Ostatnia prosta w obronie mistrzostwa! Głowacki vs Cunningham już w sobotę

Krzysztof Głowacki (25-0, 16 KO) 16 kwietnia wraca po 8 miesiącach między liny. Po spektakularnym znokautowaniu Marco Hucka (39-3-1, 27 KO) w 11 rundzie przyszedł czas na 1 obronę mistrzowskiego pasa WBO kategorii junior ciężkiej. Rywalem “Główki” będzie bardzo dobrze znany polskim kibicom 39 letni Steve Cunningham (28-7-1, 13 KO) były zawodowy mistrz świata IBF kategorii ‘cruiser’.

Co ciekawe swoją ostatnią walkę Cunningham stoczył tego samego dnia co Krzysiek i na tej samej gali. Amerykanin zremisował z 46 letnim wówczas Antonio Tarverem (31-6-1, 22 KO), ale walka odbyła się jeszcze w kategorii ciężkiej. W przeszłości popularny “USS” mierzył się dwukrotnie z Tomaszem Adamkiem oraz Krzysztofem Włodarczykiem i zdołał pokonać tylko raz “Diablo”. Steve jest pewny tego, że zdobędzie w sobotę pas, ale ma bardzo duży szacunek do Polaka: “Głowacki to dobry zawodnik. Dał świetną walkę z Huckiem, zastopował go w samej końcówce, a to znaczy, że ma jaja.. To nie jest jakiś przypadkowy mistrz, on wręcz wyszarpał ten pas Huckowi, a teraz ja muszę odebrać to jemu!”

Krzysiek czyli nasz skromny i niezwykle pracowity mistrz z Wałcza, również chwali Amerykanina, ale też jest przekonany o swoim zwycięstwie: “Cunningham jest wojownikiem i bardzo niewygodnym zawodnikiem. Jest szybki, ma długie ręce i duży zasięg ramion. Jestem jednak w formie i gotowy na wyzwanie.. Wiem na sto procent, że wyjdę, wygram i zrobię swoją robotę!”

Wczoraj Panowie po raz pierwszy spotkali się twarzą w twarz podczas oficjalnej konferencji prasowej. Dzisiaj otwarty trening medialny, a w dniu jutrzejszym oficjalna ceremonia ważenia.

Jedno jest pewne w sobotnią noc czekają nas naprawdę spore emocje. Naprzeciwko siebie stanie dwóch godnych siebie rywali i żaden na pewno nie odpuści! Transmisja gali od 2:00 na antenie Polsatu Sport, a walka Głowacki vs Cunningham rozpocznie się pomiędzy 3:00 a 3:15.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*