Paul Slowinski vs Zabit Samedov na Akhmat Fight Show 26 grudnia

Ramzan Kadyrow nie zwalnia tempa. Po kwietniowej, pierwszej edycji swojego Akhmat Fight Show, zapowiedział już kilka świetnych walk na drugą edycję wydarzenia, która zaplanowana została na 26 grudnia. Czeczeński dyktator zainteresowanie pierwszą edycją gali zbudował na walce Badra Hariego, który w ringu pewnie pokonał Ismaela Londta.

Poza walką Badra w Czeczenii mogliśmy oglądać między innymi bokserski pojedynek Breidisa z Manuelem Charrem, który zakończył się bardzo efektownym KO, czy starcie Zabita Samedova Dzevadem Poturakiem, które ten pierwszy wygrał na punkty. Gala była okraszona oprawą, której nie powstydziłyby się gale K-1 ze “złotych czasów” organizacji w Japonii. Nie wspominając już o trailerze walki Badra, który niewiele odbiegał od hollywoodzkich produkcji.

Na gale, która odbędzie się 28 grudnia zapowiedziano już walkę wieczoru. Jej uczestnikami będą Zabid Samedov i polski weteran K-1 Paul Slowinski.

Zabid Samedov ostatnie walki wygrywa jedna za drugą. Od porażki z Badrem Harim na gali K-1 WGP w Chorwacji w 2013 roku zanotował 11 zwycięstw z rzędu, w tym rewanż na Badrze zaledwie dwa miesiące później. W całej swojej karierze stoczył 85 walk i co ważne – aż 75 razy zwyciężał. Podczas ostatniego eventu organizacji GFC pokonał Steve’a McKinnonaDanyo Ilunge w turnieju wagi ciężkiej.

Paul Slowinski, urodzony w Polsce, a mieszkający w Australii zawodnik, w kickboxingu i Muaythai stoczył 128 walk. Jego zawodowy rekord to 106 zwycięstw, 21 porażek i jeden remis. W swojej bogatej karierze mierzył się z takimi zawodnikami jak Peter GrahamHesdy Gerges, Remy Bonjasky, Gokhan Saki czy Zabid Samedov właśnie. Ich pierwsza walka miała miejsce podczas gali K-1 WGP 2007 w Amsterdamie. Paul mimo liczenia w pierwszej rundzie dalej konsekwentnie okopywał nogi Samedova i zakończył walkę przed czasem. Nagranie walki poniżej.

obaj zawodnicy znajdują się w zupełnie innych momentach swoich karier. Paul Slowiński w zasadzie nie rywalizował od czerwca 2014 roku, a Zabid Samedov jest ciągle aktywnym zawodnikiem, który stoczył cztery walki w 2015 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*