Polska Liga Kickboxingu: Holandia w Polsce?

Bardzo ciekawa inicjatywa wyszła ze strony Witolda Kostki, trenera klubu Paco Team Katowice i Kadry Narodowej Low Kick. W październiku w Katowicach rusza Polska Liga Kickboxingu, która ma wzorować się na holenderskim modelu podziału zawodników na klasy.

W komunikacie organizatora czytamy:

Uprawianie każdej dyscypliny sportu ma na celu podnoszenie swoich umiejętności, jednak prawdziwą przyjemność daje dopiero możliwość zweryfikowania postępów w rywalizacji z innymi… Dlatego Polska Liga – Kickboxing (PLK) to pomysł, by wypełnić czas między ważniejszymi startami w roku kalendarzowym PZKB.
PLK będzie cyklem imprez sportowych mających na celu rozpropagowanie kickboxingu, rozwijanie zdrowej rywalizacji sportowej oraz przygotowanie zawodników do startów w imprezach sportowych rangi regionalnej, krajowej i międzynarodowej. Nasza Liga umożliwi też sprawdzenie się młodszych doświadczeniem zawodników, stawiających pierwsze kroki w kickboxingu oraz skrzyżowanie rękawic z kimś więcej niż tylko kolegą sparringowym z klubu… Ruszamy już 3 października 2015 roku w Katowicach, a walki odbywać się będą na holenderskich zasadach, wszystko z podziałem na klasy zawodników A, B, C i N, gdzie każdy będzie mógł się sprawdzić w swojej wadze i lidze! Dodatkowo stworzona zostanie strona internetowa Polskiej Ligi – Kickboxing, która służyć będzie do prowadzenia ligi rankingu, publikowania informacji takich jak: kalendarz imprez, zawiadomienia o zawodach, wyniki, relacje, zdjęcia, filmy, komunikaty.

Mamy nadzieję, że projekt odniesie duży sukces, bo choć lig było już niemało w Polsce (i niektóre, jak B-Fight, nadal działają i to regularnie) to pomysł podziału zawodników na klasy i prowadzenie rankingu tychże – jest dużym plusem w stosunku do konkurencji.

W Holandii niektórzy 20 latkowie mają w swoich rekordach ponad 100 walk amatorskich, pro i pro-am (jak np Ilias Bulaid, Tayfun Ozcan czy Mohammed Jaraya) własnie dzięki takim ligom. Wiele klubów organizuje też sparingi międzyklubowe, w formie małych gal, gdzie także można zdobywać doświadczenie.

Jeśli kalendarz imprez PLK będzie odpowiednio dopasowany do tego imprez PZKB, a organizatorzy zadbają także o różnorodność lokalizacji imprez, projekt ma ogromne szanse na sukces. Miejmy nadzieje, że w przyszłości uda się przyciągnąć do naszego sportu sponsorów, dzięki którym walki mogłyby się odbywać nawet na zasadach pro.

Komunikat imprezy:

I. Organizator:

 • STOWARZYSZENIE PACO TEAM KATOWICE
II. Miejsce zawodów:
 • Zapaśniczy Klub Sportowy „Tytan-92” Katowice Giszowiec ul. Radosna 35
III. Termin zawodów:
 • 03.10.2015r.
IV. Zgłoszenia zawodników:
 • Zgłoszenia proszę kierować na adres: kontakt@pl-kickboxing.pl
 • W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko zawodnika, datę urodzenia, kategorię wagową, ilość walk
 • Zawodników należy zgłaszać do 28.09.2015r. – po tym terminie zgłoszenia nie będą przyjmowane
V. Program minutowy zawodów:
 • 09:00 – 11:00 ważenie, konsultacja lekarska
 • 11:15 – rozpoczęcie walk
VI. Opłaty startowe:
 • 40 zł za zawodnika
VII. Informacje:
 • Walki będą odbywać się według regulaminu K-1 Rules PZKB
 • Organizator zapewnia rękawice bokserskie
 • Zawodników obowiązują aktualne badania lekarskie oraz licencja PZKB na 2015r.
Licencja jednorazowa od zawodników niezrzeszonych i nieposiadających licencji PZKB 20,00 zł, płatne na zawodach
VIII. Nagrody:
 • Puchar i nagrody rzeczowe dla najlepszego zawodnika, najlepszej zawodniczki
 • Puchar dla najlepszego klubu

1 KOMENTARZ

 1. liga b-fight odbedzie sie 19.09 w warszawie a w pazdzierniku w Legionowie niedługo beda informacje.Fajnie ze powstaja takie inicjatyway jak PLK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*