Ranking mężczyzn

 

Ranking powstał na podstawie arytmetycznych wyliczeń. Pozycje zawodników wynikają z sumy punktów przyznawanych za:

 • ilość walk (1 punkt)
 • wynik pojedynku (2 punkty za zwycięstwo, 0 za porażkę, 1 za remis)
 • walki o znaczące trofea (1 punkt)
 • walki za granicą (poza krajem zamieszkania zawodnika) (1 punkt)
 • walki dla znaczących organizacji (1 punkt)

Ranking dodatkowo premiuje zawodników walczących poza granicami kraju i o znaczące trofea, a w szczególności dla znaczących organizacji.

Wyliczenia zostały oparty na walkach stoczonych od stycznia 2016 roku, tak by mógł on odzwierciedlać aktualną sytuację Polskiego kickboxingu.

Kategorie wagowe w rankingu są zaczerpnięte z regulaminów ISKA oraz K-1 i są to:

 • +95 kg
 • -95 kg
 • -85 kg
 • -77 kg
 • -70 kg
 • -65 kg
 • -60 kg (według organizacji K-1)

Ranking zakłada kilka uproszczeń – nie dzieli walk na te stoczone w K-1 i Muay Thai oraz w kilku przypadkach zawodnicy są przypisywani do “pośrednich” kategorii wagowych.

Link do pliku excel ze szczegółowymi wyliczeniami.

Zachęcamy do dyskusji, zgłaszania pomysłów, propozycji, a przede wszystkim do konstruktywnego argumentowania swojej opinii.

Heavyweight:

1.Michał Turyński 

turynski

Michał Turyński od początku 2016 roku stoczył 6 pojedynków, z których przegrał tylko jeden – o pas organizacji DSF. W sierpniu tego roku zwyciężył na gali Glory 44 z Catalinem Morosanu. Wrocławski zawodnik jest także posiadaczem pasa WAKO PRO, który zdobył pokonując Dzevada Poturaka.

2. Arkadiusz Wrzosek

15079058_10207696091505778_8846876888203767936_n

Arkadiusz Wrzosek reprezentuje barwy Copacabany Warszawa. Podopieczny Igora Kołacina jest aktualnym mistrzem organizacji FEN. W ciągu niecałych 2 lat stoczył już 7 walk i w planach ma już kolejne dwie. W marcu 2018 roku zobaczymy go najprawdopodobniej w pierwszej obronie mistrzowskiego pasa FEN.

3. Dawid Żółtaszek

Trenujący i mieszkający na wyspach polski zawodnik wagi ciężkiej w ostatnim czasie zdobył ogromną popularność na galach organizacji Superkombat. Jego walka i rewanż z Risteą jeszcze długo będą wspominane przez kibiców. Żółtaszek po walce na Tatneft najprawdopodobniej będzie musiał zrezygnować ze startu na kolejnej edycji SK/FF w Chinach.

4. Tomasz Klimiuk

klimiuk

Dwumetrowy zawodnik z Białegostoku jest związany obecnie z federacją DSF Kickboxing Challenge i na galach tej organizacji toczył swoje ostatnie pojedynki. Mimo porażki w zawodowym meczu Polska vs Litwa Tomasz pewnie zajmuje trzecie miejsce rankingu wagi ciężkiej. Podopieczny Krzysztofa Humeńczyka to wciąż bardzo młody zawodnik, a z każdym kolejnym starciem pokazuje, że nie ma zamiaru stać w miejscu.

5. Artur Bizewski

Artur Bizewski z Agoga Gym Lembork dzili ostatnią swoją walkę stoczył na gali FEN 16, na której zmierzył się z Arkiem Wrzoskiem. Mierzącemu ponad 190 cm zawodnikowi nie udało się odnieść zwycięstwa i ostatecznie pomiędzy zawodnikami jest 1:1 w zawodowych pojedynkach. Bizewski jest bardzo ciekawym zawodnikiem, jednak brakuje mu regularnych występów. Aktualnie jego rekord to 5-1-0.

Light Heavyweight (-95 kg):

1.Tomasz Sarara 

sarara

Obecnie związany z organizacją Spartan Fight oraz Celtic Gladiator zawodnik stoczył w swojej zawodowej karierze ponad 40 pojedynków, a tylko w 7 przypadkach musiał uznać wyższość przeciwnika. W swoich ostatnich walkach pokonywał Nikolaja Falina, Andre Shmelinga, Ivana Bartka i Dennisa Stolzenbaha.

2. Mateusz Duczmal 

14680597_10154369026205804_3045192282871952940_n

Mateusz Duczmal jest zaliczany do czołówki zawodników 90-95 kg w UK. Mając zaledwie 24 lata dorobił się już rekordu 15-5-2 i ma też zaplanowane kolejne pojedynki. Jest on zawodnikiem, który specjalizuje się w Muay Thai, ale z uwagi na często występy w K-1 klasyfikujemy go w rankingu.

3. Marcin Szreder 

Zawodnik warszawskiej Palestry walczy dla organizacji FEN i po odejściu Tomasza Sarary jest głównym kandydatem do walki o zwakowany pas mistrzowski LHW. W swoich ostatnich dwóch walkach walczył z Arturem Bizewskim podczas gali FEN 13 i Imarem Kamkou na FEN 16 w Warszawie. Szreder pokazał się także w 2014 roku na gali KOK w Płocku.

Middleweight (-85 kg):

1. Stanisław Zaniewski 

stasiek

Pochodzący z Białorusi zawodnik od wielu lat jest w czołówce swojej kategorii wagowej w Polsce. Zanievski pokonał Dawida Subjaca i Jonasa Valanciusa podczas eventów w Kaliszu i na Litwie. Jedyną porażkę w 2016 roku odniósł w finale turnieju KOK w Mołdawii z młodym Aurelem Ignatem. Rok 2017 rozpoczął od zwycięstwa na gali w Radomsku, by następnie odnieść dość niefortunnie porażkę w walce z bardzo wysoko notowanym Maxem Vorowskim i kolejną na gali KOK w Rydze. Bardzo duża aktywność na europejskich ringach dała Zaniewskiemu aż 24 punkty w rankingu i jednocześnie pierwsze miejsce.

2. Radosław Paczuski

paczuski

Radosław Paczuski to jeden z najszybciej rozwijających się talentów w polskim kickboxingu. Zawodnik związał się ostatnio z organizacja DSF i dość szybko został jej mistrzem, pokonując na punkty Pawła Gierzyńskiego z Palestry. Pochodzący z Warszawy zawodnik zaczął zawodową karierę z bardzo wysokiego pułapu, bo w kilku walkach dla organizacji KOK zmierzył się między innymi z Constantinem Tutu czy Arturem Kyshenko. Obecnie walczący dla FENu Paczuski idzie od zwycięstwa do zwycięstwa i w tej chwili jest murowanym faworytem do tytułu mistrzowskiego organizacji.

3. Dawid Kasperski 

dawid

Dawid Kasperski to absolutny dominator polskiego kickboxingu amatorskiego. Na arenie zawodowej ciągle pnie się ku górze, a ostatnie decyzje dotyczące przeprowadzki do Holandii i postawienie na starty zawodowe na pewno będą miały na to ogromny wpływ.

4. Bartosz Muszyński 

14242508_565863566935284_6738114853861983299_o

Zawodnik Armii Polkowice w ostatnim czasie notuje same sukcesy na zawodowych ringach, bez względu czy walczy w Polsce czy za granicą. W swojej ostatniej walce pokonał Holendra Johnatana Malla zdobywając pas Mistrza Świata WFMC. Kilka tygodni wcześniej, na gali Klondaika Fight Arena mimo usilnych starań sędziów pokonał Igora Tkacenko. Cztery wygrane walki w 2016 roku dają Bartkowi wysokie miejsce w ciasno obsadzonej kategorii wagowej.

Welterweight (-77 kg)

1. Dawid Mirkowski

Młody zawodnik Garuda Warszawa jest częstym uczestnikiem gal KOK i walczy na nich ze zmiennym szczęściem. Ostatnie trzy walki to dwa zwycięstwa i jedna porażka, ale Mirkowski wciąż ma wiele lat kariery przed sobą, a co najważniejsze, świetne warunki fizyczne. Dawid od początku 2016 roku stoczył 6 walki, z czego 4 poza Polską i tylko raz musiał uznać wyższość rywala. W bieżącym roku swoją jedyną porażkę na gali KOK w Rydze odpracował pokonując tego samego rywala po kilku miesiącach.

2. Paweł Jędrzejczyk

wergi

Paweł Jędrzejczyk wysoko stawia sobie poprzeczkę na zawodowych ringach. Przegrany debiut w Glory, z późniejszą rewelacją organizacji (i być może kolejnym pretendentem do pasa) i przegrana z jednym z największych (dosłownie i w przenośni) talentów Petres Gym to nie ujma. W drugiej walce dla Glory Jędrzejczyk uległ Danielowi Moralesowi. W przypadku tego zawodnika nie bez znaczenia jest fakt, że często walczy o prestiżowe pasy oraz dla prestiżowych organizacji. W 2017 roku sięgnął po pas mistrzowski organizacji MFC.

3. Bartosz Zając

Wciąż młody zawodnik klubu Halny Nowy Sącz Bartosz Zając w 2016 roku stoczył pięć pojedynków. W 2017 jak na razie dwa, z których ma bilans 1-1. Podopieczny Łukasza Pławeckiego od początku kariery nastawia się na walki zawodowe i nie stroni od wyzwań, co procentuje. Mając zaledwie 20 lat i kontrakt z Mix Fight Gala (z tego co wiadomo to na minimum trzy walki) przez zawodnikiem z Nowego Sącza rysuje się świetlana przyszłość w tym sporcie.

4. Wojciech Wierzbicki 

Trzy walki o pasy w przeciagu ostatnich 2 lat (w zaledwie sześciu pojedynkach) oraz tylko jedna porażka zadecydowały o czwartym miejscu dla Wojtka Wierzbickiego. Zawodnik związany obecnie z organizacją FEN (której mistrzem  w tej wadze jest Paweł Biszczak) na pewno niecierpliwie czeka na szansę rewanżu.

5. Paweł Biszczak 

biszczak

Gdyby brać pod uwagę osiągnięcia amatorskie Paweł Biszczak to wieloletni dominator w Polsce. Wywodzący się z karate zawodnik seryjnie zdobywał medale na MP i zawodach międzynarodowych. Na zawodowych ringach radzi sobie świetnie, a obecnie związany jest z organizacją FEN, której jest mistrzem. od 2016 roku Biszczak stoczył jednak jedynie cztery pojedynki (z powodu kontuzji). To zadecydowało o niższej lokacie Pawła w rankingu. W swojej ostatniej walce w bardzo efektowny sposób odesłał na deski Igora Danisa.

6. Kamil Ruta

Kamil Ruta, który stracił w ostatnim czasie pas mistrzowski organizacji DSF stoczył od stycznia 2016 roku 5 walk, z których przegrał tylko jedną z Kamilem Jenelem. Poza startami dla DSF Ruta walczył także dla Spartan Fight. Teraz na pewno czeka na ewentualny rewanż z Jenelem i szansę na odzyskanie mistrzowskiego pasa.

7. Kamil Jenel

Kamil Jenel, który kontynuuje karierę po powrocie z Holandii do Polski utrzymuje stale wysoki poziom na zawodowych ringach. W swojej ostatniej walce zdobył pas mistrzowski organizacji DSF pokonując sklasyfikowanego wyżej w naszym rankingu Kamila Rutę. Niższa lokata Jenela wynika z mniejszej częstotliwości startów zawodowych co miejmy nadzieję zmieni się wraz z kontraktem z DSF.

Lightweight (-70 kg):

1. Łukasz Pławecki 

1460372475__mg_1309-kopirovat

Łukasz Pławecki z klubu Halny Nowy Sącz w ostatnim czasie toczy walkę za walką. Po serii kilku porażek przyszła w końcu passa zwycięstw, które doprowadziły go do finału eliminacji do finałowej 16tki Kunlun Fight. Dwie ostatnie walki Pławeckiego przed wyjazdem na Glory to 3 rundy dodatkowe, a więc w sumie 9 rund. Walki dla KOK, OKTAGON i Kulun Fight oraz ponadprzeciętna aktywność zawodnika sprawiły, że Pławecki zajmuje pierwsze miejsce w rankingu. Ostatnie sukcesy np w postaci zdobycia prestiżowego pasa Mistrza Świata IPCC tylko potwierdzają pozycję tego małopolskiego zawodnika.

2. Rafał Dudek 

44397_479008205525673_1580386922_n

Rafał Dudek w ostatnim czasie związał się z krajową organizacją DSF Kickboxing Challenge, ale jednocześnie nie przestał walczyć na galach w Europie i na świecie. Obecnie związany kontraktem z DSF i Glory Dudek jest podobnie aktywny jak Łukasz Pławecki, jednak Dudek dopiero zaczął walczyć regularnie dla dużych światowych marek. Stąd drugie miejsce, za nowosądeckim kolegą.

3. Marcin Parcheta 

1167452_484499391678657_1485742602_o

Marcin Parcheta to jeden z najbardziej doświadczonych zawodników w Polsce. Ma na swoim koncie występy dla Top King World Series, Tatneft czy Super Muay Thai. Marcin Parcheta miał także epizod w klatce KSW, gdzie w stójce pokonał innego stójkowicza Jackiewicza. Ostatnio toczy pojedynki ze zmiennym szczęściem jednak w dwóch ostatnich walkach zanotował cenne zwycięstwa.

4. Daniel Jędrzejewski

Pochodzący z Polski ale mieszkający i trenujący w Edynburgu Daniel Jędrzejewski walczy więcej w Muay Thai niż w K-1, ale w tej pierwszej dyscyplinie brał udział między innymi w galach takich jak Yokkao. Pięć wygranych w siedmiu walkach od początku 2016 roku daje Jędrzejewskiemu czwarte miejsce w tej bardzo mocno obsadzonej kategorii wagowej.

5. Jarosław Daschke 

Jarosław Daschke w ostatnim czasie zwiększył częstotliwość walk. Podczas gali FEN 13 pokonał Marcina Stopkę, a na FEN 17 pewnie pokonał solidnego Roberta Rajewskiego Jr. W 2016 stoczył 3  walki i wszystkie wygrał. Jak na razie w 2017 ma dwie walki i dwa zwycięstwa.

6. Marcin Kret 

Marcin Kret po przeprowadzce do Warszawy i zmianie klubu, a także po zakończeniu TWG we Wrocławiu zadecydował, że chce się skupić na karierze zawodowej. Młody reprezentant Uniq Fight Club na w planach start na Grandzie PRO jeszcze w grudniu 2017.

Featherweight (-65 kg):

1. Bartosz Batra

batra

Podopieczny Mariusza Cieślińskiego jest jednym z najbardziej charakterystycznych zawodników w Polsce. Każdy chyba słyszał medialne przepychanki przed walką Akopa z Tyberiuszem, których Batra był głównym architektem. Ostatnio sam rozwiązał jeden ze swoich internetowych konfliktów pokonując Cezarego Zugaja Jr. W ostatnim występie dla organizacji DSF uległ na punkty Yuriemu Zhukovskiemu

2. Jan Lodzik

lodzik

Młody zawodnik z Tajfuna Legionowo przebojem wdziera się na polską scenę kickboxingu. Po dołączeniu do zawodowej grupy DSF Kickboxing Challenge idzie od zwycięstwa do zwycięstwa i pokonywał takich zawodników jak Mateusz Rajewski, czy Michał Królik. Aktualny mistrz organizacji DSF.

3. Mateusz Rajewski

Młody reprezentant klanu Rajewskich, który wywodzi się z Sandy, w ostatnim czasie walczy dużo dla organizacji DSF. Rajewski to jeden z niewielu młodych zawodników, którzy prezentują stary, dobry techniczny kickboxing w czasach przewagi fizycznego stylu walki. Poza startami w MMA, w 2016 stoczył dwie zwycięskie walki w K-1.

4. Wojtek Oleksyk

Wojtek Oleksyk jest bardzo aktywnym zawodnikiem, który jednocześnie prowadzi klub i zawodników w Edynburgu. Od stycznia 2016 roku stoczył 7 pojedynków i nie może zaliczyć tego sezonu do udanych bo wygrał jedynie w dwóch pojedynkach. Miał okazję walczyć na Thai Fight w Tajlandii.

5. Eliasz Jankowski 

13726803_1170918222929793_478503805956111530_n

Eliasz Jankowski zawodnik Prych Team Legnica, choć na zawodowym ringu występuje od dawna, nie walczy tak regularnie jak czołówka rankingu. W przeszłości występował też na galach King of Kings, gdzie walczył między innymi z Devilasem Danilą. Poza ringiem Eliasz Jankowski jest żołnierzem Wojska Polskiego. Na gali Energetyka Boxing Night pokonał przez TKO Bartosza Hasse. W 2016 stoczył trzy walki i wszystkie wygrał. Kontuzja wykluczyła go z walki na gali FEN.

Featherweight (według K-1, 132,3 lb / -60 kg):

1. Maciej Zembik 

zembik

Maciej Zembik walczy praktycznie tylko w Muay Thai. Reprezentant ŻKSW pokonał w swojej karierze między innymi Bartosza Batrę, Kamila Szczepaniaka, a w marcu pokonał podwójnego mistrza świata WMF na zawodowej gali w Niemczech Mohameda Zamzama z Pakistanu. Niedawno stoczył swoją 6 wygraną na galach MFC i już wiemy że w grudniu ponownie wyjdzie do ringu organizacji. 

2. Michał Królik

Reprezentant Paco Team Katowice walczy obecnie dla organizacji Spartan Fight oraz DSF. W 2016 roku stoczył trzy walki, a w bieżącym roku jak na razie dwie. W ostatnich 5 zawodowych walkach nie odniósł porażki. Prawdopodobnie Michał Królik przy następnej aktualizacji rankingu zostanie przeniesiony do -65 kg.

3. Tomasz Makowski

maku

Tomek Makowski z  to żywa legenda polskiego kickboxingu. Popularny “Maku” od wielu lat regularnie walczy i wygrywa na ringach całego świata. Jest wielokrotnym MŚ wielu organizacji i mimo czwórki z przodu – wciąż nie chce zakończyć kariery. W 2017 stoczył dwie walki i prawdopodobnie nie zobaczymy go już w tym roku w ringu.

© Copyright madfight24.com | Wszystkie prawa zastrzeżone | 2014-2017