Podsumowanie IV dnia Mistrzostw Świata Muay Thai w Szwecji

Źródło: PZMT

Poniżej przedstawiamy krótki opis z czwartego dnia pobytu naszych zawodników na Mistrzostwach Świata.

Czwarty dzień Mistrzostw minął nam bardzo pracowicie. Z samego rana po godzinie 7:00 nasi walczący tego dnia zawodnicy wraz z trenerami udali się na wagę kontrolną. Wszyscy bez problemu zmieścili się w swoich limitach wagowych.

Po godzinie 11:00 trenerzy przeprowadzili trening z niewalczącymi dzisiaj zawodnikami tj. Tomaszem Grądzkim oraz Łukaszem Radoszem.

Walki wystartowały o godzinie 15:00.

Jako pierwszy walczył Mateusz Janik (-67 kg), a jego przeciwnikiem był  Anton Petrov z Bułgarii. Mateusz bardzo dobrze rozpoczął walkę pod koniec pierwszej rundy celnymi ciosami bokserskimi, a następnie kolanami doprowadził nawet do liczenia swojego przeciwnika. Niestety w pozostałych dwóch rundach zabrakło nieco sił i przeciwnik odskoczył nieznacznie punktowo. Co za tym idzie Mateusz przegrał tą walkę na punkty.


Drugi walczył Dawid Mirkowski (-75 kg) z Francuzem Samuelem Andoche. Dawid pewnie wszedł w tą walkę punktując Francuza kombinacjami bokserskimi i celnymi low kickami. Pod koniec 3 rundy po celnym kolanie na głowę Francuz upadł, a sędzia po jego liczeniu walki już nie wznowił co zaowocowało pewną wygraną Dawida. Jego kolejnym przeciwnikiem będzie Turek Alu Dogan, a walka ta odbędzie się w dniu 24 maja.


Ostatnia walkę dzisiejszego dnia odbył Maciej Zembik (-63,5 kg), a jego przeciwnikiem był Litwin Deividas Danyla. Walka rozpoczęła się w szybkim tempie kombinacja za kombinację. Niestety pod koniec 1 rundy Litwin celnie kopnął na wątrobę, a Maciek był liczony. Sędzia wznowił walkę niestety po kolejnej akcji Litwin raz jeszcze ponowił kopnięcie, po którym Maciek nie był już w stanie kontynuować walki co zaowocowało jego przegraną.

Jutrzejszy dzień będzie dla naszej Reprezentacji dniem wolnym od walk, który na pewno wykorzystamy na trening.

Dalsze walki naszych Reprezentantów kształtują się następująco:

  • 23 maja 2016 roku – Tomasz Grądzki vs Kerem Duncer z Turcji
  • 24 maja 2016 roku – Łukasz Radosz vs Serdar Yigit Eroglu z Turcji
  • 24 maja 2016 roku – Dawid Mirkowski vs Alu Dogan z Turcji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*