Paweł Biszczak vs Abdallah Mabel na gali DSF Kickboxing Challenge 13 – już 3 lutego we Wrocławiu

fot. DSF KC

Przeciwnikiem, z którym Paweł Biszczak zmierzy się podczas swojego debiutu w ringu DSF Kickboxing Challenge, będzie Francuz kameruńskiego pochodzenia Abdullah Mabel.

32-letni Paweł Biszczak, reprezentujący Prych Team Legnica, zaczynał swoją przygodę ze sportami walki od Karate Kyokushin, a obecnie rywalizuje też w K-1. W 2012 roku został zawodowym mistrzem Europy WKN. Dwa lata później zdobył zawodowe mistrzostwo Polski w K-1. Ostatnie walki toczył dla federacji FEN, gdzie w 2017 roku został mistrzem wagi półśredniej. Biszczak w swojej ostatniej walce popisał się fenomenalnym KO na Igorze Danisie.

Abdallah Mabel jest starszy od Biszczaka o 2 lata i ma o wiele większe doświadczenie na zawodowych ringach. Walczący od 1999 roku Mabel zdobywał między innymi tytuły takich federacji jak WAKO, Nuit des Champions, WPMF czy WFC. Francuz miał już okazję walczyć z zawodnika z Polski. W 2008 roku przegrał w ćwierćfinale turnieju World MAX z Michałem Głogowskim, a w 2007 przez TKO pokonał Piotra Woźnickiego podczas gali A-1 na Cyprze. W 2007 roku pokonał też Bartosza Kościelniaka na gali we Włoszech.

3 lutego w Hali Orbita we Wrocławiu odbędzie się pierwsza tegoroczna gala organizacji DSF – DSF Kickboxing Challenge 13. W walce wieczoru o pierwszy pas mistrzowski w kategorii do 86 kg zmierzą się dwaj amatorscy mistrzowie świata – Maksymilian Bratkowicz i Mateusz Kubiszyn. Bilety są dostępne na ticketclub.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*