Nowy ranking Glory bez Sponga i Gergesa. Tyrone Spong wróci do MMA na WSOF

Tyrone Spong w niedawno udzielonym wywiadzie przyznał, że organizacje kickboxerskie nie są w stanie zapłacić mu za walkę tyle na ile zasługuje. Wspomniał też, że jego kontakty z Glory nie są zamknięte, jeśli ta zaoferuje mu więcej niż obecnie proponują.

Jednak w świetle nowych rankingów, które kilka dni temu pojawiły się na stronie organizacji sprawa nie wydaje się taka prosta. Czyżby Glory definitywnie zrezygnowało ze Sponga? Z zawodnika, który przez wiele lat był ich największą gwiazdą, a jego pojedynek rewanżowy z Sakim mógłby być największym kasowym hitem w historii kickboxingu?

Wszystko na to wskazuje. Holender prawdopodobnie będzie szukał swojej szansy w MMA. Już teraz możemy oglądać go w najnowszym sezonie reality show TUF, a niedawno potwierdzona została jego kolejna walka na gali WSOF. Zbierze kilka zwycięstw w WSOF i prawdopodobnie zadebiutuje w UFC.

Wracając jeszcze do rankingów Glory – usunięto z nich Gergesa, który obecnie odsiaduje wyrok za przemyt znacznej ilości narkotyków. To decyzja zrozumiała. Jednak kształt obecnego rankingu Glory w wadze ciężkiej jest mocno zastanawiający. Nieaktywny od dłuższego czasu Daniel Ghita nadal widnieje na drugim miejscu za mistrzem – Rico Verhoevenem. Z kolei na 5 miejscu uplanowany jest Xavier Vigney, nad Andersonem Silvą.

ranking glory

Same rekordy nie mówią wszystkiego. Wystarczy porównać 4-0 Vigneya z 4-4 Silvy. Faktem staje się to czego większość fanów obawiała sie od pewnego czasu. Glory “amerykanizuje się”. Stawia na tych zawodników, których ludzie chcą oglądać (szczególnie Ci w USA, płacący PPV) powoli dewaloryzując tych, których chcą oglądać “twardogłowi” fani sportów walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*