“Musisz zebrać drużynę zanim wyruszysz dalej” czyli z kim aktualnie trenuje Paweł Jędrzejczyk

fot. TREC

Ostatnią walką Pawła Jędrzejczyka, jeszcze do niedawna reprezentującego wrocławski klub Puncher, był pojedynek z Richardem Abrahamem na gali Glory Super Fight Series w Chicago. Jędrzejczyk przegrał z rewelacyjnym Amerykaninem, któremu po tym występie organizacja już szykuje kolejne walki.

Jedną ze zmian, które zawodnik ogłosił niedawno na swoim profilu na Facebooku było odejście z klubu i rozpoczęcie walk pod szyldem “Wergi gym”. Klubu jako miejsca jeszcze nie ma, ale są już plany powstania i zawodnik tym samym buduje powoli markę swojej przyszłej inwestycji.

10271526_10154024856046926_730546442737504606_n

 

Poza zmianami w otoczeniu zawodnik zaczyna też budować nowy skład treningowy. Jako pierwszego na swoim profilu na Facebooku przedstawił trenera od przygotowania fizycznego. Często nawet runda dodatkowa daje się zawodnikom tak mocno we znaki, że ich ruchy tracą na płynności i zaczyna się tzw. “pływanie”. Zawodnicy walczący na najwyższym poziomie nie raz zadziwiają przygotowaniem kondycyjnym, szczególnie kiedy walki odbywają się na dystansie pięciu rund. Fighterzy wagi ciężkiej w UFC często walczą w 25 minut na bardzo wysokich obrotach…. i są przy tym dokładnie badani przed i po walce. Więc tłumaczenie, że w wagach wyższych niż 71 kg ciężko o kondycję na 3 rundy można włożyć między bajki. Wszystko to kwestia odpowiedniego przygotowania.12936757_1143161222384650_5404487472992809385_n

[quote font=”verdana” font_style=”italic” color=”#ffffff” bgcolor=”#db5757″]Bartek Bibrowicz będzie moim trenerem od przygotowania fizycznego. Pierwsze dwa treningi to dla mnie zupełna nowość. Uczę sie poprawnie wykonywać ćwiczenia. Z biegiem czasu bedziemy pracować nad wydolnoscią i poprawą eksplozywności😉Jak to wygląda zobaczycie na moim instagramie @wergii[/quote]

Kolejnym trenerem w nowym sztabie Wergiego jest trener boksu Tariel Zandukeli. Z rozmowy z zawodnikiem wynika, że zależy mu na indywidualnym podejściu i “tarczy” tak często jak to tylko możliwe. Oczywiście trening bokserski nie zastąpi techniki nastawionej pod walki K-1 i Muay Thai ale tarczowanie w treningu bokserskim jest absolutną podstawą. Symulacja walki, wyrabianie odruchów, reakcji i wypracowywanie dynamiki to niezaprzeczalne zalety tego typu treningów. Oczywiście tarczowanie z bokserem nie zastąpi poczciwego kickbokserskiego sparingu, a więc to nie koniec nowej ekipy Jędrzejczyka.

12916216_10154084786901926_8650289280201984728_o

[quote font=”verdana” font_style=”italic” color=”#ffffff” bgcolor=”#db5757″]Moim trenerem boksu będzie teraz pochodzący z Gruzji Tariel Zandukeli. To bardzo ciekawa sportowa postać.Jako amatorski bokser stoczył 150 walk z czego aż 140 wygrał. Stoczył 13 zawodowych walk.11 wygrał a dwie zremisował. Sparował z takimi sławami jak Gołowkin. Obserwowałem jego karierę od dawna i wniosek jest tylko jeden-Tarielowi zabrakło po prostu szczęścia. Teraz jest już obywatelem Polski i prowadzi własna szkolę boksu.
Po pierwszych treningach widzę ile błędów popełniam i jak wiele muszę się jeszcze nauczyć. Praca na tzw. tarczy jest zupełnie inna niż ta z jaką spotykałem się trenując w rożnych klubach na całym świecie. Trenera trzeba w ringu “złapać” i trener oddaje gdy opuszczasz ręce. Oddaje mocno😆Elementy zawodowego boksu takie jak dobra praca na nogach, wydłużenie ciosów i timing na pewno pomogą mi w osiągnięciu celu.To nie są łatwe i przyjemne treningi!😉ale nie ma opcji żeby nie wyszło mi to na dobre😉
Na filmiki jeszcze za wcześnie ale jak ogarnę trochę temat to pokażę wam jak to wygląda.
[/quote]

Paweł Tracz to uznana marka w polskim kickboxingu. Będzie on pomagał Jędrzejczykowi w szlifowaniu techniki typowo kickbokserskiej oraz będzie jego etatowym sparingpartnerem. Ponadto Paweł będzie, tak jak do tej pory, podróżował po świecie i Polsce trenując w różnych klubach, gdzie zawsze może liczyć na mocne sparingi. Odwiedzanie różnych klubów w celu sprawdzania się z różnymi zawodnikami to standard w niemal każdym sporcie walki. Wrocławski zawodnik miał już okazję trenować w Blackzillians na Florydzie, a także regularnie odwiedza Tajlandię, bynajmniej nie w celach rekreacyjnych.

12891000_10154099270871926_2385339951349025083_o

[quote font=”verdana” font_style=”italic” color=”#ffffff” bgcolor=”#db5757″]Fotka z dzisiejszego treningu z gościem, który kiedyś był postrachem mojej kategorii wagowej.Według wielu jeden z najbardziej zmarnowanych talentów ostatnich lat ale jak sam mówi nie ma co gdybać. W ringu nigdy sie nie spotkaliśmy ale na sali treningowej spędziliśmy bardzo wiele godzin..z resztą nie tylko na treningowej😉Zawsze pocięty jak lampiony w roraty, nadal niebezpieczny i niepoważny..ONE AND ONLY..Paweł Tracz..
P.S Paweł zamyka tez moja nową ekipę i oprócz treningu techniki będziemy razem tarczowali..tzw Tarcze zTraczem;)[/quote]

Jak widzicie Wergi ma się dobrze i nie zawiesił rękawic na kołku po porażce na Glory. Kiedyś gdzieś napisano (ale i tak większość z nas przerabiała to na własnej skórze, przynajmniej Ci chodzący w młodości po drzewach), że upadek boli ty bardziej im wyżej przed nim weszliśmy. Polak, przegrywając na gali w Chicago, walnął z hukiem bo i miał skąd spadać. Jak widać pozbierał się i w ciszy szykuje się do powrotu.

[quote font_style=”italic”]Trenując bicepsy, wyobrażam sobie wysokie góry. Dzięki swojej wyobraźni przekonałem się, że potrafię wszystko, kiedy tylko mocno, bardzo mocno tego chcę i wierzę, że to osiągnę.

 

– Arnold Schwarzenegger

 

[/quote]

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*