OFICJALNIE! Joanna Jędrzejczyk vs Valentina Shevchenko o pas na UFC 231 [MmaRocks]

Nie tak dawno pojawiały się plotki na temat potencjalnej walki Joanny Jędrzejczyk Valentiną Shevchenko, której stawką miałby być pas mistrzowski kategorii muszej UFC. Przypomnijmy, dotychczasowa mistrzyni Nicco Montano została pozbawiona tytułu za problemy ze zrobieniem wagi. Teraz o zwakowany pas zawalczy Polka z byłą rywalką z ringu muay-thai. Jędrzejczyk dwukrotnie spotykała się z Shevchenko na ringu amatorskim IFMA w 2006 i 2008 roku. W obu przypadkach lepsza okazywała się zawodniczka z Kirgistanu.

Jędrzejczyk (15-2 MMA) to była mistrzyni kategorii słomkowej UFC. Swój tytuł straciła przegrywając przez nokaut z Rose Namajunas. Polka otrzymała drugą szansę walki z Thug Rose, lecz i wtedy to Amerykanka okazała się lepsza. Po dwóch porażkach z rzędu Joanna odbiła się wygrywając z Tecią Torres na pełnym dystansie. Jeśli Jędrzejczyk zdobędzie tytuł kategorii muszej, będzie ona pierwszą zawodniczką w historii UFC, która zdobyła mistrzostwo w dwóch dywizjach wagowych.

Shevchenko (15-3 MMA) raz zmierzyła się o pas kategorii koguciej UFC, lecz okazała się wtedy gorsza od Amandy Nunes. Valentina w ostatniej walce zdemolowała Priscilę Cachoeirę. Tak jak Jędrzejczyk, zawodniczka ma na swoim koncie kilkadziesiąt walk w ringu kickboxerskim. Walczyła między innymi dla organizacji Kunlun czy Legacy Kickboxing.

UFC 231 odbędzie się 8 grudnia w Kanadzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*