Radosław Paczuski w walce Mauyboran na gali Martial Arts Contest

fot.Bogdan Śladowski

Otrzymaliśmy informację, że Radosław Paczuski wystąpi podczas gali DSF Martial Arts Contest w walce na zasadach Muayboran.

Na gali we Wrocławiu wystąpią między innymi Paweł Jędrzejczyk, Tomasz Makowski, Oskar Staszczak oraz Marcin Łepkowski.

Walka Radosława Paczuskiego odbędzie się według zasad Muayboran, które uważane jest za protoplastę Muaythai. Na przełomie XIV i XV wieku w Tajlandii nikt nie stosował ochraniaczy i rękawic. Nie stosowano również podziału na kategorie wagowe. Dopiero bliżej XVII wieku zawodnicy zaczęli owijać dłonie konopiami, co szybko upowszechniło się na niemal wszystkich arenach. Nie miało to w żadnym wypadku chronić dłoni walczących, tylko pomóc wyrządzić większe szkody rywalowi. Warto także dodać, że Muayboran nie ogranicza się do “8 punktów styku” jak Muaythai. W tej pradawnej sztuce walki dozwolone są też uderzenia głową oraz różnego rodzaju dźwignie i duszenia. Wszystko jednak w stójce.

Aktualnie walki Muayboran odbywają się w formie klasycznej walki Muaythai bez rękawic. Zawodnicy mają na dłoniach jedynie płócienne owijki.

O gali pisaliśmy w tym artykule.

Źródło: komunikaty prasowe

Już 24 października w Hali Orbita we Wrocławiu zobaczymy w akcji wojownika teamu DSF – Radka Paczuskiego. Podczas gali DSF Martial Arts Contest 1. Muaythai – Polska vs Tajlandia, aktualny Mistrz Polski zaprezentuje się w nieznanej, ale niezwykle atrakcyjnej formule muayboran. To tradycyjna, wręcz rytualna odmiana znanego wszystkim muaythai. Fachowcy idą dalej, twierdząc, że muayboran w odróżnieniu od muaythai jest autentyczną sztuką walki, a nie sportem. Zasadniczą różnicą jest fakt użycia w walce tradycyjnych owijaczy rąk, a nie rękawic., co w założeniu ma potęgować obrażenia zadawane w walce a nie chronić zawodników. Muayboran pozostaje piękną wysoce zrytualizowaną sztuką walki, ekstremalnie skuteczną zarówno na ringu jak i w sytuacji starcia “ulicznego”. Wierzymy, że walka w tak atrakcyjnej wizualnie formule przyciągnie do hali Orbita rzesze fanów jego talentu. Sam Radek, w ciszy treningowej sali przygotowuje się do tej rywalizacji, a nam nie pozostaje nic innego jak trzymanie kciuków. O szczegółach konfrontacji napiszemy już niebawem.
Bilety na galę dostępne na
http://www.ticketpro.pl/…/1675814-dsf-martial-arts-contest-…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*