Zasady przyznawania punktów

Ranking powstał na podstawie arytmetycznych wyliczeń. Pozycje zawodników wynikają z sumy punktów przyznawanych za:

  • wynik pojedynku (2 punkty za zwycięstwo, 0 za porażkę, 1 za remis)
  • wygrane walki o znaczące trofea (+2 punkty jeśli wygrana)
  • wygrane walki za granicą (poza krajem zamieszkania zawodnika) (jeśli wygrana +1 punkt)
  • walki dla znaczących organizacji (1 punkt niezależnie od wyniku)

Zawodnicy umieszczani są na odpowiednich miejscach zależnie od sumy punktów zdobytych według powyższych kryteriów. W przypadku równej ilości punktów decyduje:

  • wynik walki pomiędzy zawodnikami (jeśli takowa się odbyła – tylko zawodowe walki są brane pod uwagę)
  • liczba punktów dodatkowych (za walki o trofea, za granicą oraz dla znaczących organizacji)

Wyliczenia zostały oparty na walkach stoczonych od stycznia 2016 roku, tak by mógł on odzwierciedlać aktualną sytuację Polskiego kickboxingu.

Ranking zakłada kilka uproszczeń – nie dzieli walk na te stoczone w K-1 i Muay Thai, a zawodnicy umieszczani są w kategoriach wagowych na podstawie najniższej kategorii wagowej, w której są w stanie walczyć.

Light Heavy Weight -95 kg

1.Tomasz Sarara 

sarara

Obecnie związany z organizacją DSF KC zawodnik stoczył w swojej zawodowej karierze ponad 40 pojedynków, a tylko w 7 przypadkach musiał uznać wyższość przeciwnika. W swoich ostatnich walkach pokonywał Nikolaja FalinaAndre Shmelinga, Ivana Bartka Dennisa Stolzenbaha czy Michała Wlazło. Sarara łączy obecnie starty w wagach ciężkiej i LHW.  

2. Mateusz Duczmal 

14680597_10154369026205804_3045192282871952940_n

Mateusz Duczmal jest zaliczany do czołówki zawodników 90-95 kg w UK. Mając zaledwie 25 lat dorobił się już rekordu z niemal 30 walkami i ma też zaplanowane kolejne pojedynki na 2018 rok. Jest on zawodnikiem, który specjalizuje się w Muay Thai, ale z uwagi na często występy w K-1 klasyfikujemy go w rankingu. W ostatniej walce pokonał bardzo doświadczonego Raymonda Bonte

3. Rafał Korczak

Rafał Korczak, który obecnie reprezentuje klub Uniq Fight Club legitymuje się zawodowym rekordem 3-1. Przegrał z Dawidem Mirkowskim, kiedy jeszcze rywalizował w wadze do 80 kg. W ostatniej walce w wadze do 95 kg pokonał Marcina Szredera.

4. Marcin Szreder

Zawodnik warszawskiej Palestry walczy dla organizacji FEN. W swoich ostatnich trzech walkach walczył z Arturem Bizewskim podczas gali FEN 13 i Imarem Kamkou na FEN 16 w Warszawie oraz z Rafałem Korczakiem na FEN 20. 

PLIK EXCEL Z WALKAMI