Paweł Jędrzejczyk zwycięża w pojedynku z F-16 Ratchanonem na gali Max Muay Thai

fot. Paweł Jędrzejczyk/Facebook

Kolejne zwycięstwo na swoje konto może zapisać Paweł Jędrzejczyk. Trenujący na co dzień w Puncherze Wrocław zawodnik wyjechał niedawno do Tajlandii by tam przygotować się do walki z bardzo utytułowanym zawodnikiem F-16 Ratchanonem.

Paweł kontynuuje passę zwycięstw i zwiększył serię do 5 walk bez porażki. Ostatni raz musiał uznać wyższość rywala w lutym 2013 roku i był to Gareth Neillies, któremu udanie zrewanżował się w lutym tego roku pokonując go na stadionie Lumpinee.

Jego rywal z gali Max Muay Thai, F-16 Ratchanon, był mistrzem wspomnianego stadionu Lumpinee i Tajlandii jeszcze dwa lata temu, walcząc w kategoriach ok. 60 kg. Teraz, choć o wiele cięższy, F-16 nadal jest bardzo groźnym zawodnikiem, ale przede wszystkim jest on bardzo popularny w swoim kraju.

Walka zaczęła się dobrze dla Taja, udało mu się kilka razy trafić Polaka wysokimi kopnięciami i wykonać kilka wycięć po przechwyceniu nogi. Jednak Paweł z każdą sekundą coraz bardziej się rozkręcał i zwiększał tempo walki, dzięki czemu zdobywał przewagę nad Tajem w niemal każdej płaszczyźnie.

Ostatecznie do końca trzeciej rundy Tajowi udawało się tylko kilka razy rzucić Polaka na deski po przechwycie, ale inkasując w międzyczasie niezliczoną liczbę kopnięć i ciosów bokserskich. Także w klinczu Paweł zdominował rywala fizycznie, co w zabawny sposób potwierdził w trzeciej rundzie machając do publiczności gdy z rywalem przewiesili się przez liny.

Po 3 rundzie sędziowie jednogłośnie wskazali na zwycięstwo zawodnika z Wrocławia.

Gratulacje !

Kolejna walka Pawła już 12 września na gali MFC 8.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*