Ostatni Car wraca do gry! Fedor Emelianenko wraca do MMA

Zwykle nie emocjonuję się newsami dotyczącymi MMA. Chyba, że dotyczą Joanny Jędrzejczyk. Albo powrotu do sportu, uważanego za najlepszego fightera w historii MMA, Fedora Emelianenko.

Organizacja M-1 Global umieściła na swoim profilu facebookowym oświadczenie Fedora.

[quote]“It’s extremely important for any athlete to do what you love, to work out on training sessions, to prove yourself on the competitions, representing your Motherland, – told Fedor in his statement to the Union MMA of Russia, – For the time that I’ve been working for the Ministry of Sport I managed to give my contribution into development of martial arts, I cooperated with the sports federations, learnt the problems of our sport and tried to solve them as good as I could. Now I feel that it’s a high time to get back in action”.[/quote]

Niezwykle ważne dla każdego sportowca jest by robić to co kochasz, by ciężko trenować, sprawdzać się na zawodach reprezentując ojczyznę, – powiedział Fedor, -Przez czas gdy pracowałem dla Ministerstwa Sportu poświęciłem się rozwijaniu sportów walki, współpracowałem z federacjami, “uczyłem się” problemów naszego sportu oraz starałem się je rozwiązywać tak dobrze jak tylko potrafiłem. Teraz czuję, że czas wrócić do akcji.

[quote]“I managed to recover and heal the old injuries. For the last 3 years I was maintaining my physical shape, but that’s still not enough to compete at proper level. Therefore I started to do more intensive trainings recently. We got a team of versatile professionals and athletes, who will help me to prepare myself well enough. I will also try to help other fighters to grow as professionals. I have to do a great job to prepare myself to return in fighting. Now we are in the middle of negotiations between the promotion companies. Once agreements are reached, there will be information on the date of the fight and my opponent”.[/quote]

Postanowiłem zaleczyć stare kontuzje. Przez ostatnie 3 lata utrzymywałem kondycję fizyczną ale to wciąż za mało by startować na odpowiednim poziomie. Z tego powodu postanowiłem rozpocząć bardziej intensywne treningi w ostatnim czasie. Mamy tu zespół wszechstronnych specjalistów, który pomoże mi przygotować się odpowiednio. Będę się też starał pomagać innym zawodnikom rozwijać się w zawodowym sporcie. Muszę odwalić kawał świetnej roboty by przygotować się do powrotu do walki. Obecnie jesteśmy w trakcie rozmów z promotorami. Jak tylko dojdzie do porozumienia umieścimy informację na temat daty walki i przeciwnika.

Fedor swoją ostatnią walkę stoczył w czerwcu 2012 roku podczas gali M-1 Global 2. Pokonał wtedy przez KO w pierwszej rundzie Pedro Rizzo. Największe sukcesy “Ostatniego Cara” to czasy organizacji PRIDE. W swoim debiucie w 2002 roku pokonał Semmy’ego Schilta, a pas który zdobył w walce z Antonio “Minotauro” Nogueirą utrzymał aż do końca istnienia organizacji – czyli do końca 2006 roku. Fedor ma 39 lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*