Obóz Kovaleva celuje w walkę z Andrzejem Fonfarą

Andrzej Fonfara (28-3, 16 KO) jest brany pod uwagę jako najbliższy rywal Sergeya Kovaleva (29-0-1, 26 KO). Rosjanin aktualnie ma w posiadaniu mistrzowskie pasy IBF, WBO i WBA w kategorii półciężkiej, a przez wielu fachowców jest uznawany obecnie za jednego z najlepszych pięściarzy globu bez podziału na kategorie wagowe. Menedżer “Krushera” zdradził na łamach rosyjskiej prasy, że przed planowaną walką na jesień z Andre Wardem (28-0, 15 KO) jego podopieczny ma stoczyć jeszcze jeden pojedynek, a wśród potencjalnych rywali wymienia właśnie Polaka oraz Juergena Braehmera (47-2, 35 KO).

Kovalev ostatnią walkę stoczył 30 stycznia w Montrealu z Jeanem Pascalem (30-4-1, 17 KO) i po całkowitej dominacji Rosjanina, Kanadyjczyk został poddany przez swój narożnik po 7 rundzie. “Polski Książę” w swoim ostatnim pojedynku, po kapitalnym spektaklu wypunktował jednogłośnie Nathana Cleverly’ego (29-3, 15 KO) na gali w Chicago 26 października 2015 roku.

Dla Polaka priorytetem na dzień dzisiejszy jest rewanżowy pojedynek z Adonisem Stevensonem (27-1, 22 KO), ale póki co konkretów nie ma i kto wie czy najbliższym rywalem Fonfary nie będzie właśnie piekielnie mocny Kovalev.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*