Niepokonany trener kickboxingu z Tiger Muay Thai w UFC! [mmaRocks]

Organizacja UFC podpisała kontrakt z ciekawym zawodnikiem pochodzącym z Kazachstanu, a reprezentującego Tajlandię. Rafael Fiziev (6-0), trener kickboxingu w Tiger Muay Thai, zasili kategorię lekką w największej organizacji mieszanych sztuk walki na świecie.

„Ataman” w zawodowym MMA zadebiutował w lipcu 2015 roku, kiedy to latającym kolanem znokautował Sama Bastina. W kolejnych starciach Fiziev bez problemów zwyciężał, poddając również swoich przeciwników. Na przestrzeni sześciu walk Fiziev walczył dla takich organizacji, jak Road FC czy Titan FC.

W ostatnich dwóch latach „Ataman” walczył dwukrotnie. W grudniu 2017 roku w zaledwie 58 sekund znokautował wysokim kopnięciem Nandina-Erdene Munguntsooja, a rok później w drugiej rundzie kopnięciem na korpus zakończył starcie z Nurzhame Tutkaevem.

Sześć zwycięstw w MMA z rzędu wystarczyły, aby Fiziev podpisał kontrakt z organizacją UFC. Sam zawodnik nie mógł jednak uwierzyć w możliwość podpisania umowy z liderem światowego MMA, co upamiętnił jego przyjaciel z klubu Tiger Muay Thai.

W lutym 2017 roku w rozmowie z portalem RT Sport Rafael Fiziev nie mógł uwierzyć w to, że Dana White opublikował na swoich stronach na Twitterze, Instagramie i Facebooku krótki fragment z jego walki, gdzie popisał się popularnym już unikiem.

Nie mogę uwierzyć, że Dana White zamieścił wpis na Twitterze o mnie. Wciąż wydaje mi się to niemożliwe będąc szczerym. Będąc wielkim fanem UFC, nie mogę w ogóle uwierzyć, że White kiedykolwiek rozmawiałby o mnie. Pamiętam, jak w dzieciństwie oglądałem turnieje UFC na kasetach, także te pierwsze, kiedy Royce Gracie był mistrzem. A teraz White tweetuje o mnie. Nie mogę w to uwierzyć.

Wspomniany film poniżej:

Co ciekawe, w tej samej rozmowie trener kickboxingu w klubie Tiger Muay Thai przyznał, że byłby gotów zawalczyć w UFC nawet za darmo. Ciekawe, czy organizacja UFC wzięła pod uwagę słowa Fizieva podczas składania propozycji kontraktu.

To zawsze było moim marzeniem. Będąc szczerym, zawalczyłbym w UFC nawet za darmo, gdyby Dana White mnie o to zapytał. To jest miejsce, gdzie są wszyscy najlepsi zawodnicy. To jest miejsce, gdzie można pokazać swoje umiejętności. Budzę się i chodzę spać myśląc o tym. To jest mój cel, któremu się poświęcam i ciężko pracuję.

Na ten moment nie podano szczegółów debiutu Fizieva w organizacji UFC. Niewykluczone jednak, że „Ataman” wejdzie po raz pierwszy do Oktagonu w najbliższych miesiącach, bo jeszcze w styczniu wyraził na Twitterze gotowość do walki w kwietniu, oznaczając przy okazji organizację RIZIN.

Zobacz ostatnią walkę Rafaela Fizieva przed podpisaniem kontraktu z UFC: