Zasady przyznawania punktów

Ranking powstał na podstawie arytmetycznych wyliczeń. Pozycje zawodników wynikają z sumy punktów przyznawanych za:

  • wynik pojedynku (2 punkty za zwycięstwo, 0 za porażkę, 1 za remis)
  • wygrane walki o znaczące trofea (+2 punkty jeśli wygrana)
  • wygrane walki za granicą (poza krajem zamieszkania zawodnika) (jeśli wygrana +1 punkt)
  • walki dla znaczących organizacji (1 punkt niezależnie od wyniku)

Zawodnicy umieszczani są na odpowiednich miejscach zależnie od sumy punktów zdobytych według powyższych kryteriów. W przypadku równej ilości punktów decyduje:

  • wynik walki pomiędzy zawodnikami (jeśli takowa się odbyła – tylko zawodowe walki są brane pod uwagę)
  • liczba punktów dodatkowych (za walki o trofea, za granicą oraz dla znaczących organizacji)

Wyliczenia zostały oparty na walkach stoczonych od stycznia 2016 roku, tak by mógł on odzwierciedlać aktualną sytuację Polskiego kickboxingu.

Ranking zakłada kilka uproszczeń – nie dzieli walk na te stoczone w K-1 i Muay Thai, a zawodnicy umieszczani są w kategoriach wagowych na podstawie najniższej kategorii wagowej, w której są w stanie walczyć.

Heavyweight +95 kg

1. Michał Turyński 

turynski

Michał Turyński od początku 2016 roku stoczył 9 pojedynków, z których przegrał tylko dwa – o pas organizacji DSF i półfinał turnieju w Chinach. W sierpniu ubiegłego roku zwyciężył na gali Glory 44 z Catalinem Morosanu. Wrocławski zawodnik jest także posiadaczem pasa WAKO PRO, który zdobył pokonując Dzevada Poturaka

2. Arkadiusz Wrzosek

15079058_10207696091505778_8846876888203767936_n

Arkadiusz Wrzosek reprezentuje barwy Copacabany Warszawa. Podopieczny Igora Kołacina jest aktualnym mistrzem organizacji FEN. W ciągu ostatnich 2 lat stoczył aż 10 walk. W marcu 2018 obronił pas mistrzowski organizacji FEN pokonując ponownie Artura Bizewskiego. Jego ostatnia walka została uznana za nieodbytą przez sędziów PZKB, po tym jak Wrzosek trafił kolanem rywala, a ten zasygnalizował kontuzję. 

3. Dawid Żółtaszek

Trenujący i mieszkający na wyspach polski zawodnik wagi ciężkiej w ostatnim czasie zdobył ogromną popularność na galach organizacji Superkombat. Jego walka i rewanż z Risteą jeszcze długo będą wspominane przez kibiców. Żółtaszek w walce o pas mistrzowski DSF KC uległ przed czasem Białorusinowi Petrowi Romankeviczowi.

4. Artur Bizewski

Artur Bizewski z Agoga Gym Lembork dzili ostatnią swoją walkę stoczył na gali FEN 20, na której zmierzył się z Arkiem Wrzoskiem. Mierzącemu ponad 190 cm zawodnikowi nie udało się odnieść zwycięstwa i pas pozostał na biodrach zawodnika z Warszawy. 

5. Tomasz Klimiuk

klimiuk

Dwumetrowy zawodnik z Białegostoku jest związany obecnie z federacją DSF Kickboxing Challenge i głównie na galach tej organizacji toczył swoje ostatnie pojedynki. Podopieczny Krzysztofa Humeńczyka to wciąż młody zawodnik jak na wagę ciężką. Klimiuk w czerwcy wystąpi na gali Wschodni Front.

6. Marcin Bodnar

Bodnar walczy regularnie na galach MFC, na których odniósł dwa zwycięstwa i jedną walkę zremisował. 

PLIK EXCEL Z WALKAMI