Zasady przyznawania punktów

Ranking powstał na podstawie arytmetycznych wyliczeń. Pozycje zawodników wynikają z sumy punktów przyznawanych za:

  • wynik pojedynku (2 punkty za zwycięstwo, 0 za porażkę, 1 za remis)
  • wygrane walki o znaczące trofea (+2 punkty jeśli wygrana)
  • wygrane walki za granicą (poza krajem zamieszkania zawodnika) (jeśli wygrana +1 punkt)
  • walki dla znaczących organizacji (1 punkt niezależnie od wyniku)

Zawodnicy umieszczani są na odpowiednich miejscach zależnie od sumy punktów zdobytych według powyższych kryteriów. W przypadku równej ilości punktów decyduje:

  • wynik walki pomiędzy zawodnikami (jeśli takowa się odbyła – tylko zawodowe walki są brane pod uwagę)
  • liczba punktów dodatkowych (za walki o trofea, za granicą oraz dla znaczących organizacji)

Wyliczenia zostały oparty na walkach stoczonych od stycznia 2016 roku, tak by mógł on odzwierciedlać aktualną sytuację Polskiego kickboxingu.

Ranking zakłada kilka uproszczeń – nie dzieli walk na te stoczone w K-1 i Muay Thai, a zawodnicy umieszczani są w kategoriach wagowych na podstawie najniższej kategorii wagowej, w której są w stanie walczyć.

Junior Middleweight -81 kg

1. Kamil Jenel

Kamil Jenel, który kontynuuje karierę po powrocie z Holandii do Polski utrzymuje stale wysoki poziom na zawodowych ringach. Zawodnik z Katowic zdobył pas mistrzowski organizacji DSF pokonując sklasyfikowanego oczko niżej Kamila Rutę. W ostatniej walce udanie obronił tytuł, a na wrzesień zapowiedziano rewanż z Rutą.

2. Kamil Ruta

Kamil Ruta, który stracił w ostatnim czasie pas mistrzowski organizacji DSF stoczył od stycznia 2016 roku 7 walk, z których przegrał tylko jedną z Kamilem Jenelem. Teraz na pewno czeka na ewentualny rewanż z Jenelem i szansę na odzyskanie mistrzowskiego pasa. W kwietniu 2018 roku Ruta pokonał Yohana Lidona.

3. Sławomir Przypis

Sławomir Przypis łączy starty na galach MFC z tymi za Niemiecką granicą. W czerwcu ubiegłego roku stoczył pojedynek w Full Contact na gali DSF KC. Od stycznia 2016 roku walczył sześc razy i tylko dwie walki przegrał. Wszystkie wygrane walki kończył przed czasem.

4. Bartosz Muszyński

Zawodnik Armii Polkowice nie stoczył w 2017 żadnej walki. w roku 2016 wygrał wszystkie cztery walki, w tym dwukrotnie na galach FEN.

PLIK EXCEL Z WALKAMI