Podsumowanie VI dnia Mistrzostw Świata Muay Thai – Rafał Szlachta Wiceprezydentem Światowej Organizacji Muaythai IFMA

Źródło: Polski Związek Muay Thai

Szósty dzień nie okazał się dla nas do końca szczęśliwy. Należy podzielić go na dwie ważne dla naszego Kraju i Związku rzeczy, a mianowicie:

Prezes Polskiego Związku Muaythai Rafał Szlachta został Wiceprezydentem Światowej Organizacji Muaythai IFMA (International Federation of Muaythai Amateur). Na konferencji 25th IFMA Annual General Meeting w dniu dzisiejszym w Jonkoping w Szwecji Prezes Polskiego Związku Sportowego Muaythai Rafał Szlachta pokonał w wyborach wszystkich konkurentów /m.in. przedstawiciela Chin/ i został wybrany wiceprezydentem. Wiceprezydentami zostają także prezesi Muaythai z wszystkich kontynentów. To największy sukces Polaka we władzach sportów walki. Wspaniała kariera od Mistrza Europy do administracji związkowej.

Serdecznie gratulujemy !

Kolejna informacja nie jest już niestety taka dobra. Nasz zawodnik Tomasz Grądzki (-60 kg), który walczył dzisiaj z przeciwnikiem z Turcji po ciosie na wątrobę w 2 rundzie nie wznowił już walki, która została przerwana przez sędziego. Tomek dobrze wszedł w walkę kontrolując ją w 1 rundzie. Niestety pod koniec pierwszej rundy otrzymał mocne kolano na wątrobę, które osłabiło go, a sędzia rozpoczął liczenie. Tomek dotrwał jednak do gongu. Wyszedł do 2 rundy i znowu zaczął swoje. Niestety w jednej z akcji jego przeciwnik wstrzelił się w wątrobę co niestety zakończyło całą walkę. Tomek zakończył więc udział w Mistrzostwach tuż za podium.


W dniu jutrzejszym czekają na nas dwie kolejne walki o wejście do strefy medalowej.

  • Dawid Mirkowski vs Alu Dogan z Turcji (walka nr 6 na ringu A)
  • Łukasz Radosz vs Serdar Yigit Eroglu z Turcji (walka nr 11 na ringu A)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*