Ranking P4P mężczyzn

Ranking P4P (bez podziału na kategorie wagowe) powstał na podstawie punktów przyznawanych w klasycznym rankingu. Przypominamy, że ranking dotyczy poczynań sportowych zawodników od 2016 roku i tylko tych na ringach zawodowych.

Nazwisko PTS FIGHTS WIN
Łukasz Pławecki 32 13 8
Dawid Mirkowski 24 11 9
Tomasz Sarara 19 7 7
Rafał Dudek 18 11 5
Michał Turyński 18 8 6

Link do pliku excel ze szczegółowymi wyliczeniami.

Łukasz Pławecki (HALNY Nowy Sącz) to zawodnik, który od 2016 roku stoczył 13 zawodowych pojedynków, z których osiem zakończył na swoją korzyść. Występował na galach King of Kings, Kunlun Fight, MFC, Glory, Celtic Gladiator oraz utworzonej przez siebie HFO. W 2017 roku sięgnął po trzy pasy mistrzowskie w zaledwie trzy miesiące. Na gali HFO w Nowym Sączy pokonał Yankube Juwara, a w kolejnych dwóch walkach był lepszy od Tomasa Drabika i Denisa Teleshmana. Ostatnie porażki Pławecki notował na galach Kunlun w Chinach i Glory w USA. Walcząc z Niklasem Larsenem na Glory w Chicago złamał kość przedramienia, co zmusiło go do półrocznej absencji. Pławecki to trzydziestolatek, który ma przed sobą jeszcze przynajmniej 3-4 lata walk na najwyższym poziomie.

Dawid Mirkowski to zawodnik warszawskiej Garudy. Najmłodszy w zestawieniu P4P Mirkowski niemal od początku kariery skupia się na walkach zawodowych. Jest etatowym uczestnikiem gal organizacji King of Kings, dla której tylko w ostatnich dwóch latach stoczył sześć pojedynków. Mirkowski zawodowo walczy już od 17 roku życia i z kolejnymi walkami zdobywa tak potrzebne na wysokim poziomie doświadczenie. W swoim ostatnim pojedynku musiał uznać wyższość Kamila Ruty, przegrywając przez KO w pierwszej rundzie. Przed wspomnianą porażką z Rutą, Mirkowski miał passę pięciu zwycięstw z rzędu na galach Grandy PRO i King of Kings.

Tomasz Sarara jest obecny w zawodowym kickboxingu już bardzo długo i niezmiennie prezentuje bardzo wysoki poziom. Reprezentujący TS Wisła Kraków Sarara wchodził w rok 2016 jako mistrz organizacji FEN, jednak w ostatnim czasie występuje na ringach Celtic Gladiator i Spartan Fight. Szczególnie ta druga organizacja stawia przed krakowskim zawodnikiem coraz poważniejsze wyzwania, a dzięki temu Tomek może dawać kibicom emocjonujące pojedynki. Sarara występował między innymi na ringach Tatneft Cup, gdzie pokonał między innymi Turpala Tokayeva. 33-letni zawodnik obecnie występuje w kategorii -95 kg choć w przeszłości z sukcesami rywalizował w wadze ciężkiej.

Michał Turyński został wybrany zawodnikiem roku 2017. Od marca 2017 roku jest związany z DSF Kickboxing Challenge, ale największy swój sukces w dotychczasowej karierze odniósł w sierpniu 2017, kiedy na gali Glory w Chicago pokonał faworyzowanego Catalina Morosanu. Zwycięstwo nad Rumunem Turyński poprzedził porażką w walce o pas organizacji DSF KC z Romankeviczem. Michał Turyński występował na galach Legend, King of Kings, DSF, No Limit (gdzie pokonał Poturaka) oraz King of Kingfu. Ta ostatnia organizacja zaprosiła Polaka do udziału w turnieju, w którym Turyński uległ dopiero w półfinale Tsotne Rogavie.

Rafał Dudek reprezentuje nowosądecki Fight House 27. Jest też związany z holenderskim Mikes Gym, co zaowocowało w jego karierze walkami między innymi dla Enfusion oraz Glory. Dudek jest też jednym z uczestników Enfusion Reality, w którym stoczył dwie zwycięskie walki. Ostatnie miesiące Rafał Dudek skupiał się na występach w Glory, jednak musiał uznać wyższość Itaya Gershona oraz Nate’a Richardsona. Rafał Dudek w Polsce aktualnie reprezentuje DSF Kickboxing Challenge, na której ringu stoczył już trzy pojedynki wygrywając dwa.