Zasady przyznawania punktów

Ranking powstał na podstawie arytmetycznych wyliczeń. Pozycje zawodników wynikają z sumy punktów przyznawanych za:

  • wynik pojedynku (2 punkty za zwycięstwo, 0 za porażkę, 1 za remis)
  • wygrane walki o znaczące trofea (+2 punkty jeśli wygrana)
  • wygrane walki za granicą (poza krajem zamieszkania zawodnika) (jeśli wygrana +1 punkt)
  • walki dla znaczących organizacji (1 punkt niezależnie od wyniku)

Zawodnicy umieszczani są na odpowiednich miejscach zależnie od sumy punktów zdobytych według powyższych kryteriów. W przypadku równej ilości punktów decyduje:

  • wynik walki pomiędzy zawodnikami (jeśli takowa się odbyła – tylko zawodowe walki są brane pod uwagę)
  • liczba punktów dodatkowych (za walki o trofea, za granicą oraz dla znaczących organizacji)

Wyliczenia zostały oparty na walkach stoczonych od stycznia 2016 roku, tak by mógł on odzwierciedlać aktualną sytuację Polskiego kickboxingu.

Ranking zakłada kilka uproszczeń – nie dzieli walk na te stoczone w K-1 i Muay Thai, a zawodnicy umieszczani są w kategoriach wagowych na podstawie najniższej kategorii wagowej, w której są w stanie walczyć.

Featherweight według K-1, 132,3 lb / -60 kg

1. Michał Królik

Reprezentant Paco Team Katowice walczy obecnie dla organizacji Spartan Fight oraz DSF. W 2016 roku stoczył trzy walki, podobnie jak w 2017. W ostatnich 6 zawodowych walkach nie odniósł porażki.

2. Dennis Wosik

Polak mieszkający i trenujący w niemieckim Oberhausen w ostatnim czasie zszedł do wagi 60 kg, na walkę dla japońskiej federacji K-1. Walczący w 60-63 kg Wosik ma na swoim koncie 6 wygranych dla Azjatyckiej federacji WLF oraz zaplanowaną walkę na Enfusion w październiku tego roku.

3. Tomasz Makowski

maku

Tomek Makowski z  to żywa legenda polskiego kickboxingu. Popularny “Maku” od wielu lat regularnie walczy i wygrywa na ringach całego świata. Jest wielokrotnym MŚ wielu organizacji i mimo czwórki z przodu – wciąż nie chce zakończyć kariery. W 2017 stoczył dwie walki.

4. Patryk Kuryłek

Patryk Kuryłek z Kobyłki walczy w kategoriach poniżej 60 kg, ale w ostatnim czasie stoczył kilka dobrych zawodowych pojedynków i zdobył między innymi pas zawodowego mistrza Polski K-1. Obecnie związany kontraktem z DSF Kickboxing Challenge.

Walki od 2016 roku:

PLIK EXCEL Z WALKAMI