Paweł Jędrzejczyk remisuje w walce wieczoru gali Max Muay Thai

Przeciwnikiem Pawła Jędrzejczyka był bardzo mocny Taj Ekapop Sityodtong, który jest czołowym zawodnikiem -77 kg w Tajlandii.

Pierwsza runda nie była zbyt szczęśliwa dla Pawła. W początkowych wymianach dał się trafić mocnym overhandem, który lekko “podłączył” zawodnika Punchera Wrocław. Jego rywal wyprowadził też kilka potwornie mocnych wewnętrznych lowkicków, z których jeden pozbawił Pawła równowagi. Runda zdecydowanie dla Taja.

Druga runda to wielki comeback Pawła Jędrzejczyka. Udało mu się nawet posłać Taja na deski po precyzyjnym sierpowym. Do końca rundy Ekapop walczył o przetrwanie i mimo usilnych starań Polaka – udało mu się to. Jednak sędziowie musieli zapisać ją na konto Polaka.

Trzecia runda to był ciąg bezpardonowych wymian przeplatanych klinczem. Runda wydawała się być remisową, choć to Paweł parł do przodu, a Ekapop starał się tylko odgryzać mocnymi lowkickami idąc do tyłu. Polakowi udało się też wyprowadzić kilka świetnych łokci w klinczu. Walka wzbudziła ogromne emocje wśród zgromadzonej na stadionie publiczności i była godna nazwania walką wieczoru.

Sędziowie wskazali na remis i ten werdykt wydaje się być sprawiedliwym rozstrzygnięciem, choć biorąc pod uwagę większość aktywność Pawła w trzeciej rundzie można czuć pewien niesmak. Z relacji zawodnika wiemy, że strony są zainteresowane rewanżem. Czekamy!

Paweł o walce:

Ciężka walka, nigdy nikt tak mocno nie bił 🙂 Ale wytrzymałem to i w 2 rundzie miałem go na deskach.Nie dokończyłem dzieła i to w Tajlandii nie wystarczyło aby wygrać. Remis u niego w domu nie jest dla mnie zły.Walka wzbudziła ogromne emocje i jak tylko ogarnę wszystkie gale wrócę tu i odbiorę uczciwy werdykt. Pozdrawiam kibiców!

11873550_749641748514845_7633663619460220291_n

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*