Rafał Dudek vs Itay Gershon na Glory 43 w Nowym Jorku

Podczas gali Glory SuperFight Series, która odbędzie się 14 lipca w Medison Square Garden w Nowym Jorku, zobaczymy długo wyczekiwany debiut Rafała Dudka z Nowego Sącza.

Reprezentujący Fight House 27 Rafał Dudek zanim wyjedzie do USA stoczy jeszcze walkę z Rafałem Jackiewiczem na gali DSF 10 w swoim rodzinnym mieście.

Podczas karty wstępnej gali Glory 43 Polak zmierzy się z Itayem Gershonem, dla którego będzie to także debiut w organizacji. Legitymujący się rekordem 12-4 Greshon miał już okazję mierzyć się z zawodnikami z Polski. W 2013 roku na Tatneft walczył i wygrał (na specyficznych zasadach rosyjskiej organizacji) z Marcinem Parchetą, a rok później w Krakowie w finale Mistrzostw Europy przegrał z Mateuszem Kopcem.

Rafał Dudek w ostatnich walkach radził sobie ze zmiennym szczęściem. Po zwycięstwie nad Ivanem Yarmoshem na gali DSF odniósł dwie porażki z rzędu w maju i grudniu 2016 roku. W końcówce czerwca Dudek zmierzy się z Rafałem Jackiewiczem. Obecny rekord Dudka to 19-11. Trenujący w Mike’s Gym Polak w przeszłości miał już zapewniony występ na gali Glory, jednak do walki nie doszło z powodu odwołania eventu.

Tym samym Rafał Dudek zostaje trzecim Polakiem, który wstępuje w szeregi amerykańskiej organizacji. Wcześniej na jej ringach mogliśmy oglądać Pawła Jędrzejczyka oraz Łukasza Pławeckiego.

Fightcard SuperFight Series (niekompletny):

  • Middleweight Bout: Ariel Sepulveda vs Joe Taylor
  • Lightweight Bout: Itay Gershon vs Rafal Dudek
  • Featherweight Bout: Mo Abdurahman vs Chenchen Li
  • Featherweight Bout: Chris Mauceri vs Bailey Sugden
  • Super Bantamweight Bout: Anissa Meksen vs Jady Menezes

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*