Podsumowanie występu zawodników Akademii Sportów Walki Knockout Zielona Góra na MP Full Contact Młodzieżowców

W dniach 23-24 października w Kaliszu odbyły się Mistrzostwa Polski młodzieżowców w kickboxingu w formule full contact. Poraz kolejny bardzo dobrze pokazali się na krajowej arenie reprezentanci Akademii Sportów Walki Kncokout z Zielonej Góry. Podopieczni trenera Tomasza Pasek wywalczyli w Wielkopolsce dwukrotnie tytuły Mistrza Polski Młodzieżowców.

Świeżo upieczony Mistrz Europy juniorów full contact 18-letni Rafał Gąszczak ( San Sebastian 2015 ) debiutował w starszej kategorii wiekowej czyli młodzieżowcach w kat – 91 kg. W półfinale Gąszczak skrzyżował rękawice z   Szymonem Dwornikowskim ( LZS Poprawa Siedlików ) . Zielonogórski kickboxer wygrywa to starcie jednogłośnie na punkty. Bardzo dobre przygotowanie zawodnika pod ten konkretnie turniej pozwoliło stoczyć finałowy bój w szybkim tempie, które bardzo uatrakcyjniło walkę-  relacjonuje szkoleniowiec ASW  . Ostre wymiany technik nożnych i pięściarskich zadowoliłyby koneserów sportów uderzanych. Gąszczak jednogłośnym werdyktem sędziowskim pokonuje swojego przeciwnika, dobrze dysponowanego na tym turnieju 24-letniego zawodnika GKS Champion Gdańsk – Patryka  Kamińskiego.Warto dodać, że Rafał dokonał rzeczy niezwykłej zostając Mistrzem Polski jednego roku w trzech kategoriach wiekowych ( junior, młodzieżowiec i senior ). Jest to już 12 tytuł Mistrza Polski tego zawodnika !!  – podsumowuje trener Tomasz Pasek.

Kolejny multimedalista w szeregach ASW Knockout to 19-letni Kacper Frątczak, aktualny Mistrz Polski seniorów ( Luboń 2015 ) wygrywał swoje walki  przed czasem w kat. -81 kg. W 1/2 finału Mistrzostw Polski  zielonogórski kickboxer stoczył zwycięski pojedynek z fighterem z  KSW Włocławek- Mateuszem Daroszewskim. Przeciwnik Frątczaka był 3-krotnie liczony co spowodowało zastopowanie pojedynku i wygraną przez RSC w III rundzie. Popularny Chińczyk w walce finałowej realizował założenia taktyczne i był w doskonałej kondycji fizycznej. Pokonał więc przed czasem zawodnika z KS Poloni Leszno 1912.-Przemysława Binienda,zawodnik z Leszna również był trzykrotnie liczony przez sędziego ringowego po silnych uderzeniach Frątczaka, który nie miał litości dla swoich przeciwników w Kaliszu. Był to doskonały sprawdzian przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata seniorów w Irlandii. Na turniej ten popularny ,,Chińczyk “został powołany i wszedł w skład reprezentacji Kadry Narodowej, która wylatuje do Dublina za 4 tygodnie – komentuje szkoleniowiec ASW Knockout. Jest to 11 tytuł Mistrza Polski zdobyty przez Frątczaka.

,, Plan został zrealizowany w 100 % , a mogą sobie te sukcesy zawdzięczyć tylko sportowcy, którzy maja ogrom samodyscypliny i poświęcenia”– stwierdza trener Tomasz Pasek, dodając “Ci młodzi Sportowcy pokazują wysokimi rezultatami możliwości młodego pokolenia.”.

Fotorelacja:

http://www.asw-knockout.pl/galeria/thumbnails.php?album=162

Walki:

Kacper Frątczak (Zielona Góra) vs  Mateusz Daroszewski (Włocławek):

[mom_video type=”youtube” id=”vaAGg_uJbak”][gap height=”15″]

Kaper Frątczak (Zielona Góra)  vs  Przemysław Binienda (Leszno):

[mom_video type=”youtube” id=”2hnz_hxqOHY”][gap height=”15″]

Rafał Gąszczak (Zielona Góra) vs  Szymon Dwornikowski (Poprawa Siedlików):

[mom_video type=”youtube” id=”2ksFF0LFjRk”][gap height=”15″]

Rafał Gąszczak (Zielona Góra) vs  Patryk Kamiński (Gdańsk):

[mom_video type=”youtube” id=”Ijt2E9lmfAk”]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*