Organizacja Roku 2016 – Makowski Fighting Championship

W Polsce nie brakuje mniejszych i większych podmiotów organizujących gale kickboxingu. Większość organizacji działa lokalnie, bo daje im to pewnego rodzaju pewność przy zapełnianiu obiektów kibicami. Nie brakuje też walk K-1 na galach organizacji MMA (FEN, Spartan Fight) co także jest ogromną pomocą dla dyscypliny.

Rok 2016 należał do dwóch organizacji, które można powiedzieć świetnie się uzupełniają. DSF zrobiło w 2016 3 gale, na których oglądać mogliśmy walki w K-1 i Full Contact. Organizacja MFC kierowana przez Tomasza Makowskiego zorganizowała w 2016 roku dwa wydarzenia, na których gościły głównie walki w K-1 i były to także pojedynki o pasy mistrzowskie WKN.

Kiedy ogłoszono kartę walk gali MFC 10 informowaliśmy o najbardziej “tłustej” karcie w historii organizacji. Nie musieliśmy długo czekać by odwołać te słowa, bo zaledwie miesiąc później poznaliśmy kartę grudniowej MFC 11, która była jeszcze bardziej “soczysta”.

 

baner-7-1

plakat MFC10 po kompresji

 

Dzięki takim właśnie fightcardom organizacją roku 2016 w Polsce według naszej redakcji zostaje Makowski Fighting Championship.

Na drugim miejscu, z naprawdę niewielką stratą, plasuje się DSF Kickboxing Challenge, która to organizacja robi naprawdę solidną pracę dla polskiego kickboxingu.

dsf-plakat-najlepsi2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*