)

Kategoria wagowa: -56kg

Zgłoszonych zawodników: 7

  • Katarzyna Jeziorska   (Ognisko TKKF Olimp Legnica)
  • Małgorzata Dymus   (Fighter Wrocław)
  • Izabela Dziopa   (Ognisko TKKF Olimp Legnica)
  • Iwona Nieroda   (UKS Diament Pstrągowa)
  • Paulina Malcher   (Akademia Sportów Walki KNOCKOUT Zielona Góra)
  • Klara Kleczkowska   (KT Legia Warszawa)
  • Aneta Kopeć   (Samuraj Sanok)

Kategoria wagowa: -52kg

Zgłoszonych zawodników: 2

  • Katarzyna Palicka   (KGHM METRACO ARMIA Polkowice)
  • Patrycja Krawczyk   (Legion Głogów)

Kategoria wagowa: -48kg

Zgłoszonych zawodników: 4

  • Ewa Boś   (SKF Boksing Zielona Góra)
  • Patrycja Kamińska   (Legion Głogów)
  • Natalia Małachowicz   (Nowotarski Klub Sportów Walki -Hoły Team Nowy Targ)
  • Beata Zięba   (Nowotarski Klub Sportów Walki -Hoły Team Nowy Targ)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*