Piotr Woźnicki, Judyta Niepogoda i Krzysztof Olszewski na karcie walk King of Kings World Grand Prix w Tallinie

17 października w Tallinie, stolicy Estonii odbędzie się kolejna gala organizacji King of Kings. Kierowana przez Donatasa Simanaitisa organizacja bardzo mocno rozwija się w ostatnim czasie i z każdą kolejną galą zapełnia większe obiekty. Tym razem przyjdzie jej się zmierzyć z mogącym pomieścić ok 10 000 osób obiektem Saku Suurhall w Tallinie.

Głównym wydarzeniem gali będą ćwierćfinałowe walki turnieju w wadze -77 kg. Ośmioosobowy turniej zostanie rozegrany na dwóch galach. Półfinały i finał odbędą się w grudniu. Wśród ośmiu zawodników walczących o tytuł KOK WGP znajduje się jeden zawodnik z Polski – Piotr Woźnicki. Popularny Woźny swoją ostatnia walkę stoczył podczas gali KOK w Rydze. Brał tam udział w czteroosobowym turnieju w tej samej wadze i uległ na punkty Segeiowi Morari – późniejszemu triumfatorowi WGP. Poprzednią walkę Piotr zwyciężył przez KO na gali Only1 w Katowicach.

Przeciwnikiem Piotra będzie Michel Landvreugd z Holandii. Trenujący w Mikes’ Gym Michel ma 23 lata i może pochwalić się rekordem 9-8-1. Ze swoich 8 zwycięstw aż siedmiokrotnie posyłał rywali na deski i kończył walkę przed czasem.

Poza Piotrem i Michelem w turnieju wezmą udział wspomniany wcześniej Sergeri Morari, Roman Zõbin, Aleksei Liubchenko, Rodrigo Ferreira Guilherme, Paolo Fiorio oraz Ferhat Gumrukcuoglu.

KOK_Page3

Poza Piotrem Woźnickim kibice podczas gali będą mogli obejrzeć w akcji jeszcze dwójkę zawodników z Polski. Judyta Niepogoda z Siedlec zmierzy się z Andrą Aho, a Krzysztofa Olszewskiego czeka starcie z bardzo mocnym Markko Moisarem.

Zarówno dla Niepogody, jak i dla Aho będzie to druga zawodowa walka w karierze. Obie zawodniczki wygrały swoje pierwsze walki i obie specjalizują się w Muaythai, więc można podziewać się wyrównanego pojedynku.

Krzysztof Olszewski, siedmiokrotny mistrz Polski, księgowy i prywatnie bardzo spokojny człowiek, stanie prawdopodobnie przed największym wyzwaniem w karierze. Markko Moisar to bardzo doświadczony i niebezpieczny zawodnik, który zawsze daje efektowne walki. Jego ostatnie starcie z gali KOK w Rydze zostało ogłoszone walką wieczoru, a zawodnik otrzymał nagrodę dodatkową w postaci wycieczki. Z kolei Krzysztof przyzwyczaił kibiców do bardzo czystych, technicznych walk co może dać nam wybuchową mieszankę w ringu.

KOK_Page2

Na gali wystąpią jeszcze tacy zawodnicy jak Vjatseslav Tevinsh, Chico Kwasi, Herkus Lukosinas czy Sergei Makejev. Wszyscy zawalczą w kategorii lekkiej (-71 kg). Tevinsh zmierzy się z Kwasim, a Lukosinas z Makejevem. Szkoda, że kibicom nie będzie dane obejrzeć rewanżu Chico Kwasi vs Herkus Lukosinas, bo ich pierwsza walka z gali KOK w Rydze była bardzo emocjonująca.

KOK_Page1_Corrected

W walkach wieczoru zobaczymy świetne pojedynki pomiędzy Edvinem-Erikiem Kibusem, a Chrisem Baya oraz pomiędzy Maximem Vorovskim, a Igorem Lyapinem.

Kibus będzie szukał odbudowania się na ringu organizacji KOK. Podczas gali na Łotwie przegrał ze świetnym Litwinem – Henrikasem Viksraitisem. Z kolei Chris Baya swoją ostatnią walkę stoczył na S-Cup w Japonii. Nie dość, że w kategorii -65 kg to na zasadach shootboxingu. Przegrał wtedy w finale turnieju z lokalną gwiazdą Suzukim.

KOK_Page5

Dla Igora Lyapina walka z Vorovskim będzie przygotowaniem przed zaplanowaną na grudzień walką o tytuł organizacji KOK z Constantinem Tutu. Poprzednie pojedynki toczył w ramach turnieju o tytuł pretendenta. Z kolei Maxim Vorovski idzie od zwycięstwa do zwycięstwa i w świetnym stylu rozprawia się z coraz mocniejszymi rywalami. Na ostatniej gali XPLOSION w Tallinie pokonał Sahaka Parparyana.

Gala będzie transmitowana na żywo przez stację Fightbox i Eurosport.

Pełna karta walk:

Welterweight Tournament (-77 kg):

 • Piotr Woznicki (Polska) vs Michel Landvreugd (Holandia)
 • Sergei Morari (Mołdawia) vs Ferhat Gumrukcuoglu (Turcja)
 • Fereirra Rodrigo (Brazylia) vs Aleksei Liubchenko (Ukraina)
 • Roman Zobin (Estonia) vs Paolo Fiorio (Włochy)
 • -71 kg: Vjatseslav Tevensh (Łotwa) vs Chico Kwasi (Holandia)
 • MMA -77 kg: Alik Tseiko (Estonia) vs Mindaugas Verzbickas (Litwa)
 • -54 kg: Andra Aho (Estonia) vs Judyta Niepogoda (Polska)
 • -71 kg: Edvin-Erik Kibus (Estonia) vs Christian Baya (Holandia)
 • 75 kg: Iljas Rustamov (Estonia) vs Vaidas Valancius (Litwa)
 • -71 kg: Sergei Makejev (Estonia) vs Herkus Lukosiunas (Litwa)
 • -60 kg: Markko Moisar (Estonia) vs Krzysztof Olszewski (Polska)
 • -85 kg: Maxim Vorovski (Estonia) vs Igor Lyapin (Ukraina)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*