Pierwsze miejsca medalowe dla Polaków – wyniki kolejnego dnia Mistrzostw Świata WAKO

23-letni Marcin Kret (Puncher Wrocław) zanotował dziś dwie efektowne wygrane w formule K-1 Rules i awansował do półfinału kategorii -71 kg Mistrzostw Świata w kickboxingu, które odbywają się w Belgradzie.

W pierwszej walce mój ukraiński rywal Vadym Naichuk był liczony w 2 rundzie po wysokim kopnięciu, a później po prawym sierpowym na szczękę. W 3 rundzie oszczędzałem siły na ćwierćfinał z Macedończykiem Aleksandarem Naumovskim. Pojedynek o medal zakończył się przed czasem – high kick i mocna seria bokserska – powiedział Marcin Kret.

Już w czwartek Marcin powalczy o finał z Białorusinem Yauheni Tselitsą. – To mój rywal z zeszłorocznych Mistrzostw Europy. Wtedy przegrałem, a rywal zdobył złoto. Wysoki zawodnik, niewygodny stylowo, walczy bardzo zachowawczo, brzydko, a gdy się do niego zbliżasz, to klinczuje. Na pewno z trenerami dobierzemy odpowiednią taktykę, a ja najchętniej posłałbym go na deski – dodał zawodnik pochodzący z Gorlic.

Również dwie wygrane odniósł w środę Jan Lodzik (Tajfun Legionowo) w wadze -63,5 kg Low Kick. Pokonał Hiszpana De la Cruza 2-1 i Białorusina Valynetsa 3-0.

Drugi z naszych zawodników w tej formule Łukasz Kaczmarczyk (Gym Fight Wrocław) w wadze- 71 kg wygrał z rywalem z Mauritiusu, a następnie w ćwierćfinale przegrał z Serbem Topiciem – poinformował trener reprezentacji Andrzej Garbaczewski.

Poprzedniego dnia Łukasz kopnięciem okrężnym na głowę znokautował reprezentanta Libii. W środę rywalizował z wymagającym rywalem z Mauritiusu, a następnie z zawodnikiem gospodarzy, który zdobył srebro MŚ w 2011 i brąz w 2013 roku. Teraz znów Serb będzie na podium.

W K-1 Rules jedno zwycięstwo od medal dzieli walczącego w wadze -81 kg Arkadiusza Kaszubę (Rzeszowski Kub Sportów Walki). W 1/8 finału wygrał jednogłośnie z Bośniakiem Mirnesem Vejzoviciem. – Z powodzeniem walczyłem w MŚ Junioróa, a teraz celem jest wygrana w seniorskim turnieju. Przygotowania przebiegały zgodnie z planem i bez większych kontuzji – mówił debiutujący w MŚ Seniorów Arkadiusz Kaszuba.

W Kick Light pewna podium jest Monika Kędzierska (CSE Sparta Chrzanów) w kat. -65 kg, która dziś pokonała 3-0 Słowaczkę Adameckovą.

Walka po mojej myśli, ale wiem, że jutro chorwackiej przeciwniczce muszę zaserwować swoją najlepszą dyspozycję. Ale póki co jestem o krok bliżej marzeń. W MŚ startują po raz drugi, niestety przed 2 laty przytrafiła mi się kontuzja i nie mogłam pokazać pełni możliwości. Długo czekałam na kolejną szansę i teraz zrobiłam wszystko by osiągnąć szczytową formę. Rok temu zdobyłam srebro ME, a teraz po ciężkich przygotowaniach liczę na kolejny finał, ale już MŚ – przyznała Monika Kędzierska.

W Kick Light do półfinałów przebili się Paulina Jarzmik (X Fight Piaseczno) w -60 kg, Jerzy Wroński (Palestra Warszawa) -74 kg i Michał Bławdziewicz (Palestra Warszawa) +94 kg.

Wczoraj wygrałam z Turczynką, a dziś z Portugalką Cadavez, z którą wcześniej nie walczyłam. Ale byłam dobrej myśli, bo jestem bardzo dobrze przygotowana. Moim celem jest zawalczyć jak najlepiej w Serbii i zostać mistrzynią świata – powiedziała Paulina Jarzmik.

Z kolei Michał Bławdziewicz dodał. – To mój pierwszy taki start w seniorach. W juniorach zwyciężyłem w Mistrzostwach Świata w 2012 roku, więc w Belgradzie też chciałbym wygrać.

Na podstawie losowania od półfinałów walki rozpoczną w wersji Kick Light Anna Knobel (Beniaminek 03 Starogard Gdański) -50 kg i Agnieszka Wiśniewska (X Fight Piaeczno) -70 kg oraz w K-1 Paulina Bieć (Gym Fight Wrocław) +70 kg.

Biało-Czerwonych w Belgradzie prowadzi do sukcesów sześciu trenerów – w Low Kick Andrzej Garbaczewski i II trener Witold Kostka, w K-1 kadrę Tomasz Mamulski i Tomasz Skrzypek, w Kick Light Tomasz Biernacki i II trener Piotr Siegoczyński, który jest jednocześnie kierownikiem reprezentacji narodowej.

Wyniki Polaków – 28 października:

LK -63,5 kg 1/8 finału Jan Lodzik – Andoni Iglesias de la Cruz (Hiszpania) wygr. Lodzika 2-1, ćwierćfinał Yury Valynets (Białoruś) wygr. Lodzika 3-0

LK -71 kg 1/8 finału Łukasz Kaczmarczyk – Hans Giovani Boris Brissonenette (Mauritius) wygr. Kaczmarczyka 3-0, ćwierćfinał Aleksandar Topic (SRB) por. Kaczmarczyka 0-3

K-1 -52 kg 1/8 finału Patrycja Kamińska – Maria Kozlova (Rosja) por. Kamińskiej 0-3

K-1 -60 kg 1/8 finału Aleksandra Piasecka  – Myra Winkelmann (Austria) por. Piaseckiej 1-2

K-1 -63,5 kg 1/8 finału Eliasz Jankowski – Aousti Kamal (Maroko) wygr. Jankowskiego 2-1, ćwierćfinał Mevlane Altuntas (Turcja) por. Jankowskiego 0-3

K-1 -67 kg 1/8 finału Jarosław Daschke – Assarhir Taha (Maroko) por. Daschke 1-2

K-1 -71 kg 1/8 finału Marcin Kret – Vadym Naichuk (Ukraina) wygr. Kreta 3-0, i ćwierćfinał Aleksandar Naumovski (MKD) wygr. Kreta AB

K-1 -81 kg 1/8 finału Arkadiusz Kaszuba – Mirnes Vejzovic (Bośnia i Hercegowina) wygr. Kaszuby 3-0

KL -60 kg ćwierćfinał Paulina Jarzmik – Carolina Cadavez (Portugalia) wygr. Jarzmik 3-0

KL -65 kg ćwierćfinał Monika Kędzierska – Sofia Adameckova (Słowacja) wygr. Kędzierskiej 3-0

KL +70 kg ćwierćfinał Marzena Przydatek – Jasmina Merdic (Bośnia i Hercegowina) por. Przydatek 0-3

KL -69 kg 1/8 finału Roger Garbaczewski – Oscar Andersson (Szwecja) por. Garbaczewskiego dyskw.

KL -74 kg ćwierćfinał Jerzy Wroński – Paul Berry (Wlk. Brytania) wygr. Wrońskiego 3-0

KL -84 kg 1/8 finału Kamil Ruta – Milutin Nikolic (Serbia) por. Ruty 1-2

KL +94 kg ćwierćfinał Michał Bławdziewicz – Yusuf Acik (Turcja) wygr. Bławdziewicza 3-0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*