Rafał Dudek w Glory? Aktualizacja rankingów organizacji oraz wywiad z Corem Hemmersem

fot. King Artur Photography

Wywiad, którego Cor Hemmers udzielił po gali Glory 20 daje powody do domysłów i spekulacji odnośnie przyszłości organizacji , a także jej czołowych zawodników, których nie oglądaliśmy już jakiś czas w jej ringu.

Jasna wydaje się sprawa Gokhana Sakiego, który sam przyznał że jego powrót do Glory jest bardzo możliwy. Jeśli powróci, najpewniej stanie od razu do walki w obronie pasa z Saulo Cavalarim. Jeśli Glory nie uda się porozumieć z tureckim zawodnikiem, Cor Hemmers zapowiedział, że będzie konieczne zorganizowanie kolejnego turnieju o miano pretendenta i zestawienie go z Cavalarim.

Powrót Giorgio Petrosyana także jest bardzo możliwy, ale nie dostanie od razu walki o pas z Robinem van Roosmalenem. W pierwszej kolejności będzie musiał pewnie udowodnić swoją gotowość do tak dużej walki. Obecnie, po przegranej Andiego Ristie z van Roosmalenem, dobrym pomysłem byłoby zorganizowanie turnieju z takimi zawodnikami jak Andy Risite, Giorgio Petrosyan, Davit Kiria i np. młodym Joshem Jaunceyem.

Rafał Dudek w Glory?

Cor Hemmers w wywiadzie wspomina, że jest bardzo zadowolony z tego, jak ludzie odbierają kategorię -65 kg. Walki są szybkie, techniczne, zawodnicy szukają nokautów, a ludziom się to podoba. W związku z tym, oraz z faktem że uregulowano sprawę pasa w tej kategorii, Glory planuje przeprowadzić turniej o miano pretendenta do tytułu mistrza.
Na stronie internetowej organizacji został zaktualizowany ranking kategorii -65 kg i Rafał Dudek widnieje teraz na 7 pozycji. Czy oznacza to, że zawalczy na jednej z najbliższych gal Glory? Jest na to bardzo duża szansa.

Rafał, mimo że przebywa obecnie w Polsce, bardzo blisko współpracuje z Mike’m Passenierem, który zajmuje się nie tylko prowadzeniem treningów ale głównie managementem swoich podopiecznych. Wydaje się, że w na ten moment sprawą blokująca występy zawodników Mike’s Gym na galach Glory jest nieuregulowany status Gokhana Sakiego. Jeśli uda się rozwiązać ten problem i Turek wystąpi w obronie pasa jest bardzo duża szansa, że zobaczymy kolejnych zawodników Mike’s Gym na ringach tej federacji.

dudek

Biorąc pod uwagę fakt, że Glory planuje w 2015 roku powrócić do Europy galami w Mediolanie, Francji oraz Rumunii, oraz fakt aktualizacji rankingu z nazwiskiem Polaka – jest bardzo duża szansa, że Rafał Dudek dostanie w końcu swoją szansę na ringu tej federacji.

Wywiad z Corem Hemmersem po Glory 20:

[mom_video type=”youtube” id=”to7e5FiIB8Y”]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*