Nieroda zrewanżowała się za ME, Kasperski idzie pewnie po złoto – wyniki kolejnego dnia MŚ w Serbii

Utytułowana Iwona Nieroda (Diament Pstrągowa) awansowała do półfinału wagi -56 kg formuły Low Kick Mistrzostw Świata w kickboxingu w Belgradzie. W dzisiejszej walce pokonała broniącą tytułu Rosjankę Oksaną Shchetininę.

Wcześniej przegrałam z tą rywalką 2-krotnie – minimalnie w Pucharze Świata i rok temu w finale Mistrzostw Europy. Dzisiaj przegrywałam praktycznie od końca 1 rundy, ale trenerzy poradzili mi iść na nią, bo wtedy się gubi. Ponawiałam akcje i walczyłam do samego końca. Bardzo dziękuję za pomoc trenerom Garbaczewskiemu i Kostce oraz wszystkim z kadry, którzy tak głośno krzyczeli, że widziałam w ostatniej rundzie, iż musi być blisko wygranej – mówiła Iwona Nieroda, która w klubie trenuje pod okiem Jerzego Pilarza.

Do półfinałów awansowały też Joanna Walkiewicz -48 kg, Marta Waliczek -60 kg, Katarzyna Jaworska -65 kg i Kamila Bałanda -70 kg. Wszystkie mają zapewnione podium. Kasia Jaworska wygrała w 3 rundzie RSC, ale w tym pojedynku złamała palec w prawej stopie. W walce o finał porażki doznał Jan Lodzik, który zdobył brązowy medal. W ćwierćfinałach odpadli Monika Witkowska i Patryk Zaborowski – powiedział trener reprezentacji Andrzej Garbaczewski.

Katarzyna Jaworska (PACO Katowice) poinformowała, że z powodu urazu nie może wystąpić w półfinale. – Od 2 rundy walczyłam ze złamanym palcem. Kontuzja jest na tyle groźna, że musiałam udać się do szpitala, gdzie został założony mi gips.

Kamila Bałanda pokonała Turczynkę Sebilegul Calik 3:0.

– Pierwsze walki w turnieju rzadko bywają dobre. Liczę, że stać mnie na więcej i że to było tylko dobre przetarcie. W 2007 roku też w Belgradzie zdobyłam złoto i po cichu liczę na powtórkę – przyznała zawodniczka Championa Gdańsk.

W K-1 Rules Małgorzata Dymus (-56 kg) wygrała ćwierćfinał, a następnie przegrała z Austriaczką Fiedler 1:2 w półfinale. – Pięć lat temu w serbskiej stolicy zdobyłam srebrny medal w rywalizacji juniorów, a teraz poprzeczka była postawiona wyżej – celowałam w złoty medal. Przygotowania miałam bardzo dobrze, bez większych kontuzji, jedynie drobne stłuczenia – powiedziała kickbokserska Fightera Wrocław, która trenowała w klubie Puncher.

Brąz zdobył też Marcin Kret (-71 kg), który przegrał czwartkowy półfinał. Natomiast ćwierćfinałowe wygrane zanotowali Paweł Stępniewski (-57 kg), Arkadiusz Kaszuba (-81 kg) i Dawid Kasperski (-86 kg).

Wygrałem w 3 rundzie po kopnięciach na wątrobę i na głowę – mówił Paweł Stępniewski (Palestra Warszawa), zdobywca takich tytułów jak brązowy medal Mistrzostw Europy seniorów czy srebrny medal na Mistrzostwach Świata juniorów.

Bardzo doświadczony jest natomiast Dawid Kasperski (Puncher Wrocław). – To mój trzeci medal w MŚ. W 2008 roku jako junior zostałem Wicemistrzem Świata w formule Full Contact, a w 2013 roku z Brazylii już jako senior także przywiozłem srebrny medal, z tym że w K-1 – mówił.

W Kick Light do strefy medalowej przebili się Dorota Godzina (-55 kg), Wojciech Wiśniewski (-79 kg), Mateusz Jereczek (-89 kg) i Piotr Wypchał (-94 kg).

Wygrałem z Portugalczykiem Ali Turcu. Przeciwnik był wymagający, mocno bił i dosyć dobrze kopał, ale udało mi się dosyć wyraźną przewagą punktową wygrać ten pojedynek. To pierwsza moja walka w tym turnieju i nie bardzo mogłem się odnaleźć. Jutro mam nadzieję, że będzie lepiej, a rywalem zawodnik z Serbii. Świetny zawodnik, mocno bijący i szybki – powiedział Piotr Wypchał (Krakowska Akademia Taekwondo), który w wieku 35 lat debiutuje w MŚ.

Medal z Serbii przywiezie też podopieczna Piotra Siegoczyńskiego z X Fight Piaseczno Dorota Godzina. – Dziś w ćwierćfinale zmierzyłam się z doświadczoną i utytułowaną Austriaczką Kohler. Walka od początku układała się po mojej myśli, przygotowana taktyka okazała się słuszna – dodała.

Wojciech Wiśniewski (Zamek Expom Kurzętnik) wygrał walkowerem z Włochem Biagottim. – Rywal nie wyszedł do walki z powodu kontuzji łuku brwiowego. W półfinale czeka na mnie dobry zawodnik ze Słowenii.

Na podstawie losowania od półfinałów walki rozpoczną w wersji Kick Light Anna Knobel (Beniaminek 03 Starogard Gdański) -50 kg i Agnieszka Wiśniewska (X Fight Piaseczno) -70 kg oraz w K-1 Paulina Bieć (Gym Fight Wrocław) +70 kg.

Biało-Czerwonych w Belgradzie prowadzi do sukcesów sześciu trenerów – w Low Kick Andrzej Garbaczewski i II trener Witold Kostka, w K-1 kadrę Tomasz Mamulski i Tomasz Skrzypek, w Kick Light Tomasz Biernacki i II trener Piotr Siegoczyński, który jest jednocześnie kierownikiem reprezentacji narodowej.

Wyniki Polaków – 29 października:

K-1 Rules

 • K1 -56kg ćwierćfinał Małgorzata Dymus (Polska) – Antonela Begonja Orlic (Chorwacja) wygr. Dymus 3:0, półfinał Christin Fiedler (Austria) por. Dymus 1:2
 • K1 -48kg ćwierćfinał Ewa Boś (Polska) – Fanny Ramos (Francja) por. Boś 0:3
 • K1 -65kg ćwierćfinał Róża Gumienna (Polska) – Teodora Manić (Serbia) por. Gumienny 0:3
 • K1 -54 kg ćwierćfinał Arkadiusz Osienienko (Polska) – Elshad Alasgarov (AZE) por. Osienienko 0:3
 • K1 -57 kg ćwierćfinał Paweł Stępniewski (Polska) – Elton Gojayev (AZE) wygr. Stępniewski RSC
 • K1 -60 kg ćwierćfinał Michał Królik (Polska) – Timur Nadrov (Rosja) por. Królika KO
 • K1 -71 kg półfinał Marcin Kret (Polska) – Yauheni Tselitsa (Białoruś) por. Kreta 0:3
 • K1 -81 kg ćwierćfinał Arkadiusz Kaszuba (Polska) – Khayal Akhmadov (Azerbejdżan) wygr. Kaszuby 3:0
 • K1 -86 kg ćwierćfinał Dawid Kasperski (Polska) – Ivan Cuklin (Chorwacja) wygr. Kasperskiego 3:0

 

Low Kick

 • LK -48kg ćwierćfinał Joanna Walkiewicz (Polska) – Rasoanandrasana Claudia (Madagaskar) wygr. Walkiewicz 2:1
 • LK -52kg ćwierćfinał Monika Witkowska (Polska) – Ahlem El Ghoul (Tunezja) por. Witkowskiej 1:2
 • LK -56kg ćwierćfinał Iwona Nieroda (Polska) – Oksana Shchetinina (Rosja) wygr. Nierody 2:1
 • LK -60kg ćwierćfinał Marta Waliczek (Polska) – Marija Bodac (Chorwacja) wygr. Waliczek 3:0
 • LK -65kg ćwierćfinał Katarzyna Jaworska (Polska) – Amra lmić (Bośnia i Hercegowina) wygr. Jaworskiej AB
 • LK -70kg ćwierćfinał Kamila Bałanda (Polska) – Sebilegul Calik (Turcja) wygr. Bałandy 3:0
 • LK -63,5 kg półfinał Jan Lodzik (Polska) – Shamil Gadzhimusaev (Rosja) por. Lodzika 1:2
 • LK -91kg ćwierćfinał Patryk Zaborowski (Polska) – Bojan Dzepina (Serbia) por. Zaborowskiego 0:3

 

Kick Light

 • KL -55kg ćwierćfinał Dorota Godzina (Polska) – Doris Köhler (Austria) wygr. Godziny 3:0
 • KL -57kg ćwierćfinał Marcin Nasiadko (Polska) – Nurettin Diler (Turcja) por. Nasiadki 0:3
 • KL -79kg ćwierćfinał Wojciech Wiśniewski (Polska) – Michele Biagotti (Włochy) wygr. Wiśniewskiego WO
 • KL -89kg ćwierćfinał Mateusz Jereczek (Polska) – Milan Kubin (Macedonia) wygr. Jereczka 2:1
 • KL -94kg ćwierćfinał Piotr Wypchał (Polska) – Ali Turcu (Portugalia) wygr. Wypchała 3:0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*