“Nie narzekałem, walczyłem ponownie w turnieju i na nieszczęście Glory znów go wygrałem” – Nieky Holzken odrzuca propozycję kontraktu z Glory

Nieky Holzken oznajmił swoim kibicom, że nie zobaczą go ponownie w Glory, ponieważ odrzucił on propozycję kontaktu od tej federacji.

Na swoim instagramowym profilu Holzken umieścił wpis, w którym wyjaśnia powody odrzucenia kontraktu oraz opisuje sytuację z przed kilku lat, kiedy federacja odebrała mu pas po kilkumiesięcznej absencji i nijako zmusiła do ponownego przejścia przez ścieżkę pretendenta.

“Nie wyszło z Glory, wybaczcie mi moi fani. Zaoferowali mi kontrakt ale nie czułem się z tą propozycją dobrze więc odmówiłem. Miałem walczyć na Glory 59 już na nowym kontrakcie. Poprzedni był podpisany na trzy walki i jedną opcjonalną. Walczyłem dwa razy i jeden raz wycofałem się z walki z powodu kontuzji, a teraz mówią mi że ta odwołana walka też zalicza się do kontraktu. Podobno tak było zapisane w kontrakcie ale ja o tym nie wiedziałem. Glory zaproponowało mi nowy kontrakt i mniejsze pieniądze więc się nie zgodziłem. Mimo, że przegrałem kilka walk przez decyzje, wciąż jestem bardzo popularny w kickboxingu i sprzedaję sporo biletów i myślę, że dla tego chcieli mnie na Arenę. Przez cztery lata byłem mistrzem Glory, który pomógł federacji rosnąć na świecie. Byłem tam od Glory 1 aż do teraz. Nawet kiedy po raz pierwszy zdobyłem pas pokonując Valteliniego i doznałem kontuzji zabrali mi pas po 3 miesiącach. Musisz bronić pasa w ciągu roku, a nie w przeciągu 3 miesięcy. Ale nie narzekałem, trenowałem i po 6 miesiącach mogłem znów walczyć i chciałem ponownie walki o mój pas. Powiedzieli mi, że muszę walczyć w turnieju, aby znów móc walczyć o pas, który był mój. Tu też nie narzekałem i walczyłem w Virginii w turnieju i nieszczęśliwie dla Glory znów go wygrałem z KO na Raymondzie Danielsie i po tej walce pokonałem go ponownie zdobywając pas. Przykro mi moi fani ale nie odchodzę. Może jeśli dostanę dobrą ofertę od innej federacji wystąpię tam, a jeśli nie to zostanę przy boksie. Nie mam żalu do Glory bo spędziłem z nimi świetne lata. To wszystko to biznes ale muszę informować swoich fanów.”

Nieky Holzken walczył dla Glory w latach 2012-2017. Zaczynał od gali Glory 1, a ostatnią walkę stoczył na gali Glory 49 gdzie przegrał z Alimem Nabyevem. W 2018 roku wskoczył jako zastępstwo na kartę turnieju bokserskiego WBSS, gdzie zmierzył się z Callumem Smithem.

It didn’t work out with glory im sorry fans 😢 they offered me a contract and i didn’t feel good about it.so i said no to it. i supposed to fight in #glory59 in the new contract. In my old contact they gived me 3 fights plus 1 optional.i fought 2 fights,an canceled 1 because of an injury,and now they say they count the canceled fight as one i fought.that that was in the contract and i didn’t see that.and then they say (glory) we can have a new contract and then they offer less money i wont accept.even that i lost some fights on points.im still very popular in kickboxing and sell many many tickets and they now.and thats wy i think they wanted me to go fight in the arena.@glorykickboxing i was 4 years worldchampion who helped them to grow world wide.i was there from glory 1 till now. Even when i beat valtellini for the first world title,i get injured and after 3 months they took away my title,and you have to defend a title in one year not 3 months. But i didn’t complain and keep training and after 6 months training i could fight again and i say i wanted to fight for my title again.then they say i have to fight a contender tournament again to make chance to fight for the title again witch was mine.so again i didn’t complain and i fight in virginia the tournament and unfortunately for glory i won again 😎 with a big ko against raymond daniels and after that fight i beat daniels again for the title. Im sorry fans but i wont quit.maby if i get a good offer from some other organizations i fight there in the future and if not i will stick to boxing And no hard feelings about glory because i had good years with them.and its al about business. But i have to ley my fans no

Post udostępniony przez nieky holzken (@niekyholzken)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*