Zasady przyznawania punktów

Ranking powstał na podstawie arytmetycznych wyliczeń. Pozycje zawodników wynikają z sumy punktów przyznawanych za:

 • wynik pojedynku (2 punkty za zwycięstwo, 0 za porażkę, 1 za remis)
 • wygrane walki o znaczące trofea (+2 punkty jeśli wygrana)
 • wygrane walki za granicą (poza krajem zamieszkania zawodnika) (jeśli wygrana +1 punkt)
 • walki dla znaczących organizacji (1 punkt)

Ranking dodatkowo premiuje zawodników walczących poza granicami kraju i o znaczące trofea, a w szczególności dla znaczących organizacji.

Wyliczenia zostały oparty na walkach stoczonych od stycznia 2016 roku, tak by mógł on odzwierciedlać aktualną sytuację Polskiego kickboxingu.

Kategorie wagowe w rankingu są zaczerpnięte z regulaminów ISKA oraz K-1 (dodatkowo zawiera kategorię -81 kg, która jest bardzo popularna w Polsce) i są to:

 • +95 kg
 • -95 kg
 • -85 kg
 • -81 kg
 • -77 kg
 • -70 kg
 • -65 kg
 • -60 kg (według organizacji K-1)

Ranking zakłada kilka uproszczeń – nie dzieli walk na te stoczone w K-1 i Muay Thai.

Link do pliku excel ze szczegółowymi wyliczeniami.

Zachęcamy do dyskusji, zgłaszania pomysłów, propozycji, a przede wszystkim do konstruktywnego argumentowania swojej opinii.

Heavyweight

1. Michał Turyński 

turynski

Michał Turyński od początku 2016 roku stoczył 9 pojedynków, z których przegrał tylko dwa – o pas organizacji DSF i półfinał turnieju w Chinach. W sierpniu ubiegłego roku zwyciężył na gali Glory 44 z Catalinem Morosanu. Wrocławski zawodnik jest także posiadaczem pasa WAKO PRO, który zdobył pokonując Dzevada Poturaka. 

2. Arkadiusz Wrzosek

15079058_10207696091505778_8846876888203767936_n

Arkadiusz Wrzosek reprezentuje barwy Copacabany Warszawa. Podopieczny Igora Kołacina jest aktualnym mistrzem organizacji FEN. W ciągu ostatnich 2 lat stoczył już 9 walk. W marcu 2018 obronił pas mistrzowski organizacji FEN pokonując ponownie Artura Bizewskiego.

3. Dawid Żółtaszek

Trenujący i mieszkający na wyspach polski zawodnik wagi ciężkiej w ostatnim czasie zdobył ogromną popularność na galach organizacji Superkombat. Jego walka i rewanż z Risteą jeszcze długo będą wspominane przez kibiców. Żółtaszek aktualnie czeka na walkę o pas organizacji DSF KC.

4. Artur Bizewski

Artur Bizewski z Agoga Gym Lembork dzili ostatnią swoją walkę stoczył na gali FEN 20, na której zmierzył się z Arkiem Wrzoskiem. Mierzącemu ponad 190 cm zawodnikowi nie udało się odnieść zwycięstwa i pas pozostał na biodrach zawodnika z Warszawy. 

5. Tomasz Klimiuk

klimiuk

Dwumetrowy zawodnik z Białegostoku jest związany obecnie z federacją DSF Kickboxing Challenge i na galach tej organizacji toczył swoje ostatnie pojedynki. Podopieczny Krzysztofa Humeńczyka to wciąż młody zawodnik jak na wagę ciężką.

6. Marcin Bodnar

Bodnar walczy regularnie na galach MFC, na których odniósł dwa zwycięstwa i jedną walkę zremisował. 

PLIK EXCEL Z WALKAMI 

Light Heavy Weight -95 kg

1.Tomasz Sarara 

sarara

Obecnie związany z organizacją Spartan Fight oraz Celtic Gladiator zawodnik stoczył w swojej zawodowej karierze ponad 40 pojedynków, a tylko w 7 przypadkach musiał uznać wyższość przeciwnika. W swoich ostatnich walkach pokonywał Nikolaja FalinaAndre Shmelinga, Ivana Bartka Dennisa Stolzenbaha.

2. Mateusz Duczmal 

14680597_10154369026205804_3045192282871952940_n

Mateusz Duczmal jest zaliczany do czołówki zawodników 90-95 kg w UK. Mając zaledwie 24 lata dorobił się już rekordu 15-5-2 i ma też zaplanowane kolejne pojedynki. Jest on zawodnikiem, który specjalizuje się w Muay Thai, ale z uwagi na często występy w K-1 klasyfikujemy go w rankingu.

3. Rafał Korczak

Rafał Korczak, który obecnie reprezentuje klub Uniq Fight Club obecnie legitymuje się rekordem 3-1. Przegrał z Dawidem Mirkowskim, kiedy jeszcze rywalizował w wadze do 80 kg. W ostatniej walce w wadze do 95 kg pokonał Marcina Szredera.

4. Marcin Szreder

Zawodnik warszawskiej Palestry walczy dla organizacji FEN. W swoich ostatnich trzech walkach walczył z Arturem Bizewskim podczas gali FEN 13 i Imarem Kamkou na FEN 16 w Warszawie oraz z Rafałem Korczakiem na FEN 20. 

PLIK EXCEL Z WALKAMI 

Middleweight -85 kg

1. Radosław Paczuski

paczuski

Radosław Paczuski to jeden z najszybciej rozwijających się talentów w polskim kickboxingu. Zawodnik związał się ostatnio z organizacja DSF i dość szybko został jej mistrzem, pokonując na punkty Pawła Gierzyńskiego z Palestry. Pochodzący z Warszawy zawodnik zaczął zawodową karierę z bardzo wysokiego pułapu, bo w kilku walkach dla organizacji KOK zmierzył się między innymi z Constantinem Tutu czy Arturem Kyshenko. Obecnie walczący dla FENu Paczuski idzie od zwycięstwa do zwycięstwa i w ostatniej walce pokonał klasyfikowanego na drugim miejscu Stanisława Zaniewskiego.

2. Stanisław Zaniewski 

stasiek

Pochodzący z Białorusi zawodnik od wielu lat jest w czołówce swojej kategorii wagowej w Polsce. Zanievski pokonał Dawida Subjaca i Jonasa Valanciusa podczas eventów w Kaliszu i na Litwie. Jedyną porażkę w 2016 roku odniósł w finale turnieju KOK w Mołdawii z młodym Aurelem Ignatem. Rok 2017 rozpoczął od zwycięstwa na gali w Radomsku, by następnie odnieść dość niefortunnie porażkę w walce z bardzo wysoko notowanym Maxem Vorowskim i kolejną na gali KOK w Rydze. W ostatniej walce stanął przed szansą zdobycia pasa mistrzowskiego FEN. Przegrał jednak na punkty z Radosławem Paczuskim.

3. Kamil Koltan

Kamil Koltan to kolejny w naszym rankingu zawodnik mieszkający i trenujący w UK. Koltan w ostatnich 5 walkach ma rekord 4-1, a jedyną przegraną odniósł z rąk tegorocznego finalisty KOK WGP Mike'a Spranga

4. Dawid Kasperski 

dawid

Dawid Kasperski to absolutny dominator polskiego kickboxingu amatorskiego. Na arenie zawodowej ciągle pnie się ku górze, a ostatnie decyzje dotyczące przeprowadzki do Holandii i postawienie na starty zawodowe na pewno będą miały na to ogromny wpływ. Obecnie związany kontraktem z DSF KC, jednak walczy też za granicami Polski.

5. Maksymilian Bratkowicz 

Pochodzący z Wrocławia zawodnik wszystkie swoje walki zawodowe od 2016 roku toczył na galach DSF KC. Jest aktualnym posiadaczem pasa mistrzowskiego organizacji, który zdobył pokonując Kubiszyna.

PLIK EXCEL Z WALKAMI 

Junior Middleweight -81 kg

1. Kamil Jenel

Kamil Jenel, który kontynuuje karierę po powrocie z Holandii do Polski utrzymuje stale wysoki poziom na zawodowych ringach. W swojej ostatniej walce zdobył pas mistrzowski organizacji DSF pokonując sklasyfikowanego oczko niżej Kamila Rutę.

2. Kamil Ruta

Kamil Ruta, który stracił w ostatnim czasie pas mistrzowski organizacji DSF stoczył od stycznia 2016 roku 6 walk, z których przegrał tylko jedną z Kamilem Jenelem. Poza startami dla DSF Ruta walczył także dla Spartan Fight. Teraz na pewno czeka na ewentualny rewanż z Jenelem i szansę na odzyskanie mistrzowskiego pasa.

3. Sławomir Przypis

Sławomir Przypis łączy starty na galach MFC z tymi za Niemiecką granicą. W czerwcu ubiegłego roku stoczył pojedynek w Full Contact na gali DSF KC. Od stycznia 2016 roku walczył sześc razy i tylko dwie walki przegrał. Wszystkie wygrane walki kończył przed czasem.

4. Bartosz Muszyński

Zawodnik Armii Polkowice nie stoczył w 2017 żadnej walki. w roku 2016 wygrał wszystkie cztery walki, w tym dwukrotnie na galach FEN.

PLIK EXCEL Z WALKAMI 

Welterweight -77 kg

1. Dawid Mirkowski

Młody zawodnik Garuda Warszawa jest częstym uczestnikiem gal KOK i walczy na nich ze zmiennym szczęściem. Ostatnie trzy walki to dwa zwycięstwa i jedna porażka, ale Mirkowski wciąż ma wiele lat kariery przed sobą, a co najważniejsze, świetne warunki fizyczne. Dawid od początku 2016 roku stoczył 6 walki, z czego 4 poza Polską i tylko raz musiał uznać wyższość rywala. W ostatnim pojedynku zmierzył się w kategorii -81 kg z Kamilem Rutą.

2. Wojciech Wierzbicki

Wojciech Wierzbicki od 2016 roku walczył tylko pięć razy i ma zaplanowaną walkę na gali FEN 21. Zdobywał i tracił pas mistrzowski FEN na galach FEN 12 i FEN 14. Ostatnio walczył w obronie pasa mistrzowskiego WAKO.

3. Paweł Jędrzejczyk

wergi

Paweł Jędrzejczyk wysoko stawia sobie poprzeczkę na zawodowych ringach. Przegrany debiut w Glory, z późniejszą rewelacją organizacji (i być może kolejnym pretendentem do pasa) i przegrana z jednym z największych (dosłownie i w przenośni) talentów Petres Gym to nie ujma. W drugiej walce dla Glory Jędrzejczyk uległ Danielowi Moralesowi. W przypadku tego zawodnika nie bez znaczenia jest fakt, że często walczy o prestiżowe pasy oraz dla prestiżowych organizacji. W 2017 roku sięgnął po pas mistrzowski organizacji MFC.

4. Michał Szmajda

Podopieczny Tomka Makowskiego walczy w kategoriach od 73 do 77 kg. W ostatniej walce udanie zrewanżował się Konskemu posyłając go na deski. Szmajda walczył też w Tajlandii i na Simply The Best na Słowacji.

5. Paweł Biszczak 

biszczak

Gdyby brać pod uwagę osiągnięcia amatorskie Paweł Biszczak to wieloletni dominator w Polsce. Wywodzący się z karate zawodnik seryjnie zdobywał medale na MP i zawodach międzynarodowych. Od 2016 roku Biszczak stoczył jednak jedynie pięć walk (z powodu kontuzji). Ostatnia walka Biszczaka została ogłoszona jako nieodbyta w toku protestu odnośnie werdyktu. 

6. Bartosz Zając

Wciąż młody zawodnik klubu Halny Nowy Sącz Bartosz Zając w 2016 roku stoczył pięć pojedynków. W 2017 roku walczył cztery razy i jego bilans z tego roku to 2-2. Podopieczny Łukasza Pławeckiego od początku kariery nastawia się na walki zawodowe i nie stroni od wyzwań, co procentuje. Mając zaledwie 20 lat i kontrakt z Mix Fight Gala (z tego co wiadomo to na minimum trzy walki) przez zawodnikiem z Nowego Sącza rysuje się świetlana przyszłość w tym sporcie.

7. Marcin Mazurkiewicz

Podopieczny Rafała Dudka z Nowego Sącza aktualnie walczy dla DSF KC, w której to federacji wywalczył sobie miano pretendenta do walki o pas mistrzowski w wadze -77 kg. Pokonał między innymi doświadczonego Wojciecha Kosowskiego z Warszawy.

PLIK EXCEL Z WALKAMI 

Lightweight -70 kg

1. Łukasz Pławecki 

Walki dla KOK, OKTAGON i Kulun Fight oraz ponadprzeciętna aktywność zawodnika sprawiły, że Pławecki zajmuje pierwsze miejsce w rankingu. Ostatnie sukcesy np w postaci zdobycia prestiżowego pasa Mistrza Świata IPCC tylko potwierdzają pozycję tego małopolskiego zawodnika. W 2017 roku w sumie zdobył trzy pasy mistrzowskie (MFC, IPCC i Celtic Gladiator). W swojej ostatniej walce pokonał Denisa Teleshmana z Mołdawii.

2. Rafał Dudek 

44397_479008205525673_1580386922_n

Rafał Dudek w ostatnim czasie związał się z krajową organizacją DSF Kickboxing Challenge, ale jednocześnie nie przestał walczyć na galach w Europie i na świecie. Obecnie związany kontraktem z DSF i Glory. W 2017 roku walczył trzy razy i wygrał tylko raz – z Rafałem Jackiewiczem na gali DSFu. Rok 2018 rozpoczął od zwycięstwa na gali DSF: Twierdza.

3. Jarosław Daschke

Jarosław Daschke w ostatnim czasie zwiększył częstotliwość walk. Podczas gali FEN 13 pokonał Marcina Stopkę, a na FEN 17 pewnie pokonał solidnego Roberta Rajewskiego Jr. W 2016 stoczył 3  walki i wszystkie wygrał. W 2017 zanotował także komplet zwycięstw. Obecnie związany z DSF KC.

4. Marcin Parcheta 

1167452_484499391678657_1485742602_o

Marcin Parcheta to jeden z najbardziej doświadczonych zawodników w Polsce. Ma na swoim koncie występy dla Top King World Series, Tatneft czy Super Muay Thai. Marcin Parcheta miał także epizod w klatce KSW, gdzie w stójce pokonał innego stójkowicza Jackiewicza. Ostatnio toczy pojedynki ze zmiennym szczęściem jednak w dwóch ostatnich walkach zanotował zwycięstwa.

5. Kamil Pawlak

Kamil Pawlak dość późno zaczął walczyć zawodowo, ale od początku stawia sobie wysoko poprzeczkę. Podczas ostatniego turnieju WGP na gali KOK w Rydze doszedł do finału gdzie uległ doświadczonemu zawodnikowi z Mołdawii. Obecnie walczy regularnie na galach KOK i Granda PRO.

6. Daniel Jędrzejewski

Pochodzący z Polski ale mieszkający i trenujący w Edynburgu Daniel Jędrzejewski walczy więcej w Muay Thai niż w K-1, ale w tej pierwszej dyscyplinie brał udział między innymi w galach takich jak Yokkao. Pięć wygranych w siedmiu walkach od początku 2016 roku daje Jędrzejewskiemu piąte miejsce w tej bardzo mocno obsadzonej kategorii wagowej.

7. Adam Gielata

Adam Gielata jedyną porażkę w dotychczasowej karierze zawodowej odniósł z rąk doświadczonego Moisara na gali XPLOSION w Estonii. Obecnie związany z DSF KC. 

8. Marcin Kret

Marcin Kret po przeprowadzce do Warszawy i zmianie klubu, a także po zakończeniu TWG we Wrocławiu zadecydował, że chce się skupić na karierze zawodowej. Młody reprezentant Uniq Fight Club w grudniu 2017 roku przegrał tylko raz – na Gradzie PRO z Kamilem Pawlakiem.

PLIK EXCEL Z WALKAMI 

Featherweight -65 kg

1. Jan Lodzik

lodzik

Młody zawodnik z Tajfuna Legionowo przebojem wdziera się na polską scenę kickboxingu. Po dołączeniu do zawodowej grupy DSF Kickboxing Challenge idzie od zwycięstwa do zwycięstwa i pokonywał takich zawodników jak Mateusz Rajewski, czy Michał Królik. Aktualny posiadacz pasa organizacji DSF. W 2017 stoczył jedynie dwa pojedynki ze względu na kontuzję. Obecnie czeka go walka z pretendentem do pasa Yurim Zhukovskym

2. Bartosz Batra

batra

Podopieczny Mariusza Cieślińskiego jest jednym z najbardziej charakterystycznych zawodników w Polsce. Ostatnio sam rozwiązał jeden ze swoich internetowych konfliktów pokonując Cezarego Zugaja Jr. W ostatnim występie dla organizacji DSF uległ na punkty Yuriemu Zhukovskiemu. Podobnie jak Jan Lodzik w 2017 roku walczył dwukrotnie, z tym że jego bilans to 1-1.

3. Dennis Wosik

Trenujący w Niemczech polski zawodnik walczy obecnie bardzo dużo w Azji. Na największej w historii gali K-1 FESTA wziął udział w 8-osobowym turnieju K-1 WGP w wadze do 60 kg. W kategorii -65 kg walczył i wygrywał na galach WLF i ACB KB.  

4. Mateusz Rajewski

Młody reprezentant klanu Rajewskich, który wywodzi się z Sandy, w ostatnim czasie walczy dużo dla organizacji DSF. Rajewski to jeden z niewielu młodych zawodników, którzy prezentują stary, dobry techniczny kickboxing w czasach przewagi fizycznego stylu walki. Poza startami w MMA, w 2016 stoczył dwie zwycięskie walki w K-1. Z pięciu wal w 2017 wygrał dwie.

5. Eliasz Jankowski 

13726803_1170918222929793_478503805956111530_n

Eliasz Jankowski zawodnik Prych Team Legnica, choć na zawodowym ringu występuje od dawna, nie walczy tak regularnie jak czołówka rankingu. W przeszłości występował też na galach King of Kings, gdzie walczył między innymi z Devilasem Danilą. Poza ringiem Eliasz Jankowski jest żołnierzem Wojska Polskiego. Na gali Energetyka Boxing Night pokonał przez TKO Bartosza Hasse. W 2016 stoczył trzy walki i wszystkie wygrał. Kontuzja wykluczyła go z walki na gali FEN. W 2017 roku wygrał swój jedyny pojedynek w K-1, który odbył się na warszawskiej gali PLMMA. W walce o pas ME WAKO Pro musiał uznać wyższość białoruskiego zawodnika Zhukovskiego. 

6. Wojtek Oleksyk

Wojtek Oleksyk jest bardzo aktywnym zawodnikiem, który jednocześnie prowadzi klub i zawodników w Edynburgu. Od stycznia 2016 roku stoczył 7 pojedynków i nie może zaliczyć tego sezonu do udanych bo wygrał jedynie w dwóch przypadkach. Miał okazję walczyć na Thai Fight w Tajlandii.

PLIK EXCEL Z WALKAMI 

Featherweight według K-1, 132,3 lb / -60 kg

1. Maciej Zembik 

zembik

Maciej Zembik walczy praktycznie tylko w Muay Thai. Reprezentant ŻKSW pokonał w swojej karierze między innymi Bartosza BatręKamila Szczepaniaka, a w marcu pokonał podwójnego mistrza świata WMF na zawodowej gali w Niemczech Mohameda Zamzama z Pakistanu. Niedawno stoczył swoją 6 wygraną na galach MFC.

2. Michał Królik

Reprezentant Paco Team Katowice walczy obecnie dla organizacji Spartan Fight oraz DSF. W 2016 roku stoczył trzy walki, podobnie jak w 2017. W ostatnich 6 zawodowych walkach nie odniósł porażki.

3. Tomasz Makowski

maku

Tomek Makowski z  to żywa legenda polskiego kickboxingu. Popularny “Maku” od wielu lat regularnie walczy i wygrywa na ringach całego świata. Jest wielokrotnym MŚ wielu organizacji i mimo czwórki z przodu – wciąż nie chce zakończyć kariery. W 2017 stoczył dwie walki.

PLIK EXCEL Z WALKAMI