Rafał Dudek vs Rafał Jackiewicz na DSF Kickboxing Challenge – już w czerwcu 2017

  Informacja prasowa

  Ciągnie wilka do lasu! Choć w tym przypadku równie dobrze pasuje przysłowie o starym lisie… Rafał Jackiewicz to jeden z najlepszych polskich pięściarzy ostatnich dwóch dekad. Po latach rozłąki wraca do kickboxingu, od którego rozpoczął karierę. W czwartek – pochodzący z Mińska Mazowieckiego „Wojownik” –  oficjalnie dołączył do DSF Kickboxing Challenge. W pierwszym pojedynku dla federacji zmierzy się z Rafałem Dudkiem. Będzie to walka wieczoru czerwcowej gali w Nowym Sączu, na zasadach K-1. 

  39-letni Jackiewicz to były mistrz Europy zawodowców w boksie. Przez lata zaliczał się do światowej czołówki wagi półśredniej i toczył walki z mistrzami (m.in. Kellem Brookiem i Janem Zaveckiem). „Wojownik” wciąż prezentuje w ringu wysoką formę – w grudniu 2015 roku znokautował niepokonanego wcześniej Michała Syrowatkę, a dokładnie 12 miesięcy później nieznacznie przegrał wyjazdowy pojedynek z Bethuelem Ushoną o pas WBF (w pierwszej rundzie Namibijczyk był liczony).

  Choć sławę przyniosły mu przede wszystkim bokserskie pojedynki, Jackiewicz wywodzi się z kickboxingu. Był członkiem kadry Polski Light Contact i Full Contact. W latach 1993-2003 zaliczał się do ścisłej krajowej czołówki i zdobywał medale najważniejszych imprez. W 1997 roku zdobył Puchar Świata w formule Light Contact oraz mistrzostwo Polski.

  Rywalem Jackiewicza w jego pierwszym występie na gali DSF Kickboxing Challenge będzie gwiazdor federacji – Rafał Dudek. W bogatej kolekcji tytułów zawodnik Fight House Nowy Sącz ma m.in. pas mistrzowski WAKO PRO Intercontinental oraz liczne tytułu mistrza Polski i Europy Amatorów. Dudek ostatni raz walczył w grudniu 2016 roku na gali DSF Kickboxing Challenge – “Najlepsi z Najlepszych”. W restauracji Champions Sports Bar w hotelu Marriott w Warszawie, w walce wieczoru  przegrał niespodziewanie z 19- letnim Mołdawianinem Denisem Telesmanem.

  Pojedynek dwóch ringowych weteranów w formule K-1 już teraz pasjonuje kibiców i działa na ich wyobraźnię. To nie jedyna atrakcja gali w Nowym Sączu. Do małopolski zjadą najlepsi zawodnicy z Polski i Europy, zapewnia Sławomir Duba, prezes federacji DSF Kickboxing Challenge. Wkrótce podamy więcej szczegółów.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  *