Rafał Dudek nowym członkiem DSF Kickboxing Team

Rafał Dudek to bez dwóch zdań jeden z najlepszych polskich kickbokserów w wadze lekkiej. Walczył wielokrotnie na zawodowych galach Angels of Fire, King of Kings czy legendarnej holenderskiej It’s Showtime. Jest także zdobywca tytułu WAKO PRO Intercontinental oraz wielokrotnym mistrzem Polski. Ostatni, trochę z doskoku, zgodził się walczyć na S-Cup w Japonii i dał tam na tyle dobrą walkę, że obiecano mu kolejną mimo porażki z faworyzowanym mistrzem Suzukim.

Rafał Dudek dołączył do zawodowej grupy DSF Kickboxing Team, która zrzesza takich zawodników jak: Dorota Godzina, Radosław Paczuski, Jan Lodzik, Tomasz Klimiuk i Łukasz Wichowski. Jednocześnie potwierdziło się, że z grupą pożegnał się Kamil Ruta. My i tak mamy ciągle nadzieję, że dojdzie do zawodowej walki Ruta vs Paczuski, której polscy kibice po prostu chcą 🙂

Grupa DSF Kickboxing Challenge wspiera zawodników przede wszystkim zapewniając im walki. Mimo odwołania planowanych na jesień i zimę 2015 gal, organizacja zapowiada ok 8 wydarzeń w roku 2016. Możliwe, że odbędzie się też nieduża gala w grudniu, mająca być podziękowaniem dla partnerów, którzy byli z organizacją przez cały ten rok.

Poza kolejnymi walkami zawodnicy mogą liczyć na wsparcie marketingowe, medyczne i logistyczne. Jednocześnie organizacja nie chce hamować rozwoju amatorskiego zawodników, a wręcz przeciwnie. Jest to szczególnie istotne w przypadku zawodników młodych takich jak Janek Lodzik, który niedawno wrócił z Mistrzostw Świata z brązowym medalem. Na tej samej imprezie Dorota Godzina zdobyła złoto.

fot. King Artur
fot. King Artur

Komunikat na temat dołączenia Rafała Dudka do DSF Kickboxing Team:

[quote]Niezwykle miło nam poinformować wszystkich sympatyków DSF Kickboxing Team, że dołączył do naszego zespołu jeden z najlepszych polskich kickboxerów. Zawodnik klubu Fight House Nowy Sącz i holenderskiego Mike’s Gym, 6 zawodnik rankingu Glory World Series w wadze 65 kg – RAFAŁ DUDEK.
Rafał to amatorski i zawodowy MIstrz Polski w K-1, brązowy medalista MIstrzostw Europy. Jest także zdobywcą tytułu Intercontinental Low Kick Super Welter Weight Champion (CHAGUANAS TRYNIDAD&TOBAGO2012). Jest jedynym Polakiem walczącym w prestiżowej organizacji Glory World Series. W swojej bogatej już karierze Rafał stoczył blisko 120 walk amatorskich, z czego wygrał 94. Jednak najważniejsza dla naszego zawodnika jest kariera zawodowa. To dzięki treningom w Holandii, w klubie Mike’s Gym, Rafał stał się rozpoznawalnym zawodnikiem w świecie kickboxingu. Na zawodowym ringu wystąpił 21 razy, z czego 13 razy wychodził z walk jako zwycięzca. Jest jednym z nielicznych Europejczyków, którzy wzięli udział w prestiżowej gali Shoot Boxing 30th Anniversary w Tokio gdzie przegrał na punkty z zawodnikiem gospodarzy, dwukrotnym Mistrzem Świata – Hioroyaki Suzuki. Od początków kariery wspierali go trenerzy Andrzej Śliwa, później Tomasz Mamulski (obecny trener Reprezentacji Polski w K-1). Prywatnie Rafał Dudek wspólnie ze swoją żoną Katarzyną, są rodzicami dwóch cudownych córek. Życzymy Rafałowi samych sukcesów w barwach DSF Kickboxing Team. Liczymy, że jego doświadczenie jeszcze bardziej podniesie sportową jakość naszej grupy.[/quote]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*