Zasady przyznawania punktów

Ranking powstał na podstawie arytmetycznych wyliczeń. Pozycje zawodników wynikają z sumy punktów przyznawanych za:

  • wynik pojedynku (2 punkty za zwycięstwo, 0 za porażkę, 1 za remis)
  • wygrane walki o znaczące trofea (+2 punkty jeśli wygrana)
  • wygrane walki za granicą (poza krajem zamieszkania zawodnika) (jeśli wygrana +1 punkt)
  • walki dla znaczących organizacji (1 punkt niezależnie od wyniku)

Zawodnicy umieszczani są na odpowiednich miejscach zależnie od sumy punktów zdobytych według powyższych kryteriów. W przypadku równej ilości punktów decyduje:

  • wynik walki pomiędzy zawodnikami (jeśli takowa się odbyła – tylko zawodowe walki są brane pod uwagę)
  • liczba punktów dodatkowych (za walki o trofea, za granicą oraz dla znaczących organizacji)

Wyliczenia zostały oparty na walkach stoczonych od stycznia 2016 roku, tak by mógł on odzwierciedlać aktualną sytuację Polskiego kickboxingu.

Ranking zakłada kilka uproszczeń – nie dzieli walk na te stoczone w K-1 i Muay Thai, a zawodnicy umieszczani są w kategoriach wagowych na podstawie najniższej kategorii wagowej, w której są w stanie walczyć.

Featherweight -65 kg

1. Jan Lodzik

lodzik

Młody zawodnik z Tajfuna Legionowo przebojem wdziera się na polską scenę kickboxingu. Po dołączeniu do zawodowej grupy DSF Kickboxing Challenge idzie od zwycięstwa do zwycięstwa i pokonywał takich zawodników jak Mateusz Rajewski, czy Michał Królik. Aktualny posiadacz pasa organizacji DSF. W 2017 stoczył jedynie dwa pojedynki ze względu na kontuzję. Po wyleczeniu kontuzji stoczył wygraną walkę miedzy innymi w obronie pasa z Yurim Zhukovskim

2. Maciej Zembik

Zawodnik ŻKSW jest aktualnym pretendentem do walki o pas mistrzowski federacji MFC, na której ringu jest niepokonany. Ma za sobą zwycięstwa między innymi nad Mohammedem Zamzamem czy Bartoszem Batrą. Zembik skupia się na Muay Thai, ale okazjonalnie startuje także na zasadach K-1.

3. Bartosz Batra

batra

Podopieczny Mariusza Cieślińskiego jest jednym z najbardziej charakterystycznych zawodników w Polsce. Ostatnio sam rozwiązał jeden ze swoich internetowych konfliktów pokonując Cezarego Zugaja Jr. W ostatnim występie dla organizacji DSF uległ na punkty Yuriemu Zhukovskiemu. Podobnie jak Jan Lodzik w 2017 roku walczył dwukrotnie, z tym że jego bilans to 1-1. W 2018 roku pokonał Rosjanina Arsena Mikoganova.  

 

4. Mateusz Rajewski

Młody reprezentant klanu Rajewskich, który wywodzi się z Sandy, w ostatnim czasie walczy dużo dla organizacji DSF. Rajewski to jeden z niewielu młodych zawodników, którzy prezentują stary, dobry techniczny kickboxing w czasach przewagi fizycznego stylu walki. Poza startami w MMA, w 2016 stoczył dwie zwycięskie walki w K-1. Z pięciu wal w 2017 wygrał dwie. 2018 rok zaczął porażką, ale odbudował się pokonując sklasyfikowanego niżej Kazieczkę.

5. Wojciech Kazieczko 

Dotąd niepokonany zawodnik zasmakował porażki dopiero w 2018 roku z rąk Mateusza Rajewskiego. Walczący bardzo efektownie Kazieczko zadebiutował w wadze -65 kg równocześnie ze swoim debiutem w federacji DSF. Wcześniej rywalizował między innymi na MFC czy FEN. 

6. Eliasz Jankowski 

13726803_1170918222929793_478503805956111530_n

Eliasz Jankowski zawodnik Prych Team Legnica, choć na zawodowym ringu występuje od dawna, nie walczy tak regularnie jak czołówka rankingu. W przeszłości występował też na galach King of Kings, gdzie walczył między innymi z Devilasem Danilą. Poza ringiem Eliasz Jankowski jest żołnierzem Wojska Polskiego. Na gali Energetyka Boxing Night pokonał przez TKO Bartosza Hasse. W 2016 stoczył trzy walki i wszystkie wygrał. Kontuzja wykluczyła go z walki na gali FEN. W 2017 roku wygrał swój jedyny pojedynek w K-1, który odbył się na warszawskiej gali PLMMA. W walce o pas ME WAKO Pro musiał uznać wyższość białoruskiego zawodnika Zhukovskiego. 

7. Wojtek Oleksyk

Wojtek Oleksyk jest bardzo aktywnym zawodnikiem, który jednocześnie prowadzi klub i zawodników w Edynburgu. Od stycznia 2016 roku stoczył 7 pojedynków i nie może zaliczyć tego sezonu do udanych bo wygrał jedynie w dwóch przypadkach. Miał okazję walczyć na Thai Fight w Tajlandii.

8. Aleksander Kalicki

Zawodnik z Warszawy dopiero zaczyna przygodę z zawodowym kickboxingiem i jego dotychczasowy rekord w walkach pro wynosi 2-2. W bardzo mocno obsadzonej kategorii wagowej -65 kg w DSFie Kalicki może liczyć na rywalizację z takimi nazwiskami jak Lodzik, Kazieczko czy Rajewski. 

PLIK EXCEL Z WALKAMI