Paweł Jędrzejczyk zmierzy się z Thanenlekiem Chomponem na Martial Arts Contest 1 we Wrocławiu

Źródło: Informacja prasowa

Już dziś możemy zapowiedzieć kolejny pojedynek Muay Thai o pas Interkontynentalnego Mistrza Świata organizacji WMC, który odbędzie się na gali Martial Arts Contest 1 „Polska vs Tajlandia” w hali „Orbita”we Wrocławiu, w dniu 24-go października 2015 roku. Stoczy go rodowity wrocławianin i jeden z najlepszych polskich zawodników tajskiego boksu oraz Kickboxingu, Paweł „Wergi” Jędrzejczyk. Jego rywalem zaś będzie legendarny tajski mistrz, Thanenlek Chompon. Pojedynek odbędzie się w wadze półciężkiej, do 79,4 kilogramów i wejdzie w skład głównej karty walk meczu Polska kontra Tajlandia.

Trenujący we wrocławskim klubie Pucher pod okiem Janusza Janowskiego, 34-letni Paweł Jędrzejczyk to wielokrotny mistrz świata w Kickboxingu, a także uczestnik walk Muay Thai w Tajlandii. Wrocławianin jest pierwszym Polakiem, który walczył i wygrał walki na najsłynniejszych arenach w ojczyźnie Muay Thai, czyli Rajadamnern Stadium i Lumpinee Stadium w Bangkoku. Tylko w tym roku dwukrotnie walczył na światowej imprezie Max Muay Thai wygrywając i remisując jedną walkę z tajskimi rywalami.

Teraz Polaka czeka kolejny mocny sprawdzian, bowiem Thanenlek Chompon ma za sobą ponad 200 stoczonych pojedynków, z czego aż 180 wygrał, a tylko w 40 razy odnotował porażki. 6-krotnie także remisował walki, co na trudnym tajskim rynku jest wybitnym wynikiem. Taj był mistrzem słynnego Rajadamnern Stadium i mistrzem Tajlandii.

Pełen wiary w możliwości Jędrzejczyka jest prezes Polskiego Związku Muaythai i pomysłodawca meczu, Rafał Szlachta, który mówi: „Wierzę, że Jędrzejczyk sprosta zadaniu i niesiony dopingiem wrocławskiej publiczności postawi mocny opór Tajowi. Chcieliśmy bardzo by w tym meczu walczył zawodnik z Wrocławia, a Paweł jest bezwzględnie najlepszym zawodnikiem z Dolnego Śląska i jednym z najlepszych w Polsce. Dodatkowo walczył w Tajlandii i zna wojowników z tego kraju. Co więcej, jest jednym z niewielu, którzy potrafili z nimi wygrywać. Na taką postawę liczę i ja, i liczyć mogą kibice Sztuk Walki, którzy zjawią się w hali”.

Bilety na galę Martial Arts Contest 1 są już dostępne w sprzedaży w sieci punktów firmy Ticketpro oraz poprzez stronę internetową www.ticketpro.pl, a cena zaczyna się już od 30 złotych. Wejściówki można także nabyćw punktach stacjonarnych tej sieci takich jak: Saturn, EMPiK, Media Expert i Media Markt. Pełna lista punków dostępna pod linkiem: TUTAJ.

Zapraszamy do śledzenia naszego Facebooka:
https://www.facebook.com/Martial-Arts-Contest-1677544635809005/timeline/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*