Polski zawodnik zrezygnował z walki o pas Lumpinee Stadium z powodu wagi

Paweł “Wergi” Jędrzejczyk, walczący od lat w Muay Thai oraz K-1, otrzymał propozycję walki o pas mistrzowski stadionu Lumpinee w kategorii wagowej -76 kg (167 lbs). Przeciwnikiem Polaka miał być Taj Kompikat Sor. Tawanruang. Walka miała się odbyć 2 grudnia, jednak Jędrzejczyk zrezygnował z występu z uwagi na kategorię wagową.

Paweł Jędrzejczyk przyznał, że w pewnym sensie propozycja tej walki była spełnieniem jego marzeń, które zaczęły się wraz z pierwszą wizytą w Tajlandii w wieku 13 lat. Jednak zgodnie z regulaminem stadionu Lumpinee sprawdzenie wagi odbywa się w ten sam dzień co walka, a dla walczącego w kategoriach od -80 kg do -77 kg Jędrzejczyka, byłoby to zbyt dużym obciążeniem.

Jędrzejczyk walczył na Lumpienee dwukrotnie z Garethem Nelliesem, ostatni raz w 2015 roku kiedy to udanie zrewanżował się mieszkającemu na stałe w Tajlandii Anglikowi. Dwukrotnie walczył i wygrywał też na galach Max Muay Thai w Pattaya.

Stadion Lumpienee nie posiada jeszcze mistrza w kategorii wagowej -76 kg (167 lbs). Najcięższy mistrz wnosił na wagę 160 lbs. Co ciekawe, w całej historii stadionu tylko 4 “farang”, czyli zawodników pochodzących z poza Tajlandii, sięgało po to cenne trofeum. Pozostaje nam liczyć na to, że iny Polak walczący takze w Tajlandii stanie przed taką szansą, ewentualnie na to, że Tajowie zdecydują się powołać instytucję pasa mistrzowskiego -172 lbs.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*