Paweł Biszczak w walce o pas na gali FEN 12 we Wrocławiu

Dwie walki o pasy na gali FEN 12 Feel The Force!

Znamy pierwszy bohaterów gali FEN 12 we Wrocławiu – są nimi Paweł Biszczak i Michał Michalski, którzy 20 maja staną przed szansą wywalczenia pasów mistrzowskich Fight Exclusive Night. Federacja ogłosiła także oficjalną nazwę zawodów we wrocławskiej Hali Stulecia – brzmi ona FEN 12 Feel The Force.

„Paweł i Michał to znakomici fighterzy, którzy swymi dotychczasowymi występami w klatkoringu FEN dowiedli wielkiej sportowej klasy – mówi prezes Paweł Jóźwiak. – Nie mamy żadnych wątpliwości, że każdy z nich w stu procentach zasłużył na możliwość walki o pas naszej federacji. Gala FEN 12 we Wrocławiu będzie ku temu najlepszą okazją, ponieważ obaj mieszkają, trenują i mają na Dolnym Śląsku wiernych kibiców”.

30-letni Paweł Biszczak to najlepszy polski zawodnik K-1 i jeden z czołowych kickbokserów świata. Reprezentant klubu TKKF Olimp Legnica w swojej zawodowej karierze stoczył 25 zawodowych walk, z których aż 22 zakończyły się jego wygraną. Dla federacji FEN walczył dotychczas czterokrotnie, notując na swoim koncie komplet zwycięstw. Podczas gali FEN 5 Cuprum Heroes już w 1. rundzie potężnym kopnięciem na wątrobę posłał na deski Janu Malkriado Cruza, na gali FEN 6 Showtime stoczył emocjonującą walkę z Zakarią Baitarem z Belgii, na gali FEN 9 Go For It błyskawicznie znokautował Białorusina Pavla Obozny’ego, a w walce wieczoru gali FEN 10 po ciężkim boju pokonał Anatolia Hunanyana z Czech.

Michał Michalski, utalentowany zawodnik Rio Grappling Club Wrocław, ma w swoim dorobku 6 zawodowych walk MMA – w debiucie przegrał, ale w pięciu kolejnych pojedynkach odniósł już pewne zwycięstwa. Trzy swoje ostatnie walki stoczył w klatkoringu Fight Exclusive Night, nie dając w nich rywalom żadnych szans – na gali FEN 5 uderzeniami w parterze już w pierwszej rundzie pokonał Adama Niedźwiedzia, na gali FEN 6 równie szybko duszeniem zmusił do poddania Mariusza Radziszewskiego, a w starciu z Rafałem Błachutą na wrocławskiej gali FEN 9 o jego zwycięstwie jednomyślnie zdecydowali sędziowie.

Federacja FEN nie zdradza jeszcze, którzy zawodnicy będą rywalami Biszczaka i Michalskiego. „Ich nazwiska podamy 19 marca podczas gali FEN 11 Warsaw Time na Torwarze. W tej chwili mogę powiedzieć jedynie tyle, że szykujemy dla Pawła i Michała bardzo mocnych przeciwników. Żaden z nich 20 maja w Hali Stulecia nie może liczyć na spacerek – żeby zdobyć tytuł, będą musieli się solidnie napracować” – zapowiada Paweł Jóźwiak.

Bilety na galę FEN 12 Feel The Force można już kupować w serwisie Eventim.pl (kliknij tutaj), wkrótce ruszy także sprzedaż na stronie KupBilet.pl. Zamówienia grupowe ilety VIP można rezerwować pod nr tel. 601 877 229.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*